Вкарани линкове след автоматичен ъпдейт на WP

Firefly

Well-Known Member
Преди няколко дни масово започнаха да ми се обновяват всички сайтове автоматично. Това добре, но след това започнах да забелязвам на сайтовете набити линкове (работещи и неработещи) - пример http://prntscr.com/5aald2 едва забележими. Това явление го забелязах на няколко сайта, все на различни хостинги. При някой друг нещо подобно да се е случвало?
 
Бате, какви теми ползваш? Безплатни с линкове във футъра към дефелопъра или негови сайтове, или сайтове на негови клиенти? Вероятността да има нещо такова и в бтъдеще, дори и като изчистиш сега е пак на лице. ;) За това не обичам такива теми, да има яки и са супер, но не знаеш кой какво е мислиш като "да ми върне услугата" при девелопването им. Такива ли са темите? Ако се премиум, значи продавача е виновен и от там ще трябва да търсиш обяснение. Но 1,2,3 такива линка в продължение на седмица, две, може да те сринат в позициите много сериозно.
 
От: Вкарани линкове след автоматичен ъпдейт на WP

Не са безплатни. На някои сайтове има нулнати теми, на други са си напълно легални. Но това става на различни сървъри, което ме озадачава. Рекох си да питам дали не е някакво по-масово явление, но явно ще търся при мен какво се случва.
 
От: Вкарани линкове след автоматичен ъпдейт на WP

Имам и на шер хостинг, имам и на ВПС. На последния сайт, на който го забелязах сега обнових няколко пъгина (по принцип изчаквам известно време при ъпдейти, за да няма проблеми) и доколкото виждам линка спря да се показва. Предполагам нещо се е омешило при авотматичните ъпдейти на системата, които минаха преди няколко дни. Това им е кофтито на плъгините, че пробие ли се някъде и не знаеш какво става после...
 
От: Вкарани линкове след автоматичен ъпдейт на WP

Не дей да позлваш нулирани теми. Не си залужава просто. По добре извади 40-50$ да си купиш темата която ти е харесала, за да си спестиш такива ядове. Това е почти сигурно от нулираните теми. Някой от тях имат вградени много неприятни хакове и ако имаш една инфектирана тема, хакера или какъвто там се води може да ти развали всичките сайтове на хостинга, после може да ти отнеме дни за да ги изчистиш и пак няма гаранция.
 
От: Вкарани линкове след автоматичен ъпдейт на WP

Аз още се чудя що ползвате нулнати теми, така ли не се научихте, че това е един от най-грешните методи за работа?
 
От: Вкарани линкове след автоматичен ъпдейт на WP

Аз още се чудя що ползвате нулнати теми, така ли не се научихте, че това е един от най-грешните методи за работа?

Аз редовно ползвам такива, за да ги изпробвам дали ми вършат работа. Набутвал съм се няколко пъти с по 50-60$ за теми, които за нищо не стават и затова вече рядко купувам, преди да съм пробвал.
 
Re: От: Вкарани линкове след автоматичен ъпдейт на WP

Аз редовно ползвам такива, за да ги изпробвам дали ми вършат работа. Набутвал съм се няколко пъти с по 50-60$ за теми, които за нищо не стават и затова вече рядко купувам, преди да съм пробвал.

Прав си, има адски много бъгави теми, на които им искат пари. Аз за това вече си ги питам. А най-големите бъгавини са на cherry framework - там какви свинщини има. Трябва ти някакво не знам какво висше по програмиране, за да си го нагласиш като хората. ;)

Но и много читави има. за това си питате. Аз така правя напоследък....има ли това, и това и как седи въпроса с това и така. :)
 
Re: От: Вкарани линкове след автоматичен ъпдейт на WP

Аз редовно ползвам такива, за да ги изпробвам дали ми вършат работа. Набутвал съм се няколко пъти с по 50-60$ за теми, които за нищо не стават и затова вече рядко купувам, преди да съм пробвал.

При пускането на таква тя може да изпълни код който да ти сложи допълнителен подарък изненада след теста така че дори и да я махнеш темата сайта си остава инфектриран и после може да правят каквото си искат да ти инжектират линкове да ти изтрият данните и тнт

лошото е от такива опити че вече те слага блок листите на спамхаус ....ако има един инфектиран сайт нищо че двете неща не са свързани и изпращането на мейли от цялото ип е затруднено и хостинга грам няма да е щаслив а и другите клиенти на хостинга няма да са щасливи а чистенето на хостинг на хардискове е малък ужас - сканира се с часове

това крипто пхп което го споменават доколкото разбрах е плъзнало от някакъв популярен сайт за нулнати неща цяла година никой не се усетил а са си сваляли сваляли понеже не е било активирано веднага...


пп това че са се оправили линковете незначи че няма пак да се появят

единствения вариант да тестваш с нулнато е на локалния комп ако е на хостинг който е жив и имаш работещи сайтве трябва да изтиреш абсолютно всичко ...
 
От: Re: От: Вкарани линкове след автоматичен ъпдейт на WP

единствения вариант да тестваш с нулнато е на локалния комп ако е на хостинг който е жив и имаш работещи сайтве трябва да изтиреш абсолютно всичко ...
И аз понякога хвърлям по един поглед на нулната версия преди да купувам, ако имам съмнение относно функционалността. Само, че във sandbox без никакви права за писане от web servera и после триене на целия сайт.
 
От: Вкарани линкове след автоматичен ъпдейт на WP

Преди месец купих една тема без да я прегледам нулната, щот не беше за мен, а и не ми се обясняваше как първо ще я свалим без пари, пък после ще трябва да плащаме. И какво стана:
-Харесва ли ти?
- Харесва ми.
- ОК, преведи тука 70 долара.

Оказа се, че темата има малко приблеми с кирилицата . Пича се разочарова, на мен пък ми стана неудобно, а и се ядосах, че поех ангажимемт да свърша услуга, пък бахти тъпата греда. Много сконфузно се получи.
Добре че автора на темата реагира бързо и още на другия ден вече беше пуснал новата версия за сваляне...
Та нулнатите теми са си ок, стига да не се злоупотребява, разбира се.
 
От: Вкарани линкове след автоматичен ъпдейт на WP

Може да си прихванал "CryptoPHP" - Пиратски теми и плъгини крият злонамерен скрипт в WordPress, Joomla и Drupal - източник: http://blog.superhosting.bg/cryptophp-secured.html
 
От: Вкарани линкове след автоматичен ъпдейт на WP

Аз редовно ползвам такива, за да ги изпробвам дали ми вършат работа. Набутвал съм се няколко пъти с по 50-60$ за теми, които за нищо не стават и затова вече рядко купувам, преди да съм пробвал.

Искай рефунд за такива теми. PayPal винаги връща парите. Поне при мен. Обоснови се защо темата не ти върши работа, намери 1-2 бъга колкото да напишеш повече .
 
От: Вкарани линкове след автоматичен ъпдейт на WP

Брей, сега погледнах в Ахрефс, че и при мен се е появил някакъв линк, който води към мъртъв сайт. Някой може ли да каже къде да го търся? Има го във всички възможни страници, а видимо го няма никъде.

Едит: Поправка, два са линковете.
 
Търси го в елементите, които се зареждат на всяка страница - като футър, хедър, сайдбар, менюта и т.н. И пак ще си говорим за нулнати теми или? Такава ли е и твоята, не че голяма полза има от премиума, и там ги правят с краката си, но поне ако някой се издъни така, излита и от бранша. :)
 
От: Re: Вкарани линкове след автоматичен ъпдейт на WP

Не Блинки, не е нулната. Такива не ползвам, откакто исках да пусна директория и ми се стори скъпо 99$ за скрипта за директория под WP. После такъв го ядох, че сайта още седи неработещ, а домейнът му се оценява на 570$ в не работещо състояние. А, аз не мога да го пусна да работи, за да си вдигне цената. Темата, за която говорим е фрии тема на MyThemeShop. Но по-скоро съм склонен да вярвам, че е от някой плъгин. Но не бих си заложил главата на това твърдение.
 

Горе