Влияние на цветовете - Инфографика

Green Bars

Well-Known Member
Та да си дойдем на думата. Повлиян от друг член на форума и аз спретнах една инфографика - Това е новото оръжие на Горила/Партизанският Маркетинг.
Инфографиките лесно стават вирал ако са добре пипнати. Тази ми е първа и направих грешка с размера /трябваше да го съобразя с ширините във фейса и г+ , така като я смалят и е по-трудно четима/

Е все пак ето я и нея: Влиянието на цветовете:

vlianie-cvetovete_0.jpg


И тук не се побират по-големи изображения, хаха :)

Ето адреса на статията: http://www.kakdaobzaveda.com/infografika-vliyanie-na-cvetovete
И на изображението: http://www.kakdaobzaveda.com/sites/default/files/article-gallery/vlianie-cvetovete.jpg
 

Прикачени файлове

  • vlianie-cvetovete.jpg
    vlianie-cvetovete.jpg
    96 KB · Преглеждания: 12
  • vlianie-cvetovete_0.jpg
    vlianie-cvetovete_0.jpg
    92.6 KB · Преглеждания: 9
Последно редактирано:
От: Влияние на цветовете - Инфографика

Горила/Партизанският Маркетинг.

Абе аз все се каня да питам, що се казва "Горила" маркетинг, имат предвид животното горила или нещо друго?
 
От: Влияние на цветовете - Инфографика

Горила Маркетинг = Партизански маркетинг.

Горила е метафора на партизани / на английски/
 
От: Влияние на цветовете - Инфографика

Горила Маркетинг = Партизански маркетинг.

Горила е метафора на партизани / на английски/

Аха, благодаря.
 
От: Влияние на цветовете - Инфографика

Горила Маркетинг = Партизански маркетинг.

Горила е метафора на партизани / на английски/

Би трябвало да е "герила" (guerrilla). "Guerre" e война принципно - а ла гер ком а ла гер.
 
В началото и аз мислех, че идва от маймуната, но после видях по-детайлно, а и логически не можеше да е това животно. :)

Супер си я го описал. Винаги съм мислил, че една добре направена инфографика може да бъде доста силен тул за събиране на линкове, популярност и най-вече трафик. :) За съжаление, зад дизайнера идва и човека с идеята и статистиките. ;) Не е само дизайн. :) Визуалната част е това, но важното е какво ще се визуализира на нея.

Ще ми се на пуснем една по темата ни - някакви интересни статистики за webmaster-ите - какво гледат, възраст, пол, най-много в дадена държава, разделена на глава от населението, какво ядат, къде живеят и кои методи най-много ползват. Някаква мега добра идея, но тези статистики, яко успея някой ден да ги извлача от тук, ще стане добре. :)
 
От: Влияние на цветовете - Инфографика

Добро, ако ти е от първите творения.
Ама прочети малко дизайнерска теория ако ще го правиш това редовно - типография, цветове, композиция, ...

Щото иначе като се сетя за критиките ти по лещената картинка и като ти погледна примерно шрифтовете, и ми идва да се смея с глас.
 
От: Влияние на цветовете - Инфографика

В темата за лещата не беше ли споменал, че си превеждал EN инфографика на BG?

Би трябвало да е "герила" (guerrilla).

Тук е истината. Връзка с маймуните няма, а с партизаните и партизанския начин на водене на борба. Повече по темата може да се прочете от този чичо, на когото макар да не са скъпи книжките са доста интересни.

А по темата за инфографиките се доказва тезата, че в БГ всичко идва с Х/ХХ години закъснение.
 
От: Влияние на цветовете - Инфографика

Идеята на графиката и структурата са страхотни. Със сигурност прочети съвета на Ноке без да се обиждаш и го приеми като градивна критика. Блинки е прав за събирането на инфо. обаче за интериорния дизайн предполагам, че ще направиш още много добри графики.
 
От: Влияние на цветовете - Инфографика

Дам, и аз не съм доволен как се получи със шрифтовете.
На голям размер изглежда по-добре, но при смаляването и се поомазаха.

Но при следващите ще го имам в предвид.
За герилата, явно и аз съм грешал :)
 

Горе