Въпроси за PayPal Business акаунт

KISS

Active Member
Здравейте.

Имам няколко въпроса за бизнес акаунтите на пейпал, ако може някой да сподели опит ще е супер.

1. За доходи към фирмa, акаунта задължително ли трябва да е бизнес акаунт или може и personal?
2. При отваряне на бизнес акаунт, бързо ли става и искат ли някакви неща да им пращам, като фирмени документи и т.н.
3. Има ли големи такси само заради това, че е фирмен или нещо друго, което може да споделите като информация?
4. Може ли първо да направя пейпал бизнес акаунта преди да е създадена фирмата?

Поздрави.
 
Последно редактирано:
Здравейте.

Имам няколко въпроса за бизнес акаунтите на пейпал, ако може някой да сподели опит ще е супер.

1. За доходи към фирмa, акаунта задължително ли трябва да е бизнес акаунт или може и personal?
2. При отваряне на бизнес акаунт, бързо ли става и искат ли някакви неща да им пращам, като фирмени документи и т.н.
3. Има ли големи такси само заради това, че е фирмен или нещо друго, което може да споделите като информация?
4. Може ли първо да направя пейпал бизнес акаунта преди да е създадена фирмата?

Поздрави.
1. Същото е като с банковите сметки, тъй като пейпал се води банка. Тоест - непрепоръчително е да е персонален. Дефиницията за физическо и юридическо лице е една и съща във всички банки
2. Докато не си изчерпаш лимитите не искат някаква специфична документация. Процесът отнема 5 минути, пишеш името на фирмата и подобни неща.
3. Таксите за плащане за продукти и услуги са едни и същи. За пращане на пари към карта - също. Като цяло няма особена разлика във функционалността, в бизнес акаунта имаш повече опции
4. Имай предвид, че НАП получава в края на всеки календарен месец информация за плащанията ти от пейпал. Не съм наясно как стоят нещата юридически, но след като ще пращаш пари към фирмената банкова сметка след това отговорът ми е по-скоро не. Тъй като ти трябва да имаш за всяко плащане, направено към теб фактура, която да издадеш в срок от 5 дни след самото плащане, а ти няма да можеш.

Много внимавай да не работиш с клиенти от ЕС ако нямаш регистрация по ЗДДС.
 
  • Like
Реакции: KISS

Горе