Въпрос за мрежа/платформа

mhx

Member
Здравейте,

имам един въпрос, който го мисля от известно време и преди да се консултирам с адвокат искам да попитам и вас за това.

При стартирането на определена мрежа/платформа, където потребителите ще записват самостоятелно своите лични данни (ще се налага те да се реални), трябва ли да съм администратор на лични данни по КЗЛД?

Искам да подчертая,че в повечето случай, не аз ще разполагам пряко с тези данни, а трети лица.

Моля някой по-запознат да каже своето мнение или дори да цитира част от закона, ако се налага.

Благодаря.
 
От: Въпрос за мрежа/платформа

Този който е собственик на сайта трябва да се рагистрира

Ако ти само разработваш или поддържаш не е необходимо ти да го правиш
 
От: Въпрос за мрежа/платформа

Да, аз ще съм собственик.Беше ли ми интересно дали при условие че няма да се налага изпращане на документи (сканирана лична карта и т.н.) да ставам администратор по ЗЗЛД към КЗЛД. Собствениците на всички социални и професионални мрежи ли са такива ?
 
От: Въпрос за мрежа/платформа

Те трябва да са такива, а дали са.... само КЗЛД може да ти каже.
 
От: Въпрос за мрежа/платформа

Ясно. Мерси за отговорите. Тъй като искам да съм законово изряден май ще трябва да мина и през това...
 
От: Въпрос за мрежа/платформа

Задължително, щом имаш лични данни, ЕГН, адреси и то сканирани, без КЗЛД само ще си имаш проблеми занапред
 
От: Въпрос за мрежа/платформа

Задължително, щом имаш лични данни, ЕГН, адреси и то сканирани, без КЗЛД само ще си имаш проблеми занапред

Няма да се изискват сканирани документи при регистация, но потребителите сами ще записват своите данни (били те верни или неверни), като след това трето лице ще изисква от тях да удостоверят самоличност и т.н. Доста сложно го обясних, но като посредник май ще ми трябва и аз да съм такъв.
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за мрежа/платформа

Ти събираш и съхраняваш лични, следователно имаш законово установено задължение да си администратор на лд. Отделно в условията за ползване на услугата трябва да посочиш ясно, че тези данни се предоставят на трета страна.
 

Горе