Въпрос за публикуване на съдържание

bgtifo

Well-Known Member
Здравейте,

имам следния въпрос... ако на дадена страница в сайта ми сложа акордеон, гугъл чете ли текста в него или не?

Искам да направя страница, където да предоставя тъмбнейл снимки с линк, но отгоре искам да сложа тематичен текст.

Текстът е за страница, а не за блог, което ме лишава от възможността за read more. Искам да сложа съдържанието в акордеон, но не знам дали гугъл ще го прочете по този начин.

Моля, ако някой има опит и представа да ми отговори в темата.
 
Kak da ne go 4ete be.nali e v htmla

Всъщност зависи как се направи. Наистина някои JS акордеони, скривания, expand и т.н. не ги чете (или поне не ги вкарва в индекса). Друг тип си влизат в кеша и няма проблем.

Най-добрият начин е JS да ти добавя/премахва някой class в div-a. Така е тествано и няма проблеми.
 
Bootstrap акордеона се чете, на другите известни фреймуърци също. Това, което правят е да листнат в хтмл-а в отделни дививе всички 'табове' и след това при онклик на менюто от акординацията да се визуализират. Нищо не се крие. Те паяците четат SPA приложения, а няма да се оправят с акординацията, която така или иначе пуска в дома цялата информация.


A дали гугъл чете изображения? Естествено, че се чете, това е повече от елементарно с OCR
https://cognitiveseo.com/blog/5909/did-google-read-text-image-can-affect-my-rankings/
1. Yes! Google Can Read Embedded Text in Images. Yes, Google can read embedded text in images and it's doing it very well.
 
Bootstrap акордеона се чете, на другите известни фреймуърци също. Това, което правят е да листнат в хтмл-а в отделни дививе всички 'табове' и след това при онклик на менюто от акординацията да се визуализират. Нищо не се крие. Те паяците четат SPA приложения, а няма да се оправят с акординацията, която така или иначе пуска в дома цялата информация.


A дали гугъл чете изображения? Естествено, че се чете, това е повече от елементарно с OCR
https://cognitiveseo.com/blog/5909/did-google-read-text-image-can-affect-my-rankings/
1. Yes! Google Can Read Embedded Text in Images. Yes, Google can read embedded text in images and it's doing it very well.

Факт е, че се чете всичко, но е факт и че не всичко влиза в индекса. Така че ако имаш някакво query и не могат да те намерят, голяма работа, че Google го е прочел.

И пак зависи, защото фреймуърци много, ама баш темата, която ползва кой знае какво са и нахакали вътре.
 

Горе