Въпрос за развитие на сайт

SoulReaver

Active Member
Здравейте, колеги.

В най-скоро време ще ми възложат работа по един вече създаден сайт, с цел по-голяма популяризация и присъствие в нета. Сайтът предлага топлоизолации и саниране на сгради, може да го видите тук.

Бихте ли дали малко градивни мнения и критика за сегашното положение на сайта и какво е добре да се направи за него (нов дизайн, пренаписване на статиите, линк билдинг, присъствие в социалните мрежи). Питам, защото клиентът иска посещения от ниша, която е доста конкурентна (поне по мое виждане) и няма представа от това какво трябва да се направи, за да се котира сайтът му и да му носи приходи от евентуални клиенти през него.

Правя уточнение, че не съм правил абсолютно нищо по сайта и до момента не знам дали има изобщо някаква оптимизация.

Благодаря предварително :)
 
От: Въпрос за развитие на сайт

Бихте ли дали малко градивни мнения и критика за ...

А след като не разбираш и не можеш да правиш нещо, тогава защо се захващаш за работа? Ако си разбираш от работата, няма да искаш съвети и критики от нас. И друг път съм казвал и в този и в другия форум: "За мен това е нахалство: Получавате поръчка за работа по сайт, правите бизнес, вземате пари за това и накрая искате друг да ви свърши работата? Ами че аз и още няколко човека като ти кажем какво да направиш по сайта и как да оправиш грешките му - ще ни дадеш ли пари? Консултацията се заплаща!
То бива помощ от колеги, но чак пък толкова..."
Щом имаш самочувствието да вземеш поръчка за работа по сайт, по даден проект, тогава имай отговорността да си понесеш последствията от твоето знание или незнание.
 
От: От: Въпрос за развитие на сайт

А след като не разбираш и не можеш да правиш нещо, тогава защо се захващаш за работа? Ако си разбираш от работата, няма да искаш съвети и критики от нас. И друг път съм казвал и в този и в другия форум: "За мен това е нахалство: Получавате поръчка за работа по сайт, правите бизнес, вземате пари за това и накрая искате друг да ви свърши работата? Ами че аз и още няколко човека като ти кажем какво да направиш по сайта и как да оправиш грешките му - ще ни дадеш ли пари? Консултацията се заплаща!
То бива помощ от колеги, но чак пък толкова..."
Щом имаш самочувствието да вземеш поръчка за работа по сайт, по даден проект, тогава имай отговорността да си понесеш последствията от твоето знание или незнание.
Странник, от теб ще видим ли поне едно положително мнение, някога?
Мога да кажа много по въпроса, защото точно в тази ниша имам 2 сайта в топ 10.
Солривър, ако имаш нужда от помощ или ресурси в нишата, прати ЛС.
 
От: Въпрос за развитие на сайт

направи си план за действие:

1. анализ на текущото състояние
- извади кл думи от самия сайт (гледам че са се оляли само на първа страница)
- виж какво имат като публикувани статии и дали и по какво са оптимизирани
- виж структура - категории тагове, вътрешно линкване
- виж как се класират по всичките тия фрази и думички, може и безплатни тулове да ползваш - целта е да видиш какво е дереджето. в общи линии вече трбява да светват една сюрия думи без никакво класиране, вероятно без садарфание в сайта.
- направи един анализ на най-важните кл думи - виж търсенето, виж конкуренцията (тук някакъв тул няма да е зле да имаш)
- извади семантични кл думи свързани с важните
- виж какво имаш и в аналитикса или каквото там ползват за брояч
2. план за работа
- сортирай кл думи по важност в три групи - важни, второстепенни - прост осемантичен пълнеш
- виж какво съдържание има и планирай ново з аважните и ца второстепенните
- прегледай оптимизацията на изображенията - там алтове имена нафайлове и тн
- виж структурата - категории и тагове и ако има крещящи тъпотии ги оправи, но не прави някакви генерални промени че ще омажеш всичко з- гледам пермалинковете са с катерогията вътре тъй че внимавай
- напрами план за публикуване на статаии - трябва в общи линии вече да си наясно колко ще ти трябват съобразно категориите кл думи
3. на работа
- пишеш статия
- пускаш в социалките
- други линкове от - форум подпис по възможност тематични форуми, директории със статии, гост блогване, блог коментари ама гледай да няма спам и да е от тематични блогове
линковете д ане са само към хоума а към статиите с кл думи - за анкор ползвай кл дума и семантичните
вътре в статиите също линквай където е възможно ама гледай в една статия да имаш 2-3 линка , не повече това дето е на хоума в момента е някакво изнасилване

след два месеца пак питай
 
От: Въпрос за развитие на сайт

Това дето от хоума си линкват хоума е мног отъпо. ама много

това дето из статиите си нямат пукнат лник към другите статии също е много тъпо

това дето картинките им са сномера също е много тъпо

тва дето нямат ясна оптимизация в текстовете за кл думи също е тъпо ама още по тъпо е че текстовете им не са структурирани за четене ам иса просто изсрани в простраството да не говорим че има още бол да се пише
 
От: Въпрос за развитие на сайт

тва че във футъра си вместо смислени линкове имат линк към някаква ит фирма също е мног отъпо

абе в общи линии бая работа можеш да си отвориш по сайта

сигурен съм че и беклинковете са на същия хал като онпейджа - ништаа е тежка но със сигурност можеш да подобриш класирането им
 
От: Въпрос за развитие на сайт

Имаш доста работа, ако се захванеш с този сайт. Менюто ти избожда очичките направо (лично мен не ме кефи хич, подчертавам лично мен). Captcha - нещо не ми зарежда... Книга за гости?! Ама това е контактна форма! За да е книга за гости трябва да има поне един коментар от клиент или подвизаващ се под това наименование бот :D
Защо content областта е разделена на 3, като третата час (демек footer-a) е толкога огромна и празна?
Извинявай, ако вече си започнал работа по сайта и ти критикувам труда :)
А за рекламата, понеже сега е точният сезон за правене на изолации - вземи натисни шефа ти да си пусне една платена обява с google adwords, иначе си прави SEO, но така ще си сигурен, че точната група клиенти е покрита ;) Успех :)
 

Горе