Въпрос относно банка!

me7al

New Member
Здравейте, аз съм нов във този форум днес потърсих начин за изкарване на пари онлайт и си харесах един начин.Та за тази работа ми трябва карта на paypal за да довърша регистрацията ми в paypal.Обаче аз си нямам и на идея в коя банка мога да отида да си извадя такава карта.Затова моляви който знае нека сподели с мен.Благодаря предварително с нетърпение очаквам отговор :)
 
От: Въпрос относно банка!

Не ти трябва карта за Paypal, защото такава няма. Трябва ти карта Visa или Mastercard, може и VisaElektron, даже VisaElectron е най-добре за теб защото е дебитна и по-лесно я издават.
Можеш да си извадиш такава от всяка банка, ваното е да питаш дали е разрешена за плащане в интернет.
 
От: Въпрос относно банка!

Вземи си Виза Електрон, а не друга и кажи на служителите в банката да я разрешат за плащане в интернет. Вкарай в нея поне 10 лв за да можеш да я регистрираш в PayPal.
 
От: Въпрос относно банка!

може и кредитна с гарантирани средства
 
От: Въпрос относно банка!

Е няма смисъл да плащаш таксите на кредитна карта, ако ще я ползваш само за PayPal.
 
От: Въпрос относно банка!

Aham.Значи Виса Електрон ще е мисля да отида до райфайзен.Благодаря ви много :clap:
 
От: Въпрос относно банка!

И аз да се изкажа пак по този въпрос:
Няма никакво значение от коя банка ти е издадена картата, важното е в нея да влизат пари (пожелавам ти го от сърце).
Избери си банка, в която ти е удобно да ходиш, гледай да не е някой централен клон, защот там став много голяма навалица и ще ти се налага да чакаш.
 
От: Въпрос относно банка!

Пак ви благодаря за мненията все още съм решен да си извадя от райфайзен банк, защото ми е най-близо.И да попитам още нещо след като получа картата ще могали да прехвърля една сума от ePay в нея?
 
От: От: Въпрос относно банка!

И да попитам още нещо след като получа картата ще могали да прехвърля една сума от ePay в нея?
От ePay или от PayPal?
Можеш, но мисля, че трябва да я добавиш в ePay.
 
От: Въпрос относно банка!

Можеш да правиш преводи от epay на която си искаш банкова сметка!
 
От: Въпрос относно банка!

Можеш да правиш преводи от epay на която си искаш банкова сметка!
Да, но таксата, която ще платиш за превода към банковата сметка на картата същата ли е, като тази по прехвърляне от ePay по регистрирана там карта? И в двата случая парите се прехвърлят по банковата сметка на картата.
 
От: Въпрос относно банка!

Ако правиш преводи към различни банкови сметки има такса, като примерно през ЦКБ е 0,80 лв., а през ПИБ е 1,00 лв. за всеки превод.
 
От: Въпрос относно банка!

По-добре е да се използва интернет банкирането на съответната банка. Не е нужно да се минава през ePay.
 
От: Въпрос относно банка!

Ако ще е Visa Electron препоръчвам ти ДСК Банк (лично мнение).

Аз пък точно ДСК не ти препоръчвам, тъй като не разрешават да се ползват картите им с ePay. По-точно може и да разрешават, обаче ePay поддържат само Борика, които пък ДСК не ги използват.
Райфайзен е чудесен избор, ПИБ - също. И за трите банки говоря от личен опит.
 
От: Въпрос относно банка!

Точно така, имат си собствен издателски център и не използват услугите на Борика. Мисля, че само заради това разрешават на непълнолетни да имат дебитна карта на свое име.
Но това им е единственият плюс. Не съм открил начин да използвам услугите на epay.bg с дебитната си карта от ДСК, а в банката ми казват, че или не знаят дали може, или че не може (по принцип доста от служителите им са незапознати).
Освен това, при тях чекове могат да се осребряват само в централен офис на банката, където те прехвърлят по 2-3 пъти докато се намери някой, който знае как става номерът.
 
От: От: От: Въпрос относно банка!

От ePay или от PayPal?
Можеш, но мисля, че трябва да я добавиш в ePay.
Да от ePay там ми е останала една малка сума от преди 6 месеца и мисля да ги изтегля само да ми разрешът карта :)
 
От: От: От: От: Въпрос относно банка!

Да от ePay там ми е останала една малка сума от преди 6 месеца и мисля да ги изтегля само да ми разрешът карта :)
Не ти трябва карта за да ги изтеглиш.
 

Горе