Въпрос относно следващият pr ъпдейт

От: Въпрос относно следващият pr ъпдейт

Като гледам какво се случва май PR е вече основен фактор за класирането в резултатите на Гугъл

Не е основен фактор за класирането на сайтовете. А пък и от опит знам, че за датите на PR ъпдейтите питат обикновено разни хора, които са набили едни линкове към сайта и си мислят, че са голямата работа, но след това се оказва, че са на същите позиции или даже са паднали надолу.
 
От: Въпрос относно следващият pr ъпдейт

Еми всеки има право на мнение, аз в моята ниша сайт с нисък pr на първа страница не виждам. Тъй че това ми се струва най-логично. Стоят сайтове с по 1 статия в тях но пък pr им е висок, което ме навежда на мисълта, че ще е основен фактор занапред. Аз имам стотици статии, но pr ми е малко по нисък, като затова се интересувам от следващия ъпдейт, ако може да си вдигна с 1 единица пр, като по този начин да се класирам по нагоре. Относно линковете съм се обедил, че не трябва да се прекалява
 
От: Въпрос относно следващият pr ъпдейт

Няма значение количеството, а качеството. Абстрахирайте се от това, че даден сайт има малко статии а никой не може да го мине - просто той предлага качество! Предложи и ти качество, нищо, че си с по-нисък PR и ще успееш.
 
От: Въпрос относно следващият pr ъпдейт

не можем да говорим за качество с една статия, като плюс това нишата туризъм е доста по различна от останалите. Проблема в тази ниша е, че не търсим няколко ключови думи а стотици. Освен това даден туристически обект се е регистрирал с личния си сайт в конкурентните сайтове, което означава че си е набавил качествени връзки от сходни по тематика сайтове. Такива връзки аз от конкуренцията не мога да си набавя. В общи линии правя разнообразен линк билдинг, като връзките ми сочат както към главния домейн, така и към вътрешните и се надявам да си кача pr и да се класирам по нагоре:) Не ме интерисува колко ще ми е pr - 4,5 се тая. Важно ми е класирането
 
От: Въпрос относно следващият pr ъпдейт

@jordan3214 - Сеото е 80% напълно безплатна и достъпна информация в Интернет. Въпроса е да разбереш логиката на "вечнага игра". Ако не я разбираш - няма да разбереш и СЕОто... то не е наука - изкуство е.

Ако имаш сайт с 3 статии и точно тези 3 статии предлагат невероятно ценна информация за всички хора. То тогава всички хора и сайтове ще сочат към този сайт с 3 статии.

Гугъл отчита колко е важен този сайт за всички хора и го позиционира на 1 място.

Няма невъзможни неща в интернет. Но трябва да има мислене и нищо не трябва да се случва безмислено в интернет.

Научи се да говориш с търсачките... и да знаеш всеки сайт си има "ДОСИЕ" във всяка Търсачка и "РЕНОМЕ" те са движещата роля/инструмент кой къде се позиционира в резултатите от търсенето.
 
От: Въпрос относно следващият pr ъпдейт

ok, съгласен съм с вас, но нали за да те открият и да те споделят трябва да се позиционираш добре при търсене в Гугъл. Това, че се боря в изключително силна ниша, не означава че нищо не разбирам. В този форум има много знаещи и можещи хора, но ако трябва да развият сайт в тази сфера ще им е доста трудно. Имайте в предвид, че има хиляди сайтове за туризъм а челните места са само 10.
 
От: Въпрос относно следващият pr ъпдейт

@jordan3214 - Не трябва да се съгласявате с мен - това не е от значение за хубавата дискусия с вас.

Нека да се опитам да ви кажа така нещата:

1 - Топ 10 се ражда от около 15 ключови думи за цялата ви ниша. Ако вашият домейн не е стар или сайта ви не е привличащ с информация и други важни фактори - вие никога няма да достигнете Топ 10.

2 - ЗА КАКАВО за бога ви е Топ 10 - голяма заблуда е, че по всяка обща дума всеки един от вас трябва да се бори да е в ТОП 10 - това е невъзможна мисия на фона на старите акули окупирали ТОП 10

3 - Защо се борите за 15 ключови думи - като може да се преборите за 15 000.................

В моята ниша важните - ключови думи са 3-5 за цялата ниша. А аз в момента съм откриваем като бизнес с над 3 000 но гоня 5-10 000................ анализирам фрази, които носят още 1 клик още 5 импресии. Насочвам вече ключови думи към самите продукти - не само към категориите.

4 - Замислете се по какво ви откриват! Анализирайте Гугъл аналитикс данните и вижте, че са ви открили по фразата "Гумени мечета".

5 - Оправете си логиката на мислене. Сложете повече фрази - предвидете по дяволите търсенето на хората. Хората, които наричаме Потребители са предвидими с просто око - направете от сайта си магнит за ключови думи. Но спазвайте нишата и същността и. Недейте да се борите за ключови думи като "Перална".

Дори да не ви СПОДЕЛЯТ - ако имате 80-90% трафик от ТЪРСЕЩИ машини - Търсачки вие сте направили и постигнали най-правилното.

После трябва да се научите да насочвате Трафика, който насочват Търсещите машини към вас.

Това е.

Направете си фен страница във ФБ. Едва вчера на 10 позиция в ТОП 10 забелязах нашата фен страница. А работя над нея май около 3 години. Но ето Гугъл я докара на 10 позиция. След още 2 години работа и качествена информация и движение на потребителите във фен страницата - ще отида на 5-3 позиция. Няма невъзможни неща в интернет - повтарям се.

Бъдете търпеливи.
 
От: От: Въпрос относно следващият pr ъпдейт

Направете си фен страница във ФБ. Едва вчера на 10 позиция в ТОП 10 забелязах нашата фен страница. А работя над нея май около 3 години. Но ето Гугъл я докара на 10 позиция. След още 2 години работа и качествена информация и движение на потребителите във фен страницата - ще отида на 5-3 позиция. Няма невъзможни неща в интернет - повтарям се.

Бъдете търпеливи.

И като ти побелеят косите, някой слънчев ден, може да започнеш да печелиш. С чакане нищо не става, това го запомни. С другите глупости пак нищо не става, а пр. може и да не е основен фактор за класирането на сайта, но е фактор за доверието което му има гугъл.

Нека твърдящите, че няма значение, класират сайт с пр. 0 в топа за големи ниши като "игри", или "обяви".

Знаеш ли кога ще стане? Никога! :lol:
 
От: От: Въпрос относно следващият pr ъпдейт

Е работата е ежедневие г-н Уни.

Чакането касае няколко основни неща:

1 - да видите дадена промяна по дадена ключова дума трябва да мине поне 1 седмица или повече време

2 - да видите дадена промяна в индексирането и подреждането в ТОП 10-100 трябва да минат поне 2 месеца или повече...

Е аз чакам два месеца - Акулите да се налапат - после те пращат информацията си в Архивите. А аз не. Архивите им не са изпипани и не са профи ниво. Тогава аз отивам на 1-3 позиция.

Защо подценявате чакането :) в интернет. Чаках 4 години всички конкуренти на моя форум да си променят я дизайна - я урл структурата - я хостинга - я нещо друго. А аз не променях нищо, само пълнех с Уникална информация - сега моят форум е в ТОП 1 - и имам над 3 500 заявки и 87% от трафика ми идва от Търсещи машини.

Чакането е тайната на всичко.
 
От: Въпрос относно следващият pr ъпдейт

Отново сте много прав:)
Сега ще ви обесня защо са ми толкова важни тези 15 изключително конкурентни думи. Всеки уебмастър гоня някаква цел - било то да е сео специалист, маркетингов стратег, собственик на сайт за климатици и.т.н. Всеки се бори за някаква точно определена цел, като в случая моята цел е следната. Когато стартирах дадения сайт преди около 3 години ясно разбирах и знаех какво преследвам и продължавам да го преследвам. Не ме интерисува как ще го постигна, кога и по какъв начин. Това е моята борба и цел......Парите нямат значение. Това е една игра, която трябва да спечеля. Отдал съм последните 3 години на този проект и не мога да си позволя да се откажа. В този ред на мисли целта ми е тези 15 думи. Успех за мен е единствено да се класирам точно по тези думи. Може да е заблуда, може да е губене на време, но това е една игра, която трябва да спечеля:)
 
От: Въпрос относно следващият pr ъпдейт

Изпратете ми на ЛС да погледна сайта. Каквото и да ви помогна - пари не искам - правя го за релакс :)
 
От: Въпрос относно следващият pr ъпдейт

Не знам колко е важен пр., но съм виждал сайтове с пр.5-6 които имат по-малко от 50-100 посещения дневно (и не се класират по никаква дума), а сайтове с пр.3 правят по десетки хиляди посещения на ден. Все пак независимо какво се гони, важно е накрая какъв трафик ще привлече даден сайт.
 
Последно редактирано:
От: Въпрос относно следващият pr ъпдейт

@jordan3214 - Сайта ви няма СЕО стратегия. Открих ви едва по няколко думи.

1 - категориите не сте ги определили да са ваш СЕО съпорт и сте позиционирали много странни думи, които никой не търси
2 - махнете гугъл рекламите - могат да ви направят номер и да получите наказание - дори бан - ако някои прецени, че това е нужно
3 - сложете дискюис системата за коментари - не ФБ - ФБ няма да ви даде възможност да си вземете коментарите - АКО ги има някой ден - остават при ФБ. А за сайта ви коментарите са като солта за салатката... е има хора салатката и без сол я хапват :)
4 - страниците ви не съдържат нито една важна ключова дума
5 - <h2>Екскурзии,почивки,настаняване " ОДЕСОС ТУР "</h2> къде ви е <h1></h1> тук може и да не съм прав просто ми направи впечанление - все пак не съм профи СЕО - бачкам си само по моите проекти и т н.....
6 - Фен страницата ви е трябвало да е именувана по-правилно - за да се позиционира и тя....
7 - БЛОГ нямате или под категории в новините пак с цел сео индексиране.

Ако ви трябва Доброволец пишете ми - пък може вие да мопогнете и на мен с друго нещо :)
 

Горе