Да помогнем на Амелия

От: Да помогнем на Амелия

Предлагам във форума да има и секция "Благотворителност", защото преди всичко сме и хора. Колкото до държавата, лично аз съм се убедила, че помага, но големи суми няма как да бъдат отпуснати
 
От: Да помогнем на Амелия

Дано наистина да помага, аз не съм останал с такова впечатление. Едно направление не мога да си взема, пък за останалото да не говорим. Иначе некой си депутат дигне кръвно и му помагат ..
ПП: Не се заяждам, гадно ми е за детенцето :(
 
От: Да помогнем на Амелия

Предлагам във форума да има и секция "Благотворителност", защото преди всичко сме и хора. Колкото до държавата, лично аз съм се убедила, че помага, но големи суми няма как да бъдат отпуснати
Това ми харесва като идея. Ще може да се гласува. Има хора, които не им е проблем тук да отделят малко пари за такива инициативи. Аз се включвам винаги. ;)
 
От: Да помогнем на Амелия

Дори и сайтовете за благотворителност отказват да помогнат, специално за момченцето Гого (енцефаломенингитна кома след ваксина на 2 годинки - до днес е в инвалидна количка) писахме и аз, и роднините му. С приложени епикризи заявиха просто, че неговото заболяване не е от важност (така го разбирам). Събират се помощи от 2 години, като едва мина първият курс на лечение в Израел. Срамота е... просто нямам думи. Това е групичката, която му помага: https://www.facebook.com/groups/273619085989207 и сайта dmsbg.com

За подобни безобразия съд трябва - държавата ни трови и не поема отговорност за последствията си. И това е само в родината ни - да се оправяме сами с болестите, които ни инжектират...
 
От: Да помогнем на Амелия

Аз искам да участвам не само в тази но и други кампании, но НЕ искам да дарявам 20% ДДС - мажнаха ли го ддс-то на тези смс-и ?
 
От: Да помогнем на Амелия

Искам да ви разкажа една история, която ме трогна преди дни. Една жена, която години наред е помагала на болни деца, сега самата тя се оказва в много трудно положение. На легло е и 27 лекари не могат да и определят диагнозата. Жената няма здравни осигуровки, пенсия. Това което ме потресе е , че се храни с царевични пръчици и малко хляб. В 21 век, в една държава членка на ЕС хора да се хранят като ...не знам каква дума да употребя, но ми е мъчно и ме е срам.

А още по -голям срам изпитах преди дни, когато във ФБ , чуждестранни страници разпространиха снимката на дядо Добри, с текст в който описваха неговата добрина и колко пари е дарил за църквите. Най-отдолу в текста пишеше, че човека живее с 80 евро на месец...Сигурно четящите са се питали къде е тази България, на Марс ли се намира...

Ето линка за тази жена, за която ви разказах, ако някой също иска да и помогне има банковата сметка http://btvnews.bg/bulgaria/obshtest...detsa-sega-ima-nuzhda-ot-nashata-pomosht.html
 
Последно редактирано:
Re: От: Да помогнем на Амелия

Аз искам да участвам не само в тази но и други кампании, но НЕ искам да дарявам 20% ДДС - мажнаха ли го ддс-то на тези смс-и ?

през мтел телефон на БОБ като пращаш няма ДДС накрая като ти идва сметката и плащаш ти издават една касова бележка за сметката и една отделна касова бележка с благотворителните кампании където смсите до дмс са по левче и са без ддс ... незнам как са си го оформили счетоводно но е точно така ГАРАНТИРАМ :)

разпитай и за класическия мтел дали е така
 
От: Да помогнем на Амелия

Това ми харесва като идея. Ще може да се гласува. Има хора, които не им е проблем тук да отделят малко пари за такива инициативи. Аз се включвам винаги. ;)

Да допълня идеята.
В продава да се отвори секция "благотворителен пазар" и там всеки да продава ненужни за него неща или проекти, а приходите да отиват за благотворителност.
 
От: Да помогнем на Амелия

нищо от това няма да помогне
трябва нещо по-мащабно и големите риби да се включат...

Деца да умират само защото не може да осигурим някакви ХАРТИЙКИ си е голяма глупост и трябва да ни е срам от този факт!

с смс-и ще стане само (дори пак ще е трудно) ако се оргнизира мощна рекламна кампания (а такива не всеки може да направи)
иначе много малък шанс
 
От: От: Да помогнем на Амелия

Да допълня идеята.
В продава да се отвори секция "благотворителен пазар" и там всеки да продава ненужни за него неща или проекти, а приходите да отиват за благотворителност.
Мислех си нещо подобно скоро. Идеята ми беше да си пусна услугите безплатно, като в замяна всеки да превежда пари по сметката на някое детенце, което има нужда, но вероятно ще има много нечовеци, които ще се възползват само от фрий нещата :\
 
От: От: Да помогнем на Амелия

Мислех си нещо подобно скоро. Идеята ми беше да си пусна услугите безплатно, като в замяна всеки да превежда пари по сметката на някое детенце, което има нужда, но вероятно ще има много нечовеци, които ще се възползват само от фрий нещата :\

Няма как да се възползват.
Примерно блинки става ковчежника и аз ако искам да купя твой сайт/проект/чорапи превеждам парите на отговорника.
Той ти пише ЛС "ОК, кинтите са при мен"
А ти ми предаваш/прехвърляш сайта/проекта/чорапите.
Чиста работа
 
От: Да помогнем на Амелия

Ако администраторите решат да отворят секция "Благотворителност" и поради факта, че могат да се появят "нуждаещи се", научили , че тук се помага...Предлагам тези, които искат да пишат, да имат 100 коментара във форума, а може да се направи следното - нуждаещ се пише до админ, който проверява дали този човек реално се нуждае от помощ, търси инфо за адрес , за да не се окажем жертви на мошеници. Мисля, че във форума на ОФ Роуд е така
 
Последно редактирано:
От: Да помогнем на Амелия

Просто секцията се прави да не се индексира.
 
От: Да помогнем на Амелия

Просто секцията се прави да не се индексира.

Е, защо да не се индексира. Това е нещо, с което трябва да се хвалим. Да си кажа честно, доста теми има по тази тематика. Даже наскоро (преди няколко месеца, май два) имаше да се купи линк, като парите отиваха за благотворителност. ;)

Ще видим с другия админ дали е Ок, за да се преценят плюсове и минуси. ;)
 
От: Да помогнем на Амелия

Е това вече ще решите вие :)
Не вярвам да има против
:beer:
 

Горе