Дилема за пренасочване на Сайт

mantaman

Well-Known Member
Мой познат ще прави едни рокади и ме помоли за съвет - Кое мислите че ще е по добре
Има сайт за новини на автомат на субдомейн работи повече от две години и е натрупал сериозен линк билдинг и прави около 200 посещения на ден - сега трябва да се премести на нов домейн но се чуди какво ще е по правилното пренасочване

- Да се даде редирект на субдомейна към новият домейн

- Да се направи редирект към основният домейн на който е в момента като суб-домейн и на който има сравнително нов онлайн магазин

Идеята е че за самият новинарски сайт не му пука особено и се чуди дали няма да е по добре да ползва линкджуса от субдомейна да даде сила на основният домейн с онлайн магазина - който на него му е по важен проект и в същото време да ползва готов трафик докато не почне да отпада.

Аз лично клоня към втория вариант.
 
мен ми изгледа най добре редирект на събдомейна към магазина и каквото прехвърли :)


и моля пускайте теми в съответните секции... офтопика може да е посещаван ама като нямам време и не го преглеждам :) в сео секцията щях да му обърна по рано внимание
 
От: Дилема за пренасочване на Сайт

Аз горе долу имам същата дилема. Един субдомейн се чудя дали да не го пренасоча към друг домейн на който има онлайн магазин. Предполагам че субдомейна би дал тежест на магазина защото е на около 4 години и над 90% от темите са уникални.
 
От: Дилема за пренасочване на Сайт

Аз горе долу имам същата дилема. Един субдомейн се чудя дали да не го пренасоча към друг домейн на който има онлайн магазин. Предполагам че субдомейна би дал тежест на магазина защото е на около 4 години и над 90% от темите са уникални.

Имам една идея, но е трудоемка, но е добра, или поне така си мисля. За твоя случай е добра, тъй като всичко е добре индексирано на събдомейна и цялостното му редирекване ще е добре, но по-добре ми се вижда варианта да се премести на отделен домейн всичко 1:1, каго всяка страница се редирекне към нейния "дунлаж" на новия домейн. Естествено, ако говорим за страници с бройка над 500, става тегаво. :)
 
От: Дилема за пренасочване на Сайт

Ами предполагам че са поне около 300 което пак не е малко за ръчна работа. Само не схванах какво ще помогне новия домейн на магазина.
 
От: Дилема за пренасочване на Сайт

Ами предполагам че са поне около 300 което пак не е малко за ръчна работа. Само не схванах какво ще помогне новия домейн на магазина.

Нали идеята беше от събдомейн, да го редиректнеш към друг домейн, или нещо не съм разбрал. Казвам нов, защото е нещо ново в старата схема, не че е нов-нов. :)
 
От: Дилема за пренасочване на Сайт

Да идеята е да го редиректна към домейна на магазина явно аз не съм те разбрал за новия домейн. Но как да направя нещата с URL доста са .
 
От: Дилема за пренасочване на Сайт

правиш един .htaccess с този код
Options +FollowSymLinks
RewriteEngine on
RewriteRule (.*) http://www.твоясайт.ком/$1 [R=301,L]

Да идеята е да го редиректна към домейна на магазина явно аз не съм те разбрал за новия домейн. Но как да направя нещата с URL доста са .
 

Горе