Експорт от olx в ексел

entrepreneur7

Active Member
Здравейте, въпроса е малко странен и не знам дали въобще е възможно да се направи.
В olx има сексция доставка и там вътре са описани всички пратки, които си изпратил име, адрес, телефон на получателя, дали е пристигнала пратката в офиса на клиента и дали ти си събрал парите от съответната пратка. В ексел си водя всичко, приходи, разходи и получени пари и всичко др.
Ако обаче взимам информацията за изпратените пратки и дали е пристигнала дали клиента я е взел, дали съм събрал парите и тнт всичко трябва да се въвежда на ръка в ексел. Ако обаче има начин данните от olx да се прехвърлят и ексел или др програма ще стане така - данните от olx влизат в ексел от там по колони се събират автоматично чрез формули - приходи, разходи, върнати пратки, налични парични средства и абсолютно всичко, което ми трябва.
Ще стане нещо като софтуер за управление на продажбите, само че свързан, така че директно след подготвяне на пратката от olx всичко си става само и освен това ще бъде безплатно. Толкова хубаво, но ако е възможно.

Обаче въпроса е може ли данните от olx доставка да влизат в ексел или друга подобна програма и как ще стане това ?
 
Влизам е ексел - database -> database from web. От там пиша olx.bg и ми отваря страницата мога да отварям обяви и всичко друго, но когато напиша името и паралота и дам на вход и нищо не става.. или забива или просто не зарежда нищо сеедно бутона не работи. Пробвах в фейбсук пиша име парола давам на вход и влиза без проблем. Пробвах пак в olx целия сайт работи обяви се отварят и всичко, но напиша ли името и паролата и да дам на вход и просто нищо не се случва и не иска да влиза.
Ако успея да вляза мога да експорта таблиците от olx в ексел, но не става в olx и базар пробвах(работят нормално но не иска да се логва). Във фейсбук и други сайтове се логвам без проблем.
 
На olx системата за подготвяне на пратки не използва ли апи-то на Еконт?
Ако е така би трябвало, да имаш акаунт в портала на Еконт и там предполагам, ще може да си вадиш товарителниците.
 
Влизам е ексел - database -> database from web. От там пиша olx.bg и ми отваря страницата мога да отварям обяви и всичко друго, но когато напиша името и паралота и дам на вход и нищо не става.. или забива или просто не зарежда нищо сеедно бутона не работи. Пробвах в фейбсук пиша име парола давам на вход и влиза без проблем. Пробвах пак в olx целия сайт работи обяви се отварят и всичко, но напиша ли името и паролата и да дам на вход и просто нищо не се случва и не иска да влиза.
Ако успея да вляза мога да експорта таблиците от olx в ексел, но не става в olx и базар пробвах(работят нормално но не иска да се логва). Във фейсбук и други сайтове се логвам без проблем.
Свържи се с OLX, изпрати им запитване да видим какво ще ти кажат.
 
Влязох в сайта на еконт. Направих регистрация с номера и името, което изпращам пратките и автоматично в сайта им излезе пратките, които съм изпратил обаче, не виждам пратките, които съм подготвил. Но така или иначе .... отново същото влизам в ексел database->database from web -> econt.bg пиша име и парола давам вход и НИЩО... отново не се логва :D.
 
Когато влизам в фейбук например не ми излизат никакви грешки, но когато влизам в olx, базар ми излизат грешки. Освен това в сайтовете в които не излиза грешки като фейсбук успявам да се логна без проблем и страницата зарежда в нормален вид. В страници като olx излизат грешки не успявам да се логна и някой по кодовете на страницата не зарежда както трябва.
На първите снимки се виждат няколко от грешките, които излизат имаше и още но не съм ги качил, че стават много. На последните две снимки има пример как зарежда olx и как facebook. Както казах facebook не дава грешки страницата излиза в нормален вид и се логвам, a в олх дава грешки страницата зарежда както се вижда на предпоследната снимка и не става да се логна.
wmfhCWm.jpg

lDj2wwL.jpg

EfCc5yx.jpg

QlB5YOx.jpg

FopSoZX.jpg

CXbQEKG.jpg

Q7vCi9B.jpg
 
Не очаквай чудеса от тая екселска функционалност (меко казано). В еконт в долния десен край на екрана имаш бутон за експорт на справката директно в екселски формат:

1576669179994.png
 
Ако е чрез линк (database from web) мисля, че може да се рефрешва на определено време вместо да сваляш и качваш таблицата на всяка поръчка и промяна в състоянието на доставката
 
Може да се направи бот, който да се логва в олх, събира информацита и създава ексел файл.
 

Горе