Защо има още EMD на първа страница

helf_php

Active Member
Интересно ми е как след всички тези ъпдейти с панди, пингвини и други животни има доста EMD домейни, които са си на първа страница и си държат на мястото? :shock:
 
От: Защо има още EMD на първа страница

Ще има, защото са направени леко по-умно от някои, гонещи наистина думата и това му е цел #1. Виждал съм сайтове и от двата типа...не е трудно да се сетим кой ще се задържат. Минат ли през цетката на всички ъпдейти, говорим за не лоши сайтове, нищо, че не говорим и за много читав алгоритъм. Като и ние го чекнем ръчно, вече можем да преценим за какво става дума.
 
От: Защо има още EMD на първа страница

И на мен и е непонятно защо са там и как супер лесно пробиват, следя тука в една ниша едни EMD и чекам официален EMD ъпдейт да видя, дали и кои ще оцелеят да прекопирам схемата. :mrgreen:
 
От: Защо има още EMD на първа страница

Мисля, че правилният въпрос е "Защо моите EMD не са на първа страница?" :) Blinky Ви намекта, сещайте се.
 
От: Защо има още EMD на първа страница

Защото ъпдейта е за НЕКАЧЕСТВЕНИ EMD домейни. Такива, които с една страница и някакъв тест искат да са на първо място. EMD домейни с качествено съдържание, които се обновяват често с нова информация няма причина да бъдат махани он SERPA.
 
И аз си мисля че е защото ъпдейта за емд е като пандата и пингвина - пускат го от време на време спрямо цялата им база от сайтове... тоест една част ще бъдат отвяти при следващо пускане....

иначе да идеята е да отвява "некачествените" уж ама всъщност отвява малките мамс анд папс тип бизнеси понеже им е прекалено рестриктивен алгоритъма
 
От: Защо има още EMD на първа страница

Защото ъпдейта е за НЕКАЧЕСТВЕНИ EMD домейни. Такива, които с една страница и някакъв тест искат да са на първо място. EMD домейни с качествено съдържание, които се обновяват често с нова информация няма причина да бъдат махани он SERPA.
Точно така. Аз мисля че Г няма много по специално отношение към EMD домейните, ами просто уебмастърите ги слагат в някаква много различна категория и ги разглеждат като цял един клас домейни. Ако искате да развивате качествен сайт спокойно може да си набутате една ключова дума в домейнчето. Не го правите заради сърч енджина ами го правите примерно за да покажете на потребителя за какво по точно е сайта ви ;)
 
От: Защо има още EMD на първа страница

С прости думи казано, ако направиш EMD с 2 неграмотно написани статии по 300 думи не само няма да се намираш на първа страница в серпа, ами изобщо няма да се намираш там. Ако направиш грамотен сайт на EMD, в който са постнеш 20+ статии, грамотно написани и хващащи окото на посетителите, няма причина да не се намираш на първа страница. Ако пишеш статии не само препълнени с основната ти ключова дума или фраза, а разнообразиш малко съдържанието, ще се чувстваш добре.
Пример: EMD за китайски вази
Сайт с 3 статии по 300 думи фрашкани с "китайски вази" - няма да го намериш никъде.
Сайт с 30 статии по 600 - 1000 писани за китайските вази, китайския порцелан, трасиции при майсторите на китайски порцелан и изработката на китасйки вази. - Няма никаква причина да не е на първо място в SERP при търсенето на "китайски вази".
От тук на там ви оставям да интерпретирате, както намерите за добре.
 
От: Защо има още EMD на първа страница

Защото ъпдейта е за НЕКАЧЕСТВЕНИ EMD домейни. Такива, които с една страница и някакъв тест искат да са на първо място. EMD домейни с качествено съдържание, които се обновяват често с нова информация няма причина да бъдат махани он SERPA.
Никой не твърди, че алгоритъма им е великото чудо на технологията, даже си има пропуски. Но за жалост някак си успява на база ъпдейти да сигнализира за "качествените" и "некачествените" сайтове, като след ръчна проверка (ако все пак имат някакви съмнение) вече преценяват кой остава и кой ще трябва да си "поправя" грешките. Факт е, че доста некачествен материал седи на първите страници, което за мен лично е необяснимо, като изключим колко не харесвам последните неща случващи се около всичко що е оптимизация. Карат те да направиш хубав, информационен и интересен сайт, а после те изхвърлят, защото нещо уж си "прекалил". Да, хубаво, но първо казваш новите правила и после се правят промени. А не както е при тях - изхвърлят те и научаваш, че имат ъпдейт, който засяга нещо, което преди време е било позволено.

Не ми допада, но явно кл. дума във всеки един следващ ъпдейт ще е качество. :) И ако видите някакви мотащи се сайтове, с идиотски вид и некачествено съдържание, то нека ви стане ясно, че ще са следващите в листата. Реално, сайт, който седи на първи позиции винаги е привличал вниманието на търсачките. Малка издънка от негова страна ще даде и сериозно отклонение. Преди време имаше и такава стратегия, но сега не върви. Правиш някакъв скапан сайт, избутваш го на челни места и след като започне да носи трафик, си го оправяш преди някой да го е наказал - я за линкове, я за некачествено съдържание и какво ли не.
 
От: Защо има още EMD на първа страница

в EN има много примери за такива сайтове, но като влезех в тях найситна има какво да прочетеш и са полезни

Според мен сайт тип

"хляб.бг" си е ок
но
"хляб-добруджа.бг" вече не е ок защото се гони точна фраза,

също така сайт "хляб.бг" също може да отлети, ако е с 10 страници,
но ако сайт хляб.бг е с 100 качествени страници с по 600 думи според мен не трябва да изхвърча защото би трябвало от тези 100 страници да има какво да се прочете и да е полезно за потребителите.
 
От: Защо има още EMD на първа страница

Абе ако ще да е купи-хляб-добруджа.бг, важното е като влезеш да се задържиш в него. Не да излезеш на бързо през някой банер. Няма как да се сърдим, ако потребителя не хареса постен сайт, нали? Това си е негов избор, а гуглето си го следи това, особено, ако оня тегли и бека, че и да му даде и един игнор и да не се показва в следващия сърч. Ей тогава става весело.
 

Горе