Само за инфо, не е нов :)

А след ъпдейта на Chrome го има emoji и той.

пс: Няма файда от тях май, не се показват като ги въведеш.
 
Не е бъг, emoji-тата трябва да се поддържат и от базата данни, там където искате да ги вкарате. В случая явно базата на форума не е utf8mb4.
 
Репортвам нов бъг: Има проблем със страници дори които са HTTPS – изписва съобщение, че сайтовете "не са HTTPS".

Дори инсталиране на плъгин "HTTP Everywhere" не оправи проблема. Жалко. Бърз браузър, обаче на практика неизползваем.

Някой знае ли как се оправя този проблем?
 
Последно редактирано:
Репортвам нов бъг: Има проблем със страници дори които са HTTPS – изписва съобщение, че сайтовете "не са HTTPS".

Дори инсталиране на плъгин "HTTP Everywhere" не оправи проблема. Жалко. Бърз браузър, обаче на практика неизползваем.

Някой знае ли как се оправя този проблем?

Виж точка 7:
https://blog.jump.bg/https-migracia-ii-chast/
 
Няма друг заместител. Firefox е много бъгав и много сайтове не ми работят на него. Хром е бавен, не е това което беше преди (нямам никакви плъгини на него освен Адблок). Операта е един грездей също като Фаерфокса. Един браузър не остана.
 
Chrome е най-добър и ако не ти е много бавен компютъра си върви без проблем. Операта е хром с повече екстри - тествал съм ги всички и вивалди също е базиран на хром, но с много функционалности и доста бъгав, та като цяло май хром си остава най-добрата алтернатива.
 
Репортвам нов бъг: Има проблем със страници дори които са HTTPS – изписва съобщение, че сайтовете "не са HTTPS".

Дори инсталиране на плъгин "HTTP Everywhere" не оправи проблема. Жалко. Бърз браузър, обаче на практика неизползваем.

Някой знае ли как се оправя този проблем?
Изписва го на сайтове със стари CA удостоверителни вериги и със стари TLS протоколи и/или шифри за криптиране. Не е бъг. Просто много уеб мастъри си драпат топките и не им се занимава.
 
Изписва го на сайтове със стари CA удостоверителни вериги и със стари TLS протоколи и/или шифри за криптиране. Не е бъг. Просто много уеб мастъри си драпат топките и не им се занимава.
Според теб има ли причина плъгина HTTPS Everywhere да не спира блокирането на тия сайтове от браузъра? Може би плъгините за Хром не работят добре на Канарито или? Thanks
 
избягвам да ползвам third-party добавки, защото не знам кой спънат индийски мозък ги е писал.
 
Брейй то тука имало теми и за мен :D
Според теб има ли причина плъгина HTTPS Everywhere да не спира блокирането на тия сайтове от браузъра? Може би плъгините за Хром не работят добре на Канарито или? Thanks
ТЪЙ, да уточним някои неща. За да решите отговора на много въпроси според това коеот съм виждал Канари ползва СТАРО ядро на Хром.

Например Opera Neon пък, супер як браузър, бързо работи, куп проблеми ... особено ако е инсталиран ан win 10.Въпреки че ядрото не е старо.

Няма друг заместител. Firefox е много бъгав и много сайтове не ми работят на него. Хром е бавен, не е това което беше преди (нямам никакви плъгини на него освен Адблок). Операта е един грездей също като Фаерфокса. Един браузър не остана.
Грешиш Хром е по-бърз от Файърфокс. Лисицата след 10 отворени прозореца, дори и да са затворени и да има един активен реално, гледа да тъпче колкото може рам и процесора - Е може ли на празен браузър да стига до 3 ГБ и нагоре ?! Прави огромно кеширане на данни, ама огромно.

Колкото до Хром, все още е по-стабилен от останалите. Аз лично заради работата си ползвам Опера и Хром, за служебен профил с табове и пароли за съжаление файърфокс, ако имаше как да ползвам два различни профила и два едновременно инсталирани хром или опера браузъри изобщо нямаше да припирам до проклетата лисица...... Лисицата работи перфектно единствено на..... Firefox OS и линукс между другото ( ама щот оза линукс няма пресни версии :D :D :D )

Отскоро имам инсталиран и Maxton, да ви кажа, не е зле, по държанието си все едно гледам кръстоска между хром и опера :D :D :D Нещо дъщерно е реално с ядро хромиум :D

Тъй като изхвърлих всички нови машини, защото са пълни боклуци ( казвам истината ) и си взех отново стари купчини, но не предаващи се, нямам Win 10, но докто имах новите, да ви кажа от всички браузъри най-доволен оставам от Edge... МИНУС: За съжаление само в тъпата десятка, липса на профил за синхронизация или поне да се синхронизираше, като се впишеш в майкрософт профила си за win 10 login и т.н. ( не, данните от майкросфт не се синхронизират от една машина на друга, нито запазват настройки и т.н. както андроид например. )
 
ако имаше как да ползвам два различни профила и два едновременно инсталирани хром или опера браузъри изобщо нямаше да припирам до проклетата лисица
https://chrome.google.com/webstore/detail/sessionbox-free-multi-log/megbklhjamjbcafknkgmokldgolkdfig
Този плъгин ми върши перфектна работа. Създаваш си нова сесия в chrome и се логваш с друг акаунт без да ти трябва втори браузър.
 
https://chrome.google.com/webstore/detail/sessionbox-free-multi-log/megbklhjamjbcafknkgmokldgolkdfig
Този плъгин ми върши перфектна работа. Създаваш си нова сесия в chrome и се логваш с друг акаунт без да ти трябва втори браузър.
Идеята ми е да имам едновременно синхронизирани всички пароли, табове, история, за да ги ползвам в едно и също време, тъй като други потребители имат достъп до информацията освен мен.
 
Каквото ти е запаметено в профила си го има и на другата сесия - запаметените пароли работят и там, даже може няколко сесии да се пускат и да се логнеш повече пъти ако искаш.
 

Горе