Избор на Smartwatch за такива като нас

Дали смарт часовниците с водоустойчивост 50 метра ще издържат на плуване?
 
Последно редактирано:
Най-вече за да не се занимавам с митници, а и заради гаранцията. Също така, доколкото съм забелязал при часовниците в БГ надценката не е толкова голяма и могат да се намерят изгодно, а и не се чака толкова докато пристигнат. Гладам че са го пуснали за 229 долара, със сигурност в началото им завишават и цените, а и в момента имам часовник и не бързам чак толкова. https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_3003826823531211.html?wid=2000001
Просто си търсиш стоката да идва от склад е еу. От китай си е играчка и няма смисъл вече. Дори в алиекспрес повечето вече имат складове в Германия и Полша.
 
Съгласно тази таблица, дали смарт часовниците с водоустойчивост 50 метра ще издържат на плуване:

https://timebox.bg/image/catalog/snimki statii/vodoustoychivost-chasovnici.jpg
ОО, грам не мисля това да се приближава до каквато и да е течност. :) Иначе ще плувам с нещо, което ми се е паднало от Звънчо, но не и с това, което ми върши куп други работи.
Най-вече за да не се занимавам с митници, а и заради гаранцията. Също така, доколкото съм забелязал при часовниците в БГ надценката не е толкова голяма и могат да се намерят изгодно, а и не се чака толкова докато пристигнат. Гладам че са го пуснали за 229 долара, със сигурност в началото им завишават и цените, а и в момента имам часовник и не бързам чак толкова. https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_3003826823531211.html?wid=2000001
Такса си, но това примерно не го видях на Бг сайтове на цена приближаваща се до тази:


Иначе, ако е от ЕС, ще се спестят всички тези разправи с митниците. ;)
 
Съгласно тази таблица, дали смарт часовниците с водоустойчивост 50 метра ще издържат на плуване:

https://timebox.bg/image/catalog/snimki statii/vodoustoychivost-chasovnici.jpg
Е моя е точно с издръжливост до 50 метра и си плувам без проблеми с него, може и да траква плуване - дистанция, дължини, размаха на дължина и т.н. Не знам откъде е взета информация за тази графика, може да е за механичните часовници, защото се споменават някакви коронки.
 
Е моя е точно с издръжливост до 50 метра и си плувам без проблеми с него, може и да траква плуване - дистанция, дължини, размаха на дължина и т.н. Не знам откъде е взета информация за тази графика, може да е за механичните часовници, защото се споменават някакви коронки.
Моя също е 50 метра, гривните които имах преди това пак бяха 50 метра и не съм имал никакви проблеми с водата. С този часовник се къпя, плувам, в морето също съм плувал, нищо му няма. Той даже се води пригоден за плуване, има gps и записва маршрута без да е свързан към телефон в морето, така че не знам каква е тази таблича, че не стават за плуване.
 
По принцип най-големия проблем при тези часовници е батерията. Има много добри модели, които трябва да се зареждат през 1-2 дни, а това за мен не е добре. Сегашния ми изкарва повече от месец, на новия който искам да купя му дават 14 дни, макар че зависи какво е включено и как се ползва, но ако изкарва по-малко от седмица въобще не бих го взел и да го мисля постоянно кога ще му падне батерията.
 
Да добавя и аз няколко думи за Garmin. Сменил съм три модела през годините като ги използвам предимно за спорт.
Използват си тяхна ОС, която е много добре оптимизирана и без излишен bloatware. Батерията издържа в пъти повече спрямо Android Wear / Tizen / watchOS. Ако не използвам GPS две седмици ще ми издържи (тук става дума за модел от висок клас - fenix). Използва се екран тип e-reader, който е с по-малко на брой (но достатъчно) цветове и не е като типичен смартфон екран. На дневна светлина е много добре видим, защото няма отблясъци. На тъмно си използва подсветката. Garmin си имат собствен app store (Garmin iQ май се казваше), но не е нещо особено. Има предимно спортни неща + watch faces.

На часовникът мога да виждам нотификации, времето, календар да деня, да контролирам музиката на телефона ми (пауза, ниво на звух, следваща, предишна песен. Няма списък с всички песни примерно и да си избирам). Това ми е напълно достатъчно за моите нужди. Изключително рядко съм имал проблеми със софтуера. Случило се е за 5 години на 3-4 пъти да ми забие часовника, но това е било по време на спорт с включен GPS.

Миналата година Garmin пуснаха модел Venu, който е с AMOLED екран (за разлика от предишните им модели) и е насочен като алтернатива на Apple Watch, Fitbit и компания. При него ще се харчи повече ток. Venu SQ пък е по-бюджетната версия на Venu като вместо кръгла има квадратна форма вече.

DC Rainmaker прави най-подробните ревюта на по-спортно ороиентирани часовници и е доста независим. Ето тук има за Venu https://www.dcrainmaker.com/2019/12/garmin-venu-smartwatch-sports-review.html

Тук има и 45-минутно видео: State of Sports Tech 2020 Keynote

От друти марки часовници нямам преки наблюдения. Ползвал съм за кратко Fitbit преди няколко години, но тогава не поддържаха кирилица на часовника. Показваше текст само ако е на английски. Това вероятно вече не е така с по-новите им продукти.
 
Абе това верно ли е проблем с визуализацията на съобщения на кирилица? То повечето мейли, сошъл месиджи, та дори и смс-ите са така. Това малко обезсмисля закупуването на смарт часовник. Много смар, да не ти показва съобщения на кирилица. :)
 
Само при Фитбит съм го виждал и то преди няколко години. По същото време Гармин си бяха ок с кирилицата, само емоджита не можеха да показват. По-късно започнаха и емоджита да показват. Мисля че през 2020 няма проблеми с текстовете на който и да е език с който и да е продукт от известните производители.
 
Абе това верно ли е проблем с визуализацията на съобщения на кирилица? То повечето мейли, сошъл месиджи, та дори и смс-ите са така. Това малко обезсмисля закупуването на смарт часовник. Много смар, да не ти показва съобщения на кирилица. :)
Не, поне при моя никога не съм имал такъв проблем. Всичко се чете, само емотиконите не ги изкарва, но на новия който чакам и те се изобразяват.
 
Не, поне при моя никога не съм имал такъв проблем. Всичко се чете, само емотиконите не ги изкарва, но на новия който чакам и те се изобразяват.
Мерси много. Има ли някаква зависимост в това. В смисъл да речем модели 2019та и нагоре.
 

Горе