И още един въпрос за Google Adsense относно приходите?

mnnedialkov

Member
Ще попитам един малко прост въпрос, но съм на мнението, че човек НЕ трябва да се срамува да пита ...
Сайтът ми използва съдържание(текст) от други сайтове, т.е не създава уникално съдържание, а само се позовава от други по известни такива!
Един ден, написал аз лично 2-3 статии и забелязах, че въпреки по-малките посещения за деня, имах ужасно по-висока доходност или по-точно, не ми се увеличи цената на клик, а кликаемостта - 24 хил. показвания на рекламите, 1400 клика!
Въпросът ми е, УНИКАЛНОТО(т.е никъде другаде няма такова съдържание) съдържание ли е причина за високата ми доходност за деня(високата кликаемост)?
 
Последно редактирано:
От: И още един въпрос за Google Adsense относно приходите?

Не мисля

навярно темата на това съдържание е генерирало по-високо платени реклами
Аз лично никога не съм чувал цената на клик да е обвързана със уникалността на съдържанието
 
От: И още един въпрос за Google Adsense относно приходите?

Не мисля

навярно темата на това съдържание е генерирало по-високо платени реклами
Аз лично никога не съм чувал цената на клик да е обвързана със уникалността на съдържанието

Обвързана е. Съдържанието предизвиква определена тематичност на рекламите, т.е. определена ценова ниша. А като имаме предвид, че на читателя толкова му е писнало от познати или скучни текстове, че предпочита да не ги чете, а да се измъква от страницата през реклама на Adsense и това вдига CTR, то се получава интересна картинка на това как по-тъпото или копирано съдържание генерира по-високи приходи :)
 
От: И още един въпрос за Google Adsense относно приходите?

И как пък с генерирано автоматично съдържание докара трафик? Едва ли ще е органичен само с показване на чуждо съдържание. Страна е много прав за това което каза..
 

Горе