Как да изчисля цената за реклама?

От: От: От: Как да изчисля цената за реклама?

Няма значение посещаемостта а сферата в която си. Аз ако направя сайт за банкери например. Тясно специализиран за тях с информация, няма да се посещава от повече от 30 човека на ден. Но рекламата тук ще ми е по скъпа от в сайт за вицове, цици и простотии, въпреки, че те карат 1000 да кажем. Защото тези 30 човека да кажем са хора с възможности и са тези които трябват на рекламодателите ми.

Ако разчиташ на случайни посещения е така ,но ако сам си осигуряваш трафика твоите 30 човека може да са готвачи а не банкери.5 години ми плащат за посещения и харесвания,със десетки профили съм посещавал сайтове и не ме вълнува банкерски ли е или моден сайта ,важното е за мен че ми плаща ,а рекламодателя и хабер си няма че хич не ме вълнува какво рекламира и ето ти заблудата.Веднъж реших да пробвам колко гледания мога да осигуря срещу смешно жълти стотинки на най новия клип на една родна чалга певица,даже ще и кажа името-Таня Боева.Клипа и се оказа най-гледания във ютуб за тази седмица сред чалга певиците а само няколко часа рекламирах,доколкото си спомням 300-400 във минута гледания имаше,на следващия ден Пайнер се скъса да рекламира на профила ми благодарение на трафика който направих,така че ако бях един рекламодател нямаше да съм толкова уверен като теб че тези 30 човека се интересуват точно от банково дело.
 
Последно редактирано:

Горе