Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

Много ценни съвети давате. Благодаря :)
 
От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

Много благодаря за съветите. Инсталирах плъгина но като одобря коментар линковете си стоят, какво бъркам
 
От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

Конфигурирахте ли плъгина през менюто?

В панел Settings намерете менюто за плъгина - Comments Cleaner - Options

Чекнете каквото желаете от четирите опции - аз съм ги отметнал и четирите

Отворете коментарите (т.е. махнете модерацията) - нали това е смисълът да не одобрявате ръчно коментари а да се публикуват автоматично
 
От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

Да направил съм го. Но аз пробвам със вече изпратени коментари, които чакат одобрение. Имате впредвид че плъгина ще работи само за нови коментари, така ли?
 
От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

Да направил съм го. Но аз пробвам със вече изпратени коментари, които чакат одобрение. Имате впредвид че плъгина ще работи само за нови коментари, така ли?

1. конфигурирайте плъгина
2. отворете коментарите
3. изтрийте коментарите чакащи одобрение - за какво ще се занимавате със стотина коментара като в много близко бъдеще сайтът ви ще бъде облят с хиляди

ПП - сами преценете доколко е подходящо да използвате стратегията - за качествен сайт, който вади пари едва ли е най-добрата идея под всяка публикация да има стотици а и хиляди коментари с някакъв полусмислен текст. Още в самото начало съм споменал, че използвам метода за сателитен сайт или за сайт, на който не придавам особено голямо значение. М др работи си безотказно - преди малко хвърлих поглед на един от сайтовете, на които съм го пуснал има близо 14 000 одобрени коментара естествено без нито един изходящ линк
 
От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

Да работи и при мен Благодаря. Сайта го бях зарязал и скоро видях че има 1300 чакащи коментари, затова питам.
 
От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

Да питам две неща. Щом ще пускаме коментарите на "auto approve" има ли смисъл от плъгин като "Акисмет" и други подобни? Второ няма ли да се намери някоя добра душа да нанесе нужните корекции, споменати от ThinkFast и да пусне линк за сваляне на вече готовия плъгин? :cry:
 
От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

Аз не ползвам аксимета. Линкове от чужди коментари предпочитам да нямам - не можеш да контролираш околния текст - т.е. линк от разни виагрено насочени коментари аз не ща.

Вместо такива линкове по-добре направи добра вътрешна навигация. Има много полезни плъгинчета за тази цел. Аз предпочитам тези:

http://wordpress.org/extend/plugins/seo-automatic-links/
http://wordpress.org/extend/plugins/automatic-seo-links/
 
От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

$myurls[] = array('keyword'=>'keyword1', 'web'=>'http://domain.com/');

keyword и keyword1 все моята ключова дума ли са ?
 
От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

Полезна е темата!
 
От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

Полезна е темата!

за разлика от мнението ти
 
От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

Ъпдейт:

Няколко месеца по-късно идеята вече не ме кефи чак толкова много.

Днес получих съобщение от хостинга, че единия от блоговете ми товари сървъра като орташко магаре. След като хвърлих едно око стана ясно, че сайтът се зарежда с минути и причината е огромния брой коментари. Да, индексирани са ама страниците са километрични и естествено се зареждат толкова, колкото никой не може да ги изтрае

В момента трия 12 000 одобрени коментара (автоматично естествено не съм идиот да го правя ръчно), спирам плъгина и автоматичното одобрение. Следващата стъпка е да пусна отново автоматичното одобрение но ако огранича коментарите да се появяват на страници. Преди обаче да го направя ще помисля малко.

Гнусното е, че сайтът е отишъл в трета глуха, а няма някакви тормози правени по него. Няма да правя абсолютно нищо - това си е хубав експеримент да видя доколко скоростта на зареждане ще повлияе на позицията в серпа.

Експериментът си е експеримент - човек се учи от опит
 
От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

Ъпдейт:

Няколко месеца по-късно идеята вече не ме кефи чак толкова много.

Днес получих съобщение от хостинга, че единия от блоговете ми товари сървъра като орташко магаре. След като хвърлих едно око стана ясно, че сайтът се зарежда с минути и причината е огромния брой коментари. Да, индексирани са ама страниците са километрични и естествено се зареждат толкова, колкото никой не може да ги изтрае

В момента трия 12 000 одобрени коментара (автоматично естествено не съм идиот да го правя ръчно), спирам плъгина и автоматичното одобрение. Следващата стъпка е да пусна отново автоматичното одобрение но ако огранича коментарите да се появяват на страници. Преди обаче да го направя ще помисля малко.

Гнусното е, че сайтът е отишъл в трета глуха, а няма някакви тормози правени по него. Няма да правя абсолютно нищо - това си е хубав експеримент да видя доколко скоростта на зареждане ще повлияе на позицията в серпа.

Експериментът си е експеримент - човек се учи от опит

Няма нищо по-добро от това да тестваш идея.
Някои работят - други не.
Единственият начин да разбереш е ако тестваш ...
 
Може като пуснат коментари за виагра, да им смените текста с нещо смислено на BG. Така хем трафика е външен и го отчита.
 
Как имате по 5 блога и смогвате да качвате съдържание във всеки? И не е ли по-добре един, но напълнен и здраво поддържан?
 
Как имате по 5 блога и смогвате да качвате съдържание във всеки? И не е ли по-добре един, но напълнен и здраво поддържан?
Зависи от стратегията, бизнес плана и целта, с която са създадени те. Ако са направени с цел PBN и оптимизиране на главния сайт чрез повдигане на DA и PA е важен домейна и количеството материали, качеството им е някак си на заден план. Същото е и с микронишовите сайтове за адсенс. Виж, вече ако искаш да правиш авторитетен блог като онези, които всички знаем - тогава трябва да се акцентира върху доброто съдържание. Но това е много трудно занимание и изисква много ресурс
 

Горе