Как да оразмеря картинка за шибания Фейсбук?

Kogo

Member
Слагам примерно 900х900, Фейсбук я реже отгоре. Правя я правоъгълна 988х705, Фейсбук я повдига нагоре и пак я реже отгоре (защото я повдига). Какво иска от мен тая загубена мрежа?
Сори за езика, но се вбесявам от такива глупости...
 
От: Как да оразмеря картинка за шибания Фейсбук?

Слагам примерно 900х900, Фейсбук я реже отгоре. Правя я правоъгълна 988х705, Фейсбук я повдига нагоре и пак я реже отгоре (защото я повдига). Какво иска от мен тая загубена мрежа?
Сори за езика, но се вбесявам от такива глупости...

Няма такова понятие като картинка, вика му се корица, ако правилно съм предположил! Размера винаги може да се провери с едно просто изследване на размерите на кутия! Все един браузър може да ти го каже. В момента размера е 851x315. Фесбук често правят промени и не рядко се губят по няколко пиксема между фирмена страница или профил.

В твоя случай му се виката: На крив космонавт, космоса му е пречи!

Как по дяволите реши да сложиш 900x900 снимка? Къде видя квадрат? :|
 
От: Как да оразмеря картинка за шибания Фейсбук?

Е сега скриншотове ли да правя? Пълно е с всякакви формати (включително и квадрати). Но както и да е.
Значи при предложение за Upload ако сложа 851х315 няма да загубя нищо?
 
От: Как да оразмеря картинка за шибания Фейсбук?

Е сега скриншотове ли да правя? Пълно е с всякакви формати (включително и квадрати). Но както и да е.
Значи при предложение за Upload ако сложа 851х315 няма да загубя нищо?

Къде какво ъплолдваш бе човек, че и размери му слагаш? Обясни какво искаш да направиш, щото от писанията ти оставам с впечатление че си мноооооооооооооого незапознат с нещата, а когато си в такава ситуация и те мързи да драснеш в гугъл и да си решиш въпроса за може би минута или макс 5, то е изцяло в твои интерес да описваш всичко максимално подробно, за да може някои луд като мен да се опита да ти помогне.
 
От: Как да оразмеря картинка за шибания Фейсбук?

Току що пробвах - абсолютно същата простотия. Ето:proba.jpgproba2.JPG
 
От: Как да оразмеря картинка за шибания Фейсбук?

Да, на корицата е 851х315, а до колкото се сещам на профилната снимка на страницата е 180х180
 
От: Как да оразмеря картинка за шибания Фейсбук?

Правя следното:

1. Поствам линк от моя магазин - Фейсбук разпознава картинка и качва нещо си там, но с предложение да кача друга (има бутон Upload)
2. натискам Upload и качвам картинка с размери 851х315 (както ме посъветва) и резултата е в предното ми мнение...
 
От: Как да оразмеря картинка за шибания Фейсбук?

Правя следното:

1. Поствам линк от моя магазин - Фейсбук разпознава картинка и качва нещо си там, но с предложение да кача друга (има бутон Upload)
2. натискам Upload и качвам картинка с размери 851х315 (както ме посъветва) и резултата е в предното ми мнение...

Пробвай 600х360
 
От: Как да оразмеря картинка за шибания Фейсбук?

1000 пъти е дъвкано. Потърси има дадени всички размери на изображенията за фейсбук.
 
От: Как да оразмеря картинка за шибания Фейсбук?

Мисля, че снимката на корицата можеше да се нагажда независимо, че е по-голяма. Качваш я, цъкаш на нея и с мишката започваш да си я нагаждаш по твой вкус, след което даваш "Запиши". Поне преди беше така, сега незнам.
 
От: Как да оразмеря картинка за шибания Фейсбук?

Не става въпрос за корица, а линк от магазина на който се добавя ново изображение. Защо не видиш как ти я визуализира, да "измериш" размера и да постнеш с такъв рамер. Но все си мисля, че има някъде точните размери из нет-а.
 
От: От: Как да оразмеря картинка за шибания Фейсбук?

Не става въпрос за корица, а линк от магазина на който се добавя ново изображение. Защо не видиш как ти я визуализира, да "измериш" размера и да постнеш с такъв рамер. Но все си мисля, че има някъде точните размери из нет-а.
Дори и тук е писано много пъти за това.
 
От: Как да оразмеря картинка за шибания Фейсбук?

То не става с само с научване, трябва си и четене и мислене. Не си първия с такъв проблем, за тази цел фейсбук си имат много добре развита девелопърска секция!

Ето линк към това което трябва да прочетеш:
https://developers.facebook.com/docs/sharing/best-practices

Умишлено няма да ти кажа размерите, защото ги пише вътре, но ако все пак искаш сдъвкана информацията, то винаги ще ти я кажа срещу 5 евра в paypal-a :)
 
От: Как да оразмеря картинка за шибания Фейсбук?

Прави ги около 500х300 :)
 
От: Как да оразмеря картинка за шибания Фейсбук?

Баси колко спам в тази тема.

@Kogo просто слагай снимки във формат 16х9 като миналния размер да е 200px и фб ще си я направи в нужния размер за всяко едно място където трябва да се показва.
 
От: Как да оразмеря картинка за шибания Фейсбук?

Благодаря на всички за помощта. Мисля че успях да спестя 5 евро:lol:
И сега като схванах логиката пак си мисля, че е тъпа работа. Защото излиза, че всяко споделяне от сайт, който не поддържа техните формати за снимки ще бъде сразвано, недопоказвано и т.н.
 
От: От: Как да оразмеря картинка за шибания Фейсбук?

Благодаря на всички за помощта. Мисля че успях да спестя 5 евро:lol:
И сега като схванах логиката пак си мисля, че е тъпа работа. Защото излиза, че всяко споделяне от сайт, който не поддържа техните формати за снимки ще бъде сразвано, недопоказвано и т.н.

Фейсбук се разглежда основно от мобилни устройства. В зависимост от операционната система, че дори и от нейната версия, фейсбук има различен дизайн и те спазват единственото условие картинката на поста да е с размер 1към1 (квадрат) или 1.9към1 (правоъгълник). В случая няма нищо тъпо, ако отвориш изображението на телефона си ще изглежда 100 пъти по добре ако е в някое от тези съотношения, от колкото ако е в някое измислено. Също така, ако изображението е с други размер, ще изглежда прекалено малко и няма да се вижда, няма да може да се кликне и прочие. Ту въобще прочете ли информацията от линка, който ти дадох?
 

Горе