Как да се провери собственика на фалшив профил във Facebook?

Blinky

Owner
Първо да питам по-знаещите има ли опция да се види реално кой седи зад фалшив профил. Теоретично знам, че е невъзможно, особено при оскъдно зададена информация, но все пак ако ползвате някакви стратегии за намирането на собственика, ще е добре да шернете. :)

Мерси в адванс. :)
 
От: Как да се провери собственика на фалшив профил във Facebook?

Ако има имейл, можеш да потърсиш дали в други сайтове го има. Или скайп, или телефон. Или рожденна дата... Това се сещам.
 
Re: От: Как да се провери собственика на фалшив профил във Facebook?

Ако има имейл, можеш да потърсиш дали в други сайтове го има. Или скайп, или телефон. Или рожденна дата... Това се сещам.

Ясно, да и аз за това се сетих, но реално няма нищо. ;) Има само кога се джойнал и това е. Дори и постове няма. Идеята явно тук е да се свързва с хора, на които им говори нещо името и те от друга страна да си я добавят, заради това, че е познато името им. Но реално не е така.

Някакви други идеи? :) Мерси за включването.
 
От: Как да се провери собственика на фалшив профил във Facebook?

Къде това, в този форум ли? Не може да не е оставил контактен имейл. Нещо по IP не може ли да се провери и да се стесни кръга?
 
От: Как да се провери собственика на фалшив профил във Facebook?

Явно "някоя" има добра репутация и осъществява качествени услуги и "някой" иска да манипулира чрез близък прякор и да прецака, доколкото и докогато може заблудени, ти е съмнението. Мисля, че няма нужда да ровиш, преди да е замирисало от една страна. От друга пък, вариантът би бил да подходиш като него, свържи се чрез свой фалшив акаунт и поразпитай: "Ти ли си оня/ная, дето... Дай да свършим една работа.. по чия сметка?" Ще цъфнат имена и други истини или още фалшиви профили. По интереси, т.е. по абонаментни теми също може да се хване следа, евентуално. Пробен емейл с връзка към страница със скрипт за улавяне на истинското IP.. Времето за логане също играе роля, да разбереш кога действа и му е свободното време, дали вечер и през нощта или по време на нормален работен ден от 7-8 до 16-17, т.е. тогава може би ползва чужд служебен компютър на работното си място, след което може да хванеш мрежата и да видиш кой я хоства и т.н.
 
Re: От: Как да се провери собственика на фалшив профил във Facebook?

Къде това, в този форум ли? Не може да не е оставил контактен имейл. Нещо по IP не може ли да се провери и да се стесни кръга?

Мне, във фейса. :) Не е май някой от тук. То няма и файда от това, като гледам. Няма как да се провери нито по IP, нито по нищо. Просто нямаше да му обърна внимание, ако не наврежда на мои познат.
 
Re: От: Как да се провери собственика на фалшив профил във Facebook?

@TheCrazyBastard, много добри съвети, но ето колко да няма нищо: facebook.com/lada.mihajlova

Мега фейк, ако можеш да измъкнеш нещо от тук, можеш от всякъде в нета. Сега сигурно стана по-интересно. ;)
 
От: Как да се провери собственика на фалшив профил във Facebook?

А как вреди на твоя познат?
 
От: Как да се провери собственика на фалшив профил във Facebook?

Дайте да го докладваме и ще го затрият.


П.С не съм го докладвал, но ако кажете няма проблеми от 5-6 профила да ударя по едно рамо.
 
Re: От: Как да се провери собственика на фалшив профил във Facebook?

А как вреди на твоя познат?

Свързва се с мои познати и им пише лоши неща. Познат е, защото реално истинския профил и жена я познават, и не е определено тях. Само и използва името. ;)

@kamentk, то идеята бе да разбера кой е, иначе за рипорт, то може, но дали няма пак да създаде някой профил и да почне пак.
 
От: Re: От: Как да се провери собственика на фалшив профил във Facebook?

Свързва се с мои познати и им пише лоши неща. Познат е, защото реално истинския профил и жена я познават, и не е определено тях. Само и използва името. ;)

@kamentk, то идеята бе да разбера кой е, иначе за рипорт, то може, но дали няма пак да създаде някой профил и да почне пак.

Вярно, че пак може да го направи, но и твоята позната трябва да се намеси - да пусне едно статусче за какво иде реч и ако му съборим 2-3 профила, може би ще се откаже. Трудно да го разбереш кой е, въпреки че на дали е професионалист. Ако не е такъв това с 2-3 профила ще свърши работа, защото попринцип искат валидация с лична карта ако направиш повече от 5-6 профила от един компютър.
 
Re: От: Re: От: Как да се провери собственика на фалшив профил във Facebook?

Вярно, че пак може да го направи, но и твоята позната трябва да се намеси - да пусне едно статусче за какво иде реч и ако му съборим 2-3 профила, може би ще се откаже. Трудно да го разбереш кой е, въпреки че на дали е професионалист. Ако не е такъв това с 2-3 профила ще свърши работа, защото попринцип искат валидация с лична карта ако направиш повече от 5-6 профила от един компютър.

Мда. Тя се е е пробвала да подаде жалба, но нали се сещате какво се случва като тръгнеш да си търсиш правата - бюрократщина и олигофрения на висока степен. ;)

Не знаех за личната карта. Как засичат? По IP или мак адрес?
 
От: Как да се провери собственика на фалшив профил във Facebook?

О не мога дапти кажа, понеже съм със статично IP,
ама на 6-7 регистрация от персоналния ми поиска лична карта, пък аз естествено нямах, защото мацката беше от някакъв руски сайт и така. Просто си взех лаптопа и отидох в близконо кафене да пия чай и стана. Мисля, че е по IP и брои регистрираните акаунти, а не логвалите се, защото тогава ще е невъзможно през вякой публик интернет да се направи регистрация.
 
От: Как да се провери собственика на фалшив профил във Facebook?

Това с подобни профили е най-добрият начин за набиране на приятели. Май в Блекхет-а четох начина. Просто си избираш случаен профил с повечко приятели, правиш подобен със същото име и изпращаш покани на приятелите на истинския профил. В случая не се поставя снимка на истинското лице а някаква случайна снимка. Така всички "истински" приятели се заблуждават, че си истинския/та
 
От: Как да се провери собственика на фалшив профил във Facebook?

Е да де ама не се пишат простотии и не се притесняват близките на жертвата. Тук явно е със злонамерена цел.
 
Re: От: Как да се провери собственика на фалшив профил във Facebook?

Е да де ама не се пишат простотии и не се притесняват близките на жертвата. Тук явно е със злонамерена цел.

Да, реално винаги го имам момента някой да направи тази простотия - да се прави на теб, но по-гадни са случаите, в които и успява да използва точно твоето име и положение, за да се гаври с приятелите ти и не дай си Боже с чужди хора, които може скоро да срещнеш по един или друг повод.

За съжаление това, което ми казаха, че се прави в подобен случай е разследване, защото си е престъпление, както и да го погледнеш. Ако това стане факт - наказание чрез глоба или затвор, ще видите как ще се замислят всеки път, когато решат да правят мръсно по този начин. Лично смятам, че човека направил го не е толкова Ок с техниката и ако се решат, ще го намерят бързо. Едва ли се е съобразил с това, е нужно да прави логове от различни IP адреси, или може би докато го е създавал е използвал лична поща. ;)

Поддаването на жалба е един много тегав момент тук, а ако имаше ефект, може би щеше да има смисъл. Но аз лично бил подал пък каквото стане. ;)
 
От: Как да се провери собственика на фалшив профил във Facebook?

Копирането на "вървящ" профил е едно на ръка. Но! Използването на същия, все едно е "хакнат" е друго. Малка вметка, но скоро бях свидетел как един мой приятел си мислеше, че профилът му е хакнат, а в същото време разгадах как неговата приятелка просто е влизала и като се е напила, е писала наред всевъзможни глупости на негови приятели и честно казано са на ръба на раздялата заради това нещо. Вметвам го това, че е възможно подобно нещо да се разглежда не само като нелоялна конкуренция и/или дори "завземене" на бизнес чрез измама, но и да се прави просто, за да се навреди на близък човек, заради нечие накъкрнено достойнство или друга причина. Та мисълта ми бе, да се тръгне от най-близкото обкръжение на "жертвата".
 
Re: От: Как да се провери собственика на фалшив профил във Facebook?

Копирането на "вървящ" профил е едно на ръка. Но! Използването на същия, все едно е "хакнат" е друго. Малка вметка, но скоро бях свидетел как един мой приятел си мислеше, че профилът му е хакнат, а в същото време разгадах как неговата приятелка просто е влизала и като се е напила, е писала наред всевъзможни глупости на негови приятели и честно казано са на ръба на раздялата заради това нещо. Вметвам го това, че е възможно подобно нещо да се разглежда не само като нелоялна конкуренция и/или дори "завземене" на бизнес чрез измама, но и да се прави просто, за да се навреди на близък човек, заради нечие накъкрнено достойнство или друга причина. Та мисълта ми бе, да се тръгне от най-близкото обкръжение на "жертвата".

Аа, ситуацията тук е нещо като 2 профила, единият истински, който си е ОК, а другия нещо като жалък клонинг, който "краде" приятелите й, за да може да вреди. И то с лични и доста детайлни нападки. Нещо, което наистина само човек близък до тях може да направи. Определено е познат или дори доста близък. ;) Дори не е жалко копиране, а по-скоро взаимстване на името, което както се вижда е некадърно написано. ;) Явно с цел, за да на сметне идеята, че човека не взима на сериозно профила си или може би показва некадърност. Не знам точно. Но целта е една - да вреди на истинските приятели на оригиналния профил.
 
От: Как да се провери собственика на фалшив профил във Facebook?

Контра атака, направи си и ти фалшив профил на яка мацка ако този е мъж, добави убави снимки, покани го за приятел, пък после го покани и на кафе някъде лайв
 
Първо да питам по-знаещите има ли опция да се види реално кой седи зад фалшив профил. Теоретично знам, че е невъзможно, особено при оскъдно зададена информация, но все пак ако ползвате някакви стратегии за намирането на собственика, ще е добре да шернете. :)

Мерси в адванс. :)
Чувал съм че някои хора като искат да научат кой стои зад фалшив профил, могат просто да фишнат юзъра, така ще видят имейла му и оттам могат да разберат кой е. Чувал съм даже, че има фишинг генератори дето правят страничка като фейса за секунди. После си я качват в някой безплатен хост, взимат си домейнче в .tk, .ml, .ga, .cf .gq и бамм... Аз не съм го пробвал, но казват че работело доста добре.
-
 

Горе