Как проверявате колко конкуренция има даден Keyword?

Wizard

New Member
За органична оптимизация за даден keyword какви са най-добрите начини за да се провери колко конкуренция има?

Какви други начини има освен броя на резултатите в търсачката, и KeywordTool-а на google?

Тук има хора с доста опит :wink: ...кажете какви начини използвате? SE result-ите и keyword tool-a не са ли някакси прекалено общи?
 
Здрасти, бате. Еми аз проверявам с WebCEO -> или с на DigitalPoint тула. И резултатите не винаги, да не кажа никога не са много точни. Иначе излизат <с ключовата дума, която искаш> й сайтове, които нямат нищо общо. Просто имат някъде тази дума по контента. :)

Ако тайпнеш думата и видиш че са много конкурентите и тайпнеш после и ключовата дума за да видиш колко търсения има тя, може да определиш колко е конкуренцията и колко е голям пазара едновременно.

Но може и да се има предвид че някой сайтове са част от пазара, само че трафика от търсачките не им е основен и може би не се целят да присъстват там. Говоря за тези с и-мейл маркетинга, офф-лайн маркетинга. Но могат и да са излезли някъде.

Другият начин е случайно да попаднеш на статия, в която пише за пазара и играчите колко са.
 
Мерси.

WebSEO-то как проверява за конкуренцията? Предполагам че пак дава информация за броя на резултатите + search volume-a?

На WebSEO безплатната ли версия използвате или платена ...и ако е платената коя от всички?
 
Ами ползваме Professional но и безплатната би ти свршила работа като за начало. SmallBiz не съм го виждал но би трябвало да е ораничен от към брои сайтове с които може да се оперира. Unleashed версиите вървят с техният сео курс (в които няма нищо тайно - но на мен ми хареса) и сертификат :)

иначе да на база търсения на ден и конкуренция оперира

http://www.predpriemach.com/viewtopic.php?t=4

п.с От време на време има промоции и цената е по ниска да го купиштогава но последната изтече на 18 август
 
ок, ще пробвам фрее версията, и по-натам като реша да си взема платената ще направя един риферал :p
 
Ако сайта ви е на англииски няма голямо значение.
Обаче ако сайта ви е на друг език, много внимавайте, защото някой софтуери на правят разлика между главни и малки букви.
 
От: Как проверявате колко конкуренция има даден Keyword?

аз лично позлвами две платени програмки: Micro Niche Finder и Market Samurai.Имах малко негативно мнение преди да се сдобия с тях,но сега са важен източник при търсене на ключови думи и избор на ниша.
 
преди адурдс да пуснат данни с цифри имаше най различни програми и се правеха ръчни експерименти с адурдс камания да се види как е хавата след това википедиа пусна инфо а тя се ранква за доста топ киурди и накрая адурдс киурд тула с цифри А конкуренция винаги са топ 10-30 трябва да имате по добра от тяхната оптимизация
 
От: Как проверявате колко конкуренция има даден Keyword?

Точна формула няма за цифрата конкуренция няма.

иначе ползвай:

allintitle:

allinanchor:

командите
 

Горе