Как G+ влияе върху класирането в търсачката

Martin Saikov

New Member
Едно доста интересно видео от Ранд Фишкин.
[video=youtube;XjOXkF_t1HE]https://www.youtube.com/watch?v=XjOXkF_t1HE&list=PL8A5C517175C28573&index=19[/video]

Това, което се казва тук в общи линии е, че от твоите приятелски кръгове в G+ зависи какво виждаш на предни позиции в Google, според изследването, което са правили.

Това, което ми направи силно впечатление беше, че ако си имал диалог с някого през gmail повлиява също на резултатите в търсенето без да ти е в приятелските кръгове... Което дава допълнителна тема за размисъл върху правилния e-mail маркетинг.
 
От: Как G+ влияе върху класирането в търсачката

Ами ако не си се логнал?
 
От: Как G+ влияе върху класирането в търсачката

Нищо не влияе, това са пълни простотии. :D
 
От: Как G+ влияе върху класирането в търсачката

Скъсаха се от имитации с тоя Г+ по добре никак да не влияе :D заради него направиха кашата с ъпдейтите... добре че се усетиха и спряха с глупостите на последък.
 
От: Как G+ влияе върху класирането в търсачката

Нищо не влияе, това са пълни простотии. :D

Абсолютно съм съгласен!
Имам няколко експериментални сайтове и този без никакви социални сигнали се класира най-добре. Има само няколко линка да го засече гоогъл, които не са с ключова дума и това е. Колкото по-малко SEO, толкова по-напред в класирането.
 
От: Как G+ влияе върху класирането в търсачката

Аз налях на единия над 1.2к. на главната и доста на други страници, и няма нищо. Гошко е пълен цирк в момента.
Абсолютно съм съгласен!
Имам няколко експериментални сайтове и този без никакви социални сигнали се класира най-добре. Има само няколко линка да го засече гоогъл, които не са с ключова дума и това е. Колкото по-малко SEO, толкова по-напред в класирането.
 
От: Как G+ влияе върху класирането в търсачката

То освен хора, които се занимават със SEO, няма кой да добавя Google +. Да не се окаже един голям филтър за сайтове със сео оптимизация и да изгърмят след време. Малко вероятно, ама на google не трябва да се вярва :)
 
От: Как G+ влияе върху класирането в търсачката

Е ти пък сега, вкара ме в размисъл. То по тази логика сигурно филтрират по rel=author.
 
От: Как G+ влияе върху класирането в търсачката

Това, което казва Фишкин е, че влияе на конкретното класиране за човек логнат в Г+ акаунта си спрямо сайт, с който има връзка чрез Г+ кръгове или имейли - за резултатите от личното им търсене в Г. Не че оказва ефект върху общото класиране по ключова дума..
 
От: Как G+ влияе върху класирането в търсачката

Слушайте го още този и мат пръц и ще стигнете в трета глуха.
 
От: Как G+ влияе върху класирането в търсачката

При мен се повлия и то ДОСТА.
При ново сайтче с 40-тина уникални статии към момента, когато търсех сайта по име дори не излизаше в първата страница!
Направих Г+ страничка, свързах я със сайта, пуснах някой друг линк в нея към сайта, и на другия ден резултатите бяха коренно различни- абсолютно всичките резултати от същото търсене бяха за моя сайт, на първата страница! А това най-добре се личи и от трафика от гугъл, който скочи многократно.

При някой може да не е повлияло, но ако имате нов сайт, който още не се класира добре в гугъл, но го пълните с уникален контент, моят съвет е- не се колебайте, нищо няма да изгубите ако направите една Г+ страница, освен 10-на мин от живота си.
 

Горе