Кой е правилният модел за справяне с COVID-19

... най-обсъждания вирус в историята...
След като се изтърка темата за тероризма за почти 20 години, сега дойде време за нова невидима заплаха. Тази тема обаче не знам дали ще издържи и 2 години, защото вече започна да се изтърква.
 
60% не разбират. 30 процента го карат леко, 7-8% в болница, 1-2% в интензивно, 0.1-2% умират. Като умрелите в 99.9% са на преклонна възраст и с тежки придружаващи заболявания. Какво не е ясно? Който вярва в смъртоносния вирус е дебил и идиот, край на въпроса!
 
@Blinky темата е приключена @biaaro обобщи нещата това е.
Всички са ненормални налагат безмислени карантини, съсипват си икономиките и изобщо кати цяло всички са тъпанари, край на въпроса.

Аз не мога да разбера не се ли усещате, че има неща които не казват и точно те са причината да ги е шубе и да налагат карантини, нищо поживьом увидим.
 
Аз не мога да разбера не се ли усещате, че има неща които не казват и точно те са причината да ги е шубе и да налагат карантини, нищо поживьом увидим.
Например?
 
@Blinky темата е приключена @biaaro обобщи нещата това е.
Всички са ненормални налагат безмислени карантини, съсипват си икономиките и изобщо кати цяло всички са тъпанари, край на въпроса.

Аз не мога да разбера не се ли усещате, че има неща които не казват и точно те са причината да ги е шубе и да налагат карантини, нищо поживьом увидим.
То е ясно, че има нещо, което не знаем, затова ти казвам само данните, които знаем и сме сигурни в тях. Процентите по горе са приблизителни за целия свят, с малки разлики според местната популация. Малко по слабо от сезония грип.... С карантините и истерията се цели нещо друго, което тепърва ще разбираме.... Това е което не знаем....
 
Има много странности около този вирус хем не е толкова опасен пък се пазим безпрецедентно и то се пазим по начин по който е ясно, че няма да се опазим.
Има много нелогични неща в цялата тая бъркотия, която ще става все по-яка както виждаме.
Вируса също се държи нелогично, който го преболедува ще разбере за какво иде реч.
Абе много откачена работа, всичко което искам да кажа е да не се омаловажава проблема, като му се приписват някаква незначителност.
 
всеки се пише експерт, но истината е че ги изненадва с нетипично поведение постоянно, трябва да пренаписват вирусологията.
Ъхъ! Таман кажат "яко ще се мре, нема чували за мърша" и то земе, че никой не мре. Сега се налага да убиват умишлено и с бездействие други, наистина болни, които да турят в графа короно-умрели, та да докарат някаква бройка за стъкмистиката. Пари се чакат от тоя цирк, а вие не мрете както е редно, баси лошия матрял.
И тоя Мангъров, дето "обърква" хората - лош човек. Те таман се паникьосат хубаво, и той земе, че каже "споко, пийте чайчета, яжте супи и си мийте ръцете". Пълен хаос с тоя непредвидим вирус, за който хем не знаем нищо, хем знаем в колко часа тръгва нощем по улиците да трепе хора.
 
Влизам да прочета нещо интересно за преприемачество. Някоя интересна история, идея. И виждам тоя сопол Нанди, която при 42 умрели да пише, че всичко е лъжа и било заради пари. Значи правилно няма повече да чета тоя форум. А едно време беше готино.
 
И виждам тоя сопол Нанди, която при 42 умрели
42 умрели сред биологичен вид, който е безсмъртен - ужасен ужас. Тетката пак се обиди, а какво ли ще направи като му кажа, че междувременно днес по света са умрели милиони, включително деца от болести, с които не се спекулира и които медицината отказва да лекува?

Странни хора...
 
42 умрели сред биологичен вид, който е безсмъртен - ужасен ужас. Тетката пак се обиди, а какво ли ще направи като му кажа, че междувременно днес по света са умрели милиони, включително деца от болести, с които не се спекулира и които медицината отказва да лекува?

Странни хора...
Абе ти си била МЕГА проста, честно. Аре като е грипче ходи доброволец на първа линия. Куха лейка.
 
Тедка, за да си успешен предприемач трябва да имаш определени качества, които да те различават от останалите хора. Например да виждаш общата картина, да преценяваш информацията правилно, да не прекаляваш с гледането на новините и не на последно място - да не се държиш като идиот. В момента не ставаш за успешен предприемач.

Да видим общата картина на смъртността в БГ поне: https://www.nsi.bg/bg/node/18121/
Ако я приемем за вярна, не се вижда нищо необичайно, всичко си е в нормата. Няма никакви основания за паника. Дори да се затворим всички по домовете за месеци наред, това няма да спре хората да умират. Освен от катастрофи.
 
Абе ти си била МЕГА проста, честно. Аре като е грипче ходи доброволец на първа линия. Куха лейка.
Ти си тоя, дето за 8 месеца не вдяна каква е реалната картинка, ама аз съм била "мега проста" - странен човек. :)
Много си смешен като истерясваш - продължавай. ;)
 
Ти си тоя, дето за 8 месеца не вдяна каква е реалната картинка, ама аз съм била "мега проста" - странен човек. :)
Много си смешен като истерясваш - продължавай. ;)
Кое бе како, кое не вдянах? Че твоя боклук Мангъров убива хора ли? Ми той Майтапчийски си излезе много прав. Те и комунистите ти казаха да се пазиш даже. Викаш не ти е дошло до главата още...дано не дойде...
 
Тедка, за да си успешен предприемач трябва да имаш определени качества, които да те различават от останалите хора. Например да виждаш общата картина, да преценяваш информацията правилно, да не прекаляваш с гледането на новините и не на последно място - да не се държиш като идиот. В момента не ставаш за успешен предприемач.

Да видим общата картина на смъртността в БГ поне: https://www.nsi.bg/bg/node/18121/
Ако я приемем за вярна, не се вижда нищо необичайно, всичко си е в нормата. Няма никакви основания за паника. Дори да се затворим всички по домовете за месеци наред, това няма да спре хората да умират. Освен от катастрофи.
Ти на мен не ми търси качествата като не ме познаваш. Аз не съм се паникьосал. Вие, страхливците, сте в потрес и коментирайки наобратно избивате комплексите си. Тая обща смъртност вървеше до септември. Догодина графиката ще е друга.
 
Кое бе како, кое не вдянах? Че твоя боклук Мангъров убива хора ли?
Ако някой все още се изненадва на политическите ти пристрастия, това изречение обяснява нещата.
Как точно Мангъров убива хората? Като им казва да не се паникьосват и да си мият ръцете? Ма то си е смъртоносно да не носиш маска. Че как иначе ще влошиш състоянието на белите си дробове? Не кислород, въглероден двуокис трябва да се диша за постигане на бройката.

Между другото, гледам започва и грипната вълна - вече се видях с един грипав, а и рекламите на противогрипни медикаменти по тв-то го подсказват. И кво правим сега? Реалната пандемия ще отстъпи място на мнимата. Е, чак тогава ще се мре, и то яко, щото истинските грипове са по-смъртоносни, понеже... са истински. ;)
 
Ако някой все още се изненадва на политическите ти пристрастия, това изречение обяснява нещата.
Как точно Мангъров убива хората? Като им казва да не се паникьосват и да си мият ръцете? Ма то си е смъртоносно да не носиш маска. Че как иначе ще влошиш състоянието на белите си дробове? Не кислород, въглероден двуокис трябва да се диша за постигане на бройката.

Между другото, гледам започва и грипната вълна - вече се видях с един грипав, а и рекламите на противогрипни медикаменти по тв-то го подсказват. И кво правим сега? Реалната пандемия ще отстъпи място на мнимата. Е, чак тогава ще се мре, и то яко, щото истинските грипове са по-смъртоносни, понеже... са истински. ;)
Неспасяем случай си, честно...Те овцете по-умни...
 
Мангъров убива хора
Теди, а тоя убавец какъв е в момента? Бивш убиец или настоящ спасител?


Обърни внимание на броя на заболелите тогава и на препоръчваните мерки. Каква е разликата между 2009-та и сега? Едни пари и малко други екстри, например рЕзко отнемане на човешки права. ;)
 
Имаме дифузно разпространение на COVID-19.
Вече не говорим за огнища и ако продължаваме с неглижирането на мерките, в един момент може да се окаже късно.
Затова предложих допълнителни мерки, които да гарантират социалната дистанция. Само чрез нея можем да прекъснем веригата на разпространение на вируса.
Очакват ни тежки зимни месеци – влизаме в грипния сезон и рискът здравната система да не издържи е реален.
Медицинските специалисти в болниците и в спешна помощ, здравните инспектори са на абсолютния си физически предел.
От нас като общество зависи дали ще им помогнем, за да помагат те на нас.

Костадин Ангелов

Айде сега кажи, че е от ГЕРБ!
 
Теди, а тоя убавец какъв е в момента? Бивш убиец или настоящ спасител?


Обърни внимание на броя на заболелите тогава и на препоръчваните мерки. Каква е разликата между 2009-та и сега? Едни пари и малко други екстри, например рЕзко отнемане на човешки права. ;)
Днес ми се мерна, че в момента сме на 20 човека на 10000 :) Те тея боклуци затова почнаха да ги обявяват на 100000, че да изглежда малко по-плашещо :) За не осведомените припомням, че епидемия има при 200 на 10000... Поне така е било преди Кови.
 
Имаме дифузно разпространение на COVID-19.
Вече не говорим за огнища и ако продължаваме с неглижирането на мерките, в един момент може да се окаже късно.
Затова предложих допълнителни мерки, които да гарантират социалната дистанция. Само чрез нея можем да прекъснем веригата на разпространение на вируса.
Очакват ни тежки зимни месеци – влизаме в грипния сезон и рискът здравната система да не издържи е реален.
Медицинските специалисти в болниците и в спешна помощ, здравните инспектори са на абсолютния си физически предел.
От нас като общество зависи дали ще им помогнем, за да помагат те на нас.

Костадин Ангелов

Айде сега кажи, че е от ГЕРБ!

Министъра на. ГРОБ, дали е от ГРОБ? Не бе, от Бсп е....
 

Горе