Колко от вас имат чуждестранен сайт? Впечатления?

Колко от вас имат чуждестранен сайт?

  • Да имам блог/сайт и печеля от реклама

    Votes: 14 50.0%
  • Да имам Онлайн магазин

    Votes: 1 3.6%
  • Да предлагам онлайн/офлайн услуги

    Votes: 6 21.4%
  • Не нямам

    Votes: 7 25.0%

  • Общо гласове
    28

N.JELQZKOV

New Member
Темата е ясна. Колко от вас имат поне един сайт насочен към чужденци? Пуснал съм анкета да си направим една статистика. Какви са ви впечатленията? Без значение с каква онлайн дейност сте се захванали, на всички ни е ясно, че печалбите са в пъти повече. Примери много. Ето два пресни за които се сещам в момента.

bedrijfsbeheer беше пуснал линк към сайт на фирма, която се занимава с продажбата онлайн бизнеси. Два от бизнесите ми направиха впечатление. Единият фирмен сайт предлагащ линк билдинг на 2 год. и реализирани печалби над $200к. Другият беше информационен блог на тема блогване. Тук нещата вече станаха сериозни. Според собствениците, сайта прави над $1 милион на година от афф. :shock:

Скоро четох статия, че американският копирайтър печели средно по $130 на статия. При нас стандарта е 5-10 лева. Разликата е огромна нали? :)
 
От: Колко от вас имат чуждестранен сайт? Впечатления?

Впечатленията ти са правилни :)
 
От: Колко от вас имат чуждестранен сайт? Впечатления?

TOQ POST MA KARA DA SA NAPIQ :D
 
От: Колко от вас имат чуждестранен сайт? Впечатления?

Скоро четох статия, че американският копирайтър печели средно по $130 на статия. При нас стандарта е 5-10 лева. Разликата е огромна нали? :)

Ако знаеш английски поразгледай няколко форумаи виж и там за колко пишат ето ти и пример: I'm offering my services as an article writer again, starting from as little as $0.80 for 100 words and going up, depending on your needs., та много зависки къде работи този копирайтър, ама по форумите горе долу толкова. Най-високата цена на човека от примера е $2 за 100 думи, за много специфична тематила
 
От: Колко от вас имат чуждестранен сайт? Впечатления?

Ако знаеш английски поразгледай няколко форумаи виж и там за колко пишат ето ти и пример: I'm offering my services as an article writer again, starting from as little as $0.80 for 100 words and going up, depending on your needs., та много зависки къде работи този копирайтър, ама по форумите горе долу толкова. Най-високата цена на човека от примера е $2 за 100 думи, за много специфична тематила

Зависи да. Ако му е нещо като хоби и го прави през свободното си време (когато не е на работа) няма лошо да взима по $0.80. Но никъде няма да намериш професионален копирайтър, който се изхранва с писане да таксува по 80 цента на 100 думи. Средната годишна заплата на един копирайтър в USA е $44,000. За да си докара тоя годишен доход и да живее нормално, твоят човек трябва да напише 5,500 (по 15 на ден) статии с дължина 1000 думи всяка! Което е пълен абсурд.
 
От: Колко от вас имат чуждестранен сайт? Впечатления?

Чакай сега, има разлика между фриленсър и тези дето са на заплата - имам приятел в БГ и го работи на заплата за 4000 лв на месец, така че си прави изводите....
 
От: От: Колко от вас имат чуждестранен сайт? Впечатления?

Зависи да. Ако му е нещо като хоби и го прави през свободното си време (когато не е на работа) няма лошо да взима по $0.80. Но никъде няма да намериш професионален копирайтър, който се изхранва с писане да таксува по 80 цента на 100 думи. Средната годишна заплата на един копирайтър в USA е $44,000. За да си докара тоя годишен доход и да живее нормално, твоят човек трябва да напише 5,500 (по 15 на ден) статии с дължина 1000 думи всяка! Което е пълен абсурд.

Живееш в някакъв измислен свят :)
 
От: Колко от вас имат чуждестранен сайт? Впечатления?

Чакай сега, има разлика между фриленсър и тези дето са на заплата - имам приятел в БГ и го работи на заплата за 4000 лв на месец, така че си прави изводите....

Човек или си много пиян или сменяй дилъра... Как 4000 лв на месец за писане на статии в България?? Няма как....
 
Re: От: Колко от вас имат чуждестранен сайт? Впечатления?

Човек или си много пиян или сменяй дилъра... Как 4000 лв на месец за писане на статии в България?? Няма как....

Може бе, ако е печелил две награди Пулицър и пише статии за New York Times ;-)
 
От: От: Колко от вас имат чуждестранен сайт? Впечатления?

Живееш в някакъв измислен свят :)

Сигурно и това е измишльотина. :)

avarage.png
 
От: Re: От: Колко от вас имат чуждестранен сайт? Впечатления?

Може бе, ако е печелил две награди Пулицър и пише статии за New York Times ;-)

Човека работи за голяма фирма и е криейтив копирайте или незнам си кво,пише им текстовете за рекламите и презентаций и тн. фирмата не е българска, пътува постояно в чужбина....

Пия доста, а дилара ми е добър, господ здраве да ни дава и на двамата
 
От: От: Re: От: Колко от вас имат чуждестранен сайт? Впечатления?

Човека работи за голяма фирма и е криейтив копирайте или незнам си кво,пише им текстовете за рекламите и презентаций и тн. фирмата не е българска, пътува постояно в чужбина....

Пия доста, а дилара ми е добър, господ здраве да ни дава и на двамата

Ми нормално като лети като пчеличка да му дават тая смешна заплата, не щото е голям писач, те в чужбина за чести пътувания заплатите тръгват от 6к в евро
 
От: Колко от вас имат чуждестранен сайт? Впечатления?

Зависи, до човек е...Аз лично от малък още си прекарвам 90% от времето онлайн в английски сайтове, по-навътре съм в 'културата' на американците, имам перфектен писмен английски и се интересувам от маркетинг, никога не бих се занимавал със сайтове на Български...Ако целта ти е информационен сайт или да пишеш, да ,няма смисъл от сайт в България.

Ако искаш да предлагаш услуги или да продаваш продукти, в България може да се направи доходен бизнес, има много успешни американски бизнеси, който могат да се копират 1:1 в България, тук капитализма не е толкова развит и има идей за крадене от Америка.

Копирйътър и писател са две различни неща, топ копирайтърите зимат дестеки хиляди на сейлс копи дълго няколко хиляди думи...Топ писателите също зимат доста пари..Обаче си е като всяко друго умение/кариера - като да станеш добър пианист е - години практика + малко талант + да си запален по въпроса и да ти е интересно..Ако само за пари го правиш бързо ще се откажеш.

Графиката, която показва че начинаещ копирайтър прави 40к а този с 20 години опит 65 е 100% измишльотина, в нито една сфера не съществува подобна линейна графика..Все едно да кажеш че начинаещ певец прави хиляда лева а този с 20 години опит 2 хиляди..Реално начинаещия прави 0, напредналия също сигурно прави нула, експерта прави милиони..Закона на Парето. Няма фирма, която да назначи начинаеш копирайтър без опит да им пише сейлс копито. Отделно, копирайтърите се наемат за проект, не се държат на годишна заплата.

Няма подобно разграничение като Българските сайтове правят малко пари а английските много, ако направиш чуждестранен сайт изведнъж ще забогатееш...не е непременно по-лесно, но ако знаеш какво правиш е по-лесно да се докара доход голям за България, все пак 'смучеш' пари от държава с доста по-висок среден доход а тук не ти трябва толкова висок за да си 'богат'.

Помисли си какви са ти силните страни, така от нищото да направиш сайт за линк билдинг (примерно), щото си видял някой друг че прави пари от това не става...Като цяло да се гонят пари и начини за забогатяване не става. Тия сензационни статий дето казват еди си кой си сайт/човек прави 200к/1 милион винаги пропускат да споменат че тоя човек от 10 години се мъчи да прави бизнеси и чак сега успява. ViralNova е добър пример. Тоя дето прави 200к от линк билдинг ти гарантирам че не му е първия бизнес това.
 
Последно редактирано:

Горе