Колко струва да си честен в днешно време.

От: Колко струва да си честен в днешно време.

Аз пък много пъти ми се е случвало да наемам през Фреелансер, и в повечето случаи изпълнителите са били коректни. Обаче се опарих няколко пъти от такива с 0 изпълнени проекти и без рейтинг.. и оттогава ги избягвам. Съвет - не се занимавайте с хора с 0лев рейтинг!!
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Общо взето е лесно - с положителна репутация в форума имам доверие и мога да предплатя.Който е без репутация - винаги първо работата, после парите.За тези с негативна - се избягват за всякаква работа.
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Аз пък много пъти ми се е случвало да наемам през Фреелансер, и в повечето случаи изпълнителите са били коректни. Обаче се опарих няколко пъти от такива с 0 изпълнени проекти и без рейтинг.. и оттогава ги избягвам. Съвет - не се занимавайте с хора с 0лев рейтинг!!

Ако всички избягват тези с нулев рейстинг... те винаги ще останат с такъв? :D
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Честността е градивна добродетел и е от изключителна важност за изграждането на здрави и продуктивни отношения. Уви, в една действителност на безкомпромисен диктат от страна на монетарната система и крайно неравностойни позиции на отделните човешки единици в обществената структура, други по-практични и недотам благородни качества избуяват и изместват изконни добродетели. Разбира се, това в масов план. Изключения винаги е имало и винаги ще има. От личен опит зная само, че когато си честен, шансът да ти отвърнат със същото е голям. Както и удоволствието когато това се случи.
Та на въпроса "Колко струва да си честен в наше време?" всеки сам ще си отговори, според съвестта и морала си. Аз бих отговорил с думите на един известен кавалер на истината:

"Революционно действие е да казваш истината във времена на универсална измама!"
 
Последно редактирано:
От: Колко струва да си честен в днешно време.

То си е до човек,ако ти идва от вътре да си честен е така,ако не ...то се знае какъв си,но и в днешно време човек неможе да разчита на никой.
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Както се казва - всеки се учи от грешките си. Няма някой, който да не се е опарил. Въпреки това един ден отново ще бъде излъган от поредния тарикат. Това важи и за двете страни, не само за тези които са решили да плащат и са разбрали в един момент, че само ги мотаят.
Нещата наистина стават по-лесни за преценка когато има ясна позиция и на двете страни.
 
От: От: Колко струва да си честен в днешно време.

Добри са ти правилата, но и чесния може да ги ползва. А за цената, неината стоиност е според доверието.
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Аз пък много пъти ми се е случвало да наемам през Фреелансер, и в повечето случаи изпълнителите са били коректни. Обаче се опарих няколко пъти от такива с 0 изпълнени проекти и без рейтинг.. и оттогава ги избягвам. Съвет - не се занимавайте с хора с 0лев рейтинг!!
А на хората с 0лев рейтинг не трябва ли да се даде шанс?
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Разбира се, че трябва. Нулевият рейтинг не е критерии или гаранция за нищо.
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Би трябвало всеки човек да е честен!
Така се гради доверие във светът на интернета!
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Хм, ще споделя едно мое наблюдение. Тъй като основно си намирам клиенти / изпълнители през Предприемач и комуникацията се извършва посредством съобщения първоначално, смятам, че начинът на писане говори много за манталитета на човека. От там нататък всеки сами си преценява до каква степен може да има доверие на човека отсреща, но досега интуицията не ме е лъгала и се надявам да си остане така.
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Да допълня и аз с един съвет - ако ще се занимавате със съмнителен фрилансър, по добре си запалете предвидените пари.

Занимавах се с такъв (izgodnosait.com - да не се излъжат и други) - изнуди ме да платя всичко още при започването на сайта, не знам защо се вързах. Разбрахме се да го изработи след месец с точна дата и естествено тогава почнахме да отлагаме няколко пъти след оправдания от типа "има 2ма преди тебе" при положение че два дни по-рано беше потвърдил по телефона че ще свърши всичко в срок. Постепенно почна да се покрива, накрая му дадох последен срок, след него си исках парите и по добре да не разправям за смешките по-натам. Дори да не бях си дал парите предварително, сега пак щях да съм най-доволен ако си ги бях запалил :) Защото поне нямаше да изгубя толкова време.
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

На днешно време честността няма никакво значение май. Говоря от позиция на freelancer. Наскоро изгорях с поредните 1000+ лв и определено ми писна от некоректни хора. Винаги съм давала срок за изпълнение и винаги съм го спазвала. от днес нататък ще взимам 100% напред. Явно трябва така за да мога да си прибера парите от труда. Не може да се вложи труд с часове не съм ги смятала колко са , но да ти се плати наполовина. Ето и някои некоректни хора, които да избягвате за работа https://www.facebook.com/stsadv.bg?fref=ts

https://www.facebook.com/Welldoneadvertising/timeline

Това е едно и също лице МОЛЯ ви не се подлъгвайте да работите с него. Определено не си заслужава нито времето нито нервите още по-малко труда. Отнесе се изключително некоректно. Има обява и в Jobs внимавайте колеги има всякакви идиоти вече.
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Работата с доказали се хора разбира се е по-сигурна,но да се даде шанс на новите фрийлансъри да се докажат. Аз съм от тях и съм сигурна, че ще мога да изпълня поръчките си качествено и в срок. За качеството на работа и падането на цените съм съгласна.
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Минах през izgodnosait.com с любопитния си нос и какво да видя! Ваучера за Google, който бях направил набързо за една стара версия на мой сайт цъфнал на предна линия с всичките му кусури :) Едно мерси да беше пратил...

Иначе дизайна от напушен бояджия и иконката на Joomla говорят много.


Да допълня и аз с един съвет - ако ще се занимавате със съмнителен фрилансър, по добре си запалете предвидените пари.

Занимавах се с такъв (izgodnosait.com - да не се излъжат и други) - изнуди ме да платя всичко още при започването на сайта, не знам защо се вързах. Разбрахме се да го изработи след месец с точна дата и естествено тогава почнахме да отлагаме няколко пъти след оправдания от типа "има 2ма преди тебе" при положение че два дни по-рано беше потвърдил по телефона че ще свърши всичко в срок. Постепенно почна да се покрива, накрая му дадох последен срок, след него си исках парите и по добре да не разправям за смешките по-натам. Дори да не бях си дал парите предварително, сега пак щях да съм най-доволен ако си ги бях запалил :) Защото поне нямаше да изгубя толкова време.
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Въпроса: Колко струва да си честен в днешно време?

Отговора: Много
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

В твоя случай - смени го, или му кажи да те компенсира. ;) Аз лично, като се забавя с плащането - давам отгоре, защото искам да работя с дадения човек, поради факта, че е трудно и отнема време да се търсят нови и добри. ;)

Случвало ми се е да забавя ръкопис - правила съм отстъпка в цената.
 
Колко струва да си честен в днешно време

Мисля да се включа към ТВ НЕТ за кабелна и интернет, но ми казаха, че ако искам аналогова няма нужда от приемник, а за цифровата трябва тв да има DVB-C тунер. Става дума за обикновен телевизор, който най вероятно няма такъв тунер. Въпросът е колко струва тоя приемник и какъв бихте препоръчали, ако реша да взема?
 
От: Колко струва да си честен в днешно време

Мисля да се включа към ТВ НЕТ за кабелна и интернет, но ми казаха, че ако искам аналогова няма нужда от приемник, а за цифровата трябва тв да има DVB-C тунер. Става дума за обикновен телевизор, който най вероятно няма такъв тунер. Въпросът е колко струва тоя приемник и какъв бихте препоръчали, ако реша да взема?

Аз ползвам и-нет и ТВ от моя доставчик и приемника ми се дава безплатно. Предполагам, че ако се откажа от телевизията ще си го вземат :) Така и не седнах да прочета договора :)
 

Горе