Здравейте,

Обмислям да направя магазин за маркови дрехи на територията на София-център, както заедно с магазина да има сайт и фейсбук страница.

Дрехите ще са среден клас, като тези марки ги има в България. Обмислям да ги купувам от складове в България, съответно това се води, че е от EU, но както знаем всички дори и в официалните магазини на големите марки на етикета пише "Китай".

Какви документи ще са ми нужни, за да продавам дрехи, като цяло ?

Трябват ли ми специални лицензии ?

Трябва ли да имам разрешение от представителството в България на дадена марка, след като ще продавам техни артикули ?

Трябва ли да имам склад, който да се впише някъде в държавните институции ?
Общо взето всяка една малка подробност от към документи ме интересува. Искам всичко да е 100% легално и чисто.
Другите подробности от към стока, помещение, концепция, развитие на бизнеса, инвестиция и т.н
мисля, че на този етап са ми ясни. От 10 години съм в търговията, като почнах с ресторантьорство, а с дрехи бях 4-5. Бях управител на един от магазините в София, на световно известна марка дрехи, не споменавам името, за да не им правя реклама. Лутах се доста време и година, след като напуснах и се впуснах в друг бранш - търговия с електроенергия, разбрах че това от което разбирам най-добре и ми доставя удоволствие е търговията с дрехи. Готов съм да рискувам с кредит, защото знам как да го направя от към артикули, концепция, място, обслужване и т.н. но чисто документално съм в информационна мъгла.

Много ще съм благодарен, ако съдействате и след време (няма да казвам ,ако стане, защото ще стане)
като стане да черпя по една бира и отстъпка :)

Поздрави !
Венелин Велинов
 

Горе