Малко SEO и линкбилдинг размисли

От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

И от това, което си прочел в моята тема тук и в малумната индийска статия, си правиш извода, че трябва да пишеш дубликейт контент в няколко артикъл директории?
Senseless

.. пробвах на "Play Cool games"

Как се пробва? Като смениш титле-то на индекса ли? Разбери, че сео-мео глупостите искат време, линковете искат време, всичко иска време, постоянство, не може да кажеш : "пробвах еди кво си", е кое си пробвал? дали имаш и 30 анкора с play cool games?
Как и да е, няма да си превръщам темата в шитс-тъториалс, но като цяло мога да ти предложа да започнеш да субмитваш самите категории в социалните мрежи, мисля че там е по-леко и все ще хванеш някакъв ранк за 2-3 месеца. Само че с точните тайтълс, без PLAY и FREE и flash.
 
Последно редактирано:
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Гледам сега профила ми в туитър има PR 9 ама мога ли да имам файда от тая работа ?

Я удари 1 рефреш и пий 1 студена вода ;) ;)
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

мухахаааа. Аз пък един ден гледам една страница на сайта ми с PR 7 . Много рефрешвха, сменях, пак се връшах PR7 си седи. Има линк към гугле на нея, та се питах това дали има значение...? Главният сайт е PR3 иначе
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

.PDF документ с анкор вдига изключително много серпа и добавя тръст на страницата дето линква

Как правите линк а анхор в pdf документ?
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Най-лесния начин е във Word да си ги направиш и после .doc > .pdf

Да, но не става. http://www.site.com - e ok но site от MS към PDF не се получава - думата си остава синя и подчертана, но го няма url-to.
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Напротив, работи си безупречно. Как го правиш ти?
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Да попитам относнто .PDF-тата..
Ако напиша едно .PDF с около 3-4 странички, описание на сайт за онлайн игри( в пдф-то ще се съдържат горе долу описания на 5-6 от най-играните ми игри, за да ги задържа на първи позиции, че имам хубав трафик от там).. и го пусна в тези doc sharing сайтове ще има ефект нали? Става въпрос, че трябва да напиша само ЕДНО .PDF-че, а не да напиша примерно ЕДНО и да ги спинна 10 пъти, и всяко .пдф да си ходи по директорията..

Не трябва да е УНИКАЛНО за всички директорий нали? (Тоест пиша 1 .пдф-че и го качвам в 50 сайтове за Docshare примерно)

Поздрави,
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Ми пробвай. Аз тия дни ще пробвам с едно в няколко сайта. Аз четох, че е добре и в сайта да се сложи някъде на видно място...
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Ми пробвай. Аз тия дни ще пробвам с едно в няколко сайта. Аз четох, че е добре и в сайта да се сложи някъде на видно място...
Оу.. Това няма как да стане при мен.. Освен, ако не го сложа във футера.. ама не искам много много...

Кажи после какъв е ефекта, след публикуването :)
 
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Да, само да кажа, че повечето от сайтовете няма как да ви дадат реален линк, защото нищо не е при тях, а се сваля от download бутон, а пък превю формата им е флаш - http://pdfcast.org/pdf/online-retailers-guide-to-finding-a-wholesale-supplier къде ми е линка тука? ;)
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Сега си гледах един блог на английски и разглеждах статса от аналитикса - понеже ползвам за пермалинкс година/дата/пост-име - препоръчвам на хора, които пишат на различни инфо тематики и полезни инструменти и статии - доста от посещенията са ми с 2011 например в keywords.
 
Re: От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Ето това много помага за скок в SERP-а.
http://www.searchengineguide.com/matt-mcgee/make-your-pdfs.php

Ако в една статиа/пост има - картинка, ембед видео, линк към пдф, подкаст, ликове към полезни релейтед ауторити сайтове ... (+ 1К+ words полезен контент), се смята за Rich Content, и търсачките обожават това :)

Сега си гледах един блог на английски и разглеждах статса от аналитикса - понеже ползвам за пермалинкс година/дата/пост-име - препоръчвам на хора, които пишат на различни инфо тематики и полезни инструменти и статии - доста от посещенията са ми с 2011 например в keywords.

същото е и с "Copyright© 2011" във футер-а :) и да не е в контент частта, пак помага за кейворд стъф
 
От: Малко SEO и линкбилдинг размисли

Да, но пермалинк структурата се нарушава със старите статии ако направите промяната. Тоест всичко преди тази промяна става неактивно и ако имате класиране в СЕРП-а, ще се загуби. Освен ако някой не знае някакъв плъгин или метод за редирект?
 

Горе