Може ли да се намали времето в секунди между заявките за търсене?

signboard

Active Member
Здравейте,

струва ми се че времето от 15 секунди между заявките за търсене е твърде голямо... аз работя едновременно с 4 отворени браузъра, и това е защото един или два не са ми достатъчно бързи, сега се загледах, форума ме кара да чакам 15 секунди за да мога да дам повторно заявка.

И това не е всичко, интервала за изпращане на две лични съобщения е 60 секунди??? доста е голям според мен :)

Има ли начин да бъдат намалени тези числа? Просто времето според мен е доста голямо, вие как мислите?
 
От: Може ли да се намали времето в секунди между заявките за търсене?

+1 за намаляване на тези секунди.
 
От: Може ли да се намали времето в секунди между заявките за търсене?

Аз съм на мнение, че е хубаво да не се увеличава този интервал. Това, че на signboard не му харесва, защото бил работел с 4 браузера си е негов проблем. Просто това е направено с цел защита и това не пречи на действието на сайта, а напротив - така сайта е по-сигурен и защитен. По този начин сайта, форума се предпазва. Даже и съм си намислил да въведа такова ограничение и в моите сайтове и мога да използвам темата за да попитам някой, който знае - знаете ли как мога да въведа подобно ограничение в сайтове на Уордпрес, както е тук във форума?
 
От: Може ли да се намали времето в секунди между заявките за търсене?

така е, трябва да се увеличи :)
 
Здравейте,

струва ми се че времето от 15 секунди между заявките за търсене е твърде голямо... аз работя едновременно с 4 отворени браузъра, и това е защото един или два не са ми достатъчно бързи, сега се загледах, форума ме кара да чакам 15 секунди за да мога да дам повторно заявка.

И това не е всичко, интервала за изпращане на две лични съобщения е 60 секунди??? доста е голям според мен :)

Има ли начин да бъдат намалени тези числа? Просто времето според мен е доста голямо, вие как мислите?

Значи интервала за търсене го няма като гледаш форума логнат :) а интервала за лични съобщения ще видя как е настроено но е различно за различни групи идеята беше някой да не може да спами и преди да го усетим да е оспамил много хора а интервала е запазен защото ъпгрейда възможностите са на сравнително ниските за уебмастърски форум 10 поста ....

Обаче ще погледна да го направя на 30 секудни да тестваме как е :)
 
От: Може ли да се намали времето в секунди между заявките за търсене?

Не ме разбрахте колеги, единствено waldes е разбрал, интервала от 30 сек. в момента е твърде голям според мен. Мисля че трябва да се намали а не увеличи..

Това че чакането отпада ако си логнат, не съм го знаел, така че с това проблема ми е решен :)

А за интервала от 60 сек. между две изпратени съобщения, ако може да се намали ще е още по-добре, ако неможе ок.
 
От: Може ли да се намали времето в секунди между заявките за търсене?

А има ли вариант да се направи както е примерно с писането по различните секции. Да има различни времеви интервали за различните юсери. Примерно ако имаш над 200 мнения, да ти е 5 секунди интервала между търсенията. Защото по-пътя на логиката... човек дето е стоял известно време в този форум, не би следвало да е спамер и флудър. А понякога се налага да потърсиш нещо набързо и трябва да чакаш, което е неприятно. :)

По този начин ще си остане защитата за новите потребители и ще се даде по-добър 'user experience' на по-старите потребители.
 

Горе