Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Коя банка ползвате за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)


  • Общо гласове
    189
Колеги,надявам се темата още да е активна ,трябва ми малко инфо.Ситуацията е следната - дълго ползвах ПП и ДСК заедно ,от страна на дск нямам проблеми такса за refund няма ,т.е. в сметката получавам толкова колкото съм пратил ,НО от 1 месец има някаква промяна от страна на ПП и се появи след като ми свърши годността на старата карта и се поднови и след като го активирах.От ПП избирам опцията да ползва conversion rate на този на Виса картата,а не на пейпал,но това не работи и като цъкна withdraw ми показва че парите ще се конвертират от ПП която е с 5 ст. на долу от курса на долара и понеже дебитната ми карта е в левове и от там се прецаквам.Ако открия друга сметка в ЦКБ която ше е в долари ще получавам ли точната сума т.е. за 500 долара трябва да получа 497.50 чисти ? от друга страна ЦКБ има ли такса за refund ? понеже по назад в темата се споменаваше че няма такава такса
 
Последно редактирано:
Няма значение в коя валута ще ти е картата. Аз съм пробвал да ги прехвърлям в еврова и в доларова сметка. Независимо от това коя валута избираш PP винаги ги конвертира в лева. От 1000 лв. даваш 50-60 лв комисионна на PP заради лошия им курс.
 
Инфо от преди няколко дни - поговорете си с тях по телефона, има възможност да ви разрешат да си теглите парите в евро, като превалутирането да го прави вашата банка на нейния си курс.
Всъщност информация от преди 2 минути - можело вече и по сметка да се превеждат парите без ограничение на сумата за еднократен превод.
 
таксата е символична на пейпал - 2-3 лева. ОББ нямат входяща такса превод в БГ и имат най-добрия обменен курс.
 
Инфо от преди няколко дни - поговорете си с тях по телефона, има възможност да ви разрешат да си теглите парите в евро, като превалутирането да го прави вашата банка на нейния си курс.
Всъщност информация от преди 2 минути - можело вече и по сметка да се превеждат парите без ограничение на сумата за еднократен превод.

Моля Ви, дайте малко повече инфо! От 2-3 месеца е този кошмар в PayPal с по-ниския с 5 ст курс, преди не превалутираха ако се теглеше на картата, а не в сметката. Сега превалутират и на картата и на сметката с кошмарния си курс.
Получавам само USD, как мога да ги получа превалутирани от банката ми тук, а не от Pay Pal? Само в Евро ли става? Тогава няма ли Pay Pal пак да превалутира неизгодно доларите ми в евра?
 
И при мен оправиха нещата след като им писах. Просто им пишете, че искате да изтеглите средствата във валута (USD, EUR и т.н) за картата завършваща с номер ***. Ще Ви отговорят на емейла, че са направили проверка и че наистина картата е в BGN, ще поискат да потвърдите пак, че искате промяната. След като потвърдите бързо сменят валутата на картата.
 
Аз имам виртуална карта Visa , но на Кооперативна банка и си тегля от PayPal без проблеми.
От ДСК също предполагам няма да е проблем.
 
Да ъпдейтна малко темата... Току що говорих по телефона с оператор на банка ЦКБ и тя ми каза, че при теглене на пари от PayPal към реална дебитна карта Visa Дебит, няма такса, без значение от размера на сумата. Ако картата е виртуална, тогава има 1% такса. Друго нещо важно, е че ако сметката и картата в ЦКБ са в долари и се теглят долара от PayPal, ИМА превалутиране през евро по курса на Visa! Тоест, превалутирането не може да се избегне, поне ако се теглят парите в долари или в лева.

Говорих и с оператор на ДСК, във връзка с виртуалната им карта на Visa, но момичето беше доста неинформирано. На два пъти ме накара да изчакам, за да се консултира с някой и накрая пак не ми каза дали има такса за връщане на пари по карта. Първо ми каза че има 1% при превод на пари, но като я попитах дали не се води "връщане на пари по карта", тя ме накара да изчакам, след което ми каза, че всеки случай бил индивидуален и първо трябвало да има извършена транзакция, за да ми каже дали има такса. Не знам какво индивидуално има в това, но ако извърша транзакция, аз също мога да си видя дали са ме таксували, въпросът е да ме информират преди да си открия сметка и да изкарам карта... Както и да е, по късно ще мина и през местния им клон, за да видя дали там няма да намеря някой по-компетентен.

Между другото ако някой от вас знае за банка, при която няма превалутиране при теглене на долари от PayPal в доларова сметка в бг банка, нека да сподели.
 
Последно редактирано:
Аз имам виртуална карта Visa , но на Кооперативна банка и си тегля от PayPal без проблеми.
От ДСК също предполагам няма да е проблем.

Парите в каква валута ги теглиш и каква е валутата на сметката ти в банката? 1% ли те таксуват при тегленето?
 
В PayPal основната ми валута е долари, тъй като получавам плащания в долари.
При теглене се прехвърлят във Виртуалната карта,която ми е в лева по курса на долара на PayPal.
И да има 1% такса след като се получат парите в картата.
 
В ПроКредит няма никаква такса при теглене на пари от Paypal.

Пробвах да прочета в условията им дали това е вярно, но на сайта им няма почти никаква информация, а самият сайт изглежда като ландинг страница на паркиран домейн. Да не говорим, че почти нямат клонове в страната. Трябва да дам 50 лв за гориво само, за да стигна до най-близкия им за мен клон, което не ме устройва, при положение че на всеки 3 години трябва да го посещавам, за да си подновявам картата.
 
Докато се ровех в интернет попаднах на следната информация от 2008г:

По принцип плащанията към VISA, от страна на Картоиздателя, преминават задължително през сметки в евро.

Всеки Издател на кредитни карти поддържа сметки в различни валути към VISA, MasterCard или друга платежна система.

Когато картодържателят се разплаща във валута, различна от валутата на поддържаните от Издателя сметки, задължението се превалутира (към някоя от валутите на разполагаемите сметки, най-често евро) по курса за деня на БНБ.
източник

Някой знае ли дали това е така и към днешна дата? И ако е вярно само за транзакции през Visa ли се отнася? Ако например свържа PayPal акаунта директно към доларова банкова сметка (в българска банка), пак ли ще има двойно превалутиране през евро?
 
Здравейте!
Понеже виждам, че тази тема е все още активна.. Бих искал да се включа с нещо като предложение-въпрос по темата. Това, което аз съм открил и ползвам/разучавам към момента са алтернативи на банките. Пробваното до момента от мен е LeuPay и по-конкретно LeuPay Wallet (различни са), но там сякаш има кофти курсове за превалутиране и някакви проблеми с преводите в USD. Но пък за сметка на това нямат никакви такси за обслужване на сметки, карти и прочие... (много са предимствата, но не смятам да са предмет на този пост) Ползвам левова сметка за пазаруване, но от скоро ми се налага и да получавам пари от PayPal и там започва филма с превалутирането. Други интересни варианти са Revolut, PaySera и Transferwise. Като към момента се опитвам да разбера дали имат опция да се отворят 2 безплатни сметки във някое от тези или друго подобно решение, примерно левова и доларова и да си ги превалутираш лесно, бързо и при по-добри условия от Pay Pal от едната сметка в другата вътрешно и инстантно..
 
Здравейте!
Понеже виждам, че тази тема е все още активна.. Бих искал да се включа с нещо като предложение-въпрос по темата. Това, което аз съм открил и ползвам/разучавам към момента са алтернативи на банките. Пробваното до момента от мен е LeuPay и по-конкретно LeuPay Wallet (различни са), но там сякаш има кофти курсове за превалутиране и някакви проблеми с преводите в USD. Но пък за сметка на това нямат никакви такси за обслужване на сметки, карти и прочие... (много са предимствата, но не смятам да са предмет на този пост) Ползвам левова сметка за пазаруване, но от скоро ми се налага и да получавам пари от PayPal и там започва филма с превалутирането. Други интересни варианти са Revolut, PaySera и Transferwise. Като към момента се опитвам да разбера дали имат опция да се отворят 2 безплатни сметки във някое от тези или друго подобно решение, примерно левова и доларова и да си ги превалутираш лесно, бързо и при по-добри условия от Pay Pal от едната сметка в другата вътрешно и инстантно..
PaySera са готини но на шефовете в чужбина им идват периодично странни идеи за стандарти към търговеца, които ми дойдоха малко в повече и засега съм ги сложил на “пауза”.
 
таксата е символична на пейпал - 2-3 лева. ОББ нямат входяща такса превод в БГ и имат най-добрия обменен курс.
Имам банкова сметка в ОББ и PayPal акаунт- бизнес, като съм закачи и картата там и сметката и учудването ми беше при първото прехвърляне по банковата сметка на пари от PayPal, взеха ми такса от ОББ или от PayPal, не съм сигурен кой точно, но е 25лева. После като се насъбраха пак пари си викам, ще ги изтегля, но ще ги прехвърля в картата директно, сигурно са го тълкували като валутен превод. И греда, пак ми взеха 25лева. Другото странно е и високият курс на ОББ за плащане в Евро съюза, при положение, че пише СЕПА превод, е той ми 50лв. Тея 25лева и 50лева, ги нямат за пари, все едно е такса 50стотинки.
 
Последно редактирано:

Горе