Най-скъпия домейн, който сте продали?

---
 
Последно редактирано от модератор:
В добрите времена на BrandBucket имах продажби за $2,000-3,000 и се е случвало по няколко в месеца. Рекорда ми за домейн мисля беше около $3.3К.
 
В добрите времена на BrandBucket имах продажби за $2,000-3,000 и се е случвало по няколко в месеца. Рекорда ми за домейн мисля беше около $3.3К.
Впечатляващо!
 
Нищо особено. Ако гледаш в NameBio какви домейни за какви пари се продават, там вече нещата са сериозни.
 
Не съм се занимавал с домейни като цяло,
но къде може да се листнат безплатно няколко домейна и да има шанс да се купят
 
В добрите времена на BrandBucket имах продажби за $2,000-3,000 и се е случвало по няколко в месеца. Рекорда ми за домейн мисля беше около $3.3К.

Brandbucket доста съсипаха сайта като го наводниха с домейни... примерно от 15 000 публикувани домейна за няколко месеца ги направиха 60 000... а най-вероятно клиентите са им същия брой и рязко спаднаха продажбите.
 
Не съм се занимавал с домейни като цяло,
но къде може да се листнат безплатно няколко домейна и да има шанс да се купят

SEDO, GoDaddy Auctions (тука има годишна такса от около $5), Undeveloped, Flippa Domain Portforlio, AfterNIC, Igloo са безплатни. Ако се стигне до продажба, комисионните са между 10% и 30%. Има разни подводни камъни с минималната комисионна - ако листнеш домейн в СЕДО за 90 EUR, тяхната минимална комисионна е 60 EUR, като от твоите 30 вадиш и данъка 12 и реално ще получиш само 18 EUR.

Ако смяташ, че имаш смислените домейни си струва да ги листнеш навсякаде - отнема време и усилия, но може да се отплатят.
 
Flippa определено не става ако е само листинг, там трябва да се направи auction но е платено.. реално май навсякъде е балтия
 

Горе