Наръчник за нови потребители

nikolaicho

Active Member
1. Четете, преди да питате

Predpriemach.com е един ценен източник на информация, тук са обсъдени и разискани повечето въпроси, на които търсите отговор. Тематиката е достатъчно добре структурирана, затова преди да зададете поредния въпрос, който вече е неколкократно обсъждан, уверете се, че сте ползвали търсачката и сте прегледали съответните раздели. Задължително прочетете темите, означени като важни.

2.Не се впрягайте

Обществото тук не е от вчера. Има много знаещи и авторитетни потребители, които с времето са помагали и споделяли ценна информация. Когато получите негативна репутация или хаплив коментар, не го взимайте присърце. Запазете самообладание и не гледайте едностранчиво на проблема.

Ако не можете да приемате критика, Вашето място не е тук. Слушайте и се учете от големите. Четете и се информирайте. Карайте го по-кротко с нападките и трупайте опит. Споделяйте полезна информация и се уверете, че сте потърсили и изчели доста, преди да питате, за да не се превърнете в поредния мързеливец, който чака всичко на готово.

3. Преди да пуснете нова тема

- проверете два пъти дали разделът, който сте избрали е най-подходящ
- запознайте се с правилата на съответния раздел (ако има такива), за да не предизвиквате объркване и неудобство
- НЕ пишете заглавието на темата изцяло с главни букви
- заглавието на темата трябва максимално да я описва (заглавия като "Спешно" или "Внимание" не се толерират)
- преди да публикувате Вашата тема, проверете текста за правописни и пунктуационни грешки

Задължително прочетете: Правилата на форума

Добре дошли, на всички нови предприемачи. Приятен престой във форума!
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: Наръчник за нови потребители

Здравейте , аз съм нов потребител , но не мога да отварям нови теми , моля някой да помогне !
 
Re: От: Re: Наръчник за нови потребители

Здравейте , аз съм нов потребител , но не мога да отварям нови теми , моля някой да помогне !

Добре дошъл, ама хвани прочети поне първото правило де. Отговор на въпроса ти можеш да получи от общите условия, с които си се съгласил при регистрацията.
Намират се ей тука https://www.predpriemach.com/threads/Промени-в-Правила-и-Ограничения.25014/
В тях ясно и точно е написано следното:
Системата забранява да се отварят нови теми в главната секция Пазар, за да ви бъдат дадени права да отворите тема в подсекциите на Пазара е нужно да имате 10 постa, да сте регистриран от повече от 10 дни и да нямате дадена отрицателна репутация .
* Имам чувството, че това за десетте дни и репутацията не е включено в действие, а са ти нужни само мненията :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Наръчник за нови потребители

Според мен е добра идея да се добави кратък речник на по-специфични термини и най-вече на съкращения, често използвани от по-старите форумци. Много от тях са неразбираеми за начинаещите, като често смисъла им става ясен само от контекста.
 
От: Наръчник за нови потребители

Според мен е добра идея да се добави кратък речник на по-специфични термини и най-вече на съкращения, често използвани от по-старите форумци. Много от тях са неразбираеми за начинаещите, като често смисъла им става ясен само от контекста.

Не се сещам за какви термини и съкращения говориш, но с Гугъл би трябвало лесно да се разберат значенията на използваните термини и съкращения. Освен това мисля, че поддържането на текста във форума на леко високо за начинаещия терминологично равнище е плюс, защото е един вид филтър - ако някой не си даде зор да потърси в интернет какво значи даден термин, значи този човек не е за тук.
 
От: От: Наръчник за нови потребители

Не се сещам за какви термини и съкращения говориш, но с Гугъл би трябвало лесно да се разберат значенията на използваните термини и съкращения. Освен това мисля, че поддържането на текста във форума на леко високо за начинаещия терминологично равнище е плюс, защото е един вид филтър - ако някой не си даде зор да потърси в интернет какво значи даден термин, значи този човек не е за тук.


По-скоро си прав, а аз май издребнявам. Имах предвид съкращения транслитерирани от английски на български. Имах такъв случай и не знаех как да потърся в Гугъл.
Трябваше да дам конкретни примери, но не съм ги запазил, а търсенето ще отнеме излишно много време.
 
От: Наръчник за нови потребители

Няма ли да е добре тоя наръчник да изскача на главната страница, когато някой влезе във форума без запаметени кукита, че вече го е преминал? В DP е направено нещо подобно, само че за техните си работи.
 
От: Наръчник за нови потребители

dnes se registrirah i ne moga da izprashtam lichni saobshteniq.nqkoi moje li da mi obqsni kak stava,obitah no na izprateni pak mi pishe 0 saobshteniq.
 
От: Наръчник за нови потребители

някой знае ли дали новите потребители могат да пращат лични съобщения
 
Re: От: Наръчник за нови потребители

някой знае ли дали новите потребители могат да пращат лични съобщения
Здравей и добре дошъл при нас.

Виж тук: http://www.predpriemach.com/faq.php

Това, което те интересува е:

3. Трябва да имате 10 поста да сте записан за форума от повече от 10 дни и да нямате негативна репутация за да може да си редактирате профила, да имате аватар, да пускате линкове, да ви се показва подписа и сайта ви в мембър листа и да отпаднат повечето ограниченията които има новите акаунти.
 
Батенце, така ли ги пускаш постовете? Не успя ли да дадеш по едно мнение, на колко години си, как ни намери в общите теми. И ще те помоля да пишеш на БГ.

Ще бъдеш често трит ако правиш такива мизерии. Мислиш ли, че на готини теми вървят такива? И е редно малко да дадеш от себе си, за да може и форума да ти върне услугата.
 
От: Наръчник за нови потребители

dnes se registrirah i ne moga da izprashtam lichni saobshteniq.nqkoi moje li da mi obqsni kak stava,obitah no na izprateni pak mi pishe 0 saobshteniq.
А крехка пържолка с отлежало винце и кръшна мадама по монокини не щеш ли?!
И тя да ти сдъвче пържолата, че теб те мързи и това да направиш! :twisted:
Дай 50 кинта и ще ти се обясни. Специално за теб. Щото ти си специЯлен! ;)
 
От: Наръчник за нови потребители

По принцип имам кого да питам относно форумните особености, но и това четиво ми беше крайно полезно.
 

Горе