Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Здравейте, само не разбрах парите, които ПП заключва - заключва ги само за теглене към картата ни или като цяло(дори и за плащане към walmart)? И до колко в дългосрочен план(да речем 6 месеца - 1 година) си струва да се занимава с този дропшипинг?
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Заключва ги като цяло. Струва си, докато изкарваш пари и това зависи от твоята лична стратегия и усилия.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Само да вметна нещо. Това, което изглежда лесно на теория - да купиш евтино и да го продадеш с надценка съвсем не е така. Първо - имате страшно много да четете. Второ - трябва да следите за наличности. Трето - да внимавате с парите - кога ги блокират, какви карти да имате, данъци. Четвърто - трябва да сте почти 12 часа онлайн и да се лишите от събота и неделя. Има и още хиляди неща.
С една дума - ако сте само един човек, по-добре не се захващайте, освен ако не искате да си жертвате времето всеки божи ден.

Моите 2 цента...
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Само да вметна нещо. Това, което изглежда лесно на теория - да купиш евтино и да го продадеш с надценка съвсем не е така. Първо - имате страшно много да четете. Второ - трябва да следите за наличности. Трето - да внимавате с парите - кога ги блокират, какви карти да имате, данъци. Четвърто - трябва да сте почти 12 часа онлайн и да се лишите от събота и неделя. Има и още хиляди неща.
С една дума - ако сте само един човек, по-добре не се захващайте, освен ако не искате да си жертвате времето всеки божи ден.

Моите 2 цента...

Здравейте, мога ли да попитам защо трябва да съм 12 часа онлайн?
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Ми пробвайте и ще видите. Аз не го правя, защото си ценя времето.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Зависи. Работата наистина е много, но си има решение и затова. Наел съм виртуални асистенти от Филипините, които ми добавят продукти за 3-4 долара на час. Дано нещата се развият, за да мога да делегирам и комуникацията с клиентите. Засега не мога да си го позволя.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Да, това имах предвид под "човек да не действа сам". С екип ще станат нещата, иначе си е 12 часа.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Да, това имах предвид под "човек да не действа сам". С екип ще станат нещата, иначе си е 12 часа.
Ако не е тайна от колко време се занимаваш и по колко поръчки на ден обработваш? Горе-долу за колко време потръгват нещата?
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Не аз, мой приятел го прави. И не може да смогне. На морето си носеше лаптопа и бачкаше. Много е забавно и като му върнат стоката...Въобще като го гледах и слушах направо ме отказа...
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Не съм наясно за това задавам тъпи въпроси, но като добавиш например 50 продукта днес нужно ли е утре пак да го правиш?
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Не е хубaво дa добaвяш 50 продуктa и после 1 месец дa не прaвиш нищо. По-добре дa добaвяш по няколко нa ден, докaто си зaпълниш лимитa. Тaкa си поддържaш профилa aктивен, пък и Ebay обичa свежите листинги.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

В случай, че продавам мои неща в началото и немога да достигна този лимит, как се процедира? Трябва ли да обновявам по някакъв начин инфор. във вече листнатите продукти или?
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Защо ти е да продаваш твои неща? Пускай нещо оборотно без печалба, за да си вдигнеш лимита.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Производител съм и ми се иска и това да продавам в ибей, виждайки високите цени на конкуренцията! За другото ме притеснява как се следят толкова много продукти?
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Производител съм и ми се иска и това да продавам в ибей, виждайки високите цени на конкуренцията! За другото ме притеснява как се следят толкова много продукти?

А стоката къде се намира? Ако е тук как ще процедираш с доставката? Тя ще оскъпи нещата. Щом си производител защо не помислиш за FBA на Amazon?
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Продукта е в БГ. не е тежък и си мислих в началото да пращам само в английския ибей. Този вариант на amazon ще го проуча. Благодаря!
Не това не ме устройва, трябва да затворя много пари в стока, която да им пратя и която незнам дали ще се продаде. Ще разуча различни доставчици и ще вкл. доставката в цената.
 
Последно редактирано:
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Приятелю, послушай какво ти предлага колегата за FBA. За да правиш пари, трябва да поемаш и рискове. Знаеш ли колко по-трудно е на тези, които не са производители и въпреки това тепърва тръгват по този път заради FBA. Ти си едни гърди напред, а се отказваш толкова лесно.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Някой може ли да ми даде повече яснота за FBA amazon. На лични да не спамим темата.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Има цели книги по темата. Няма как в един пост да се каже всичко. Ще трябва доста да четеш, ако искаш да се хванеш на това хоро.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

tedkata-m Разбрахме че не харесваш този модел и е трудно за теб да се справяш така,че моля те спри да наводняваш темата с безполезни постове. Пейпаил джейла трае 90 дни след първата ви продажба и парите след всяка покупка се задържат за 21 дни но ако сложите валиден тракинг номер предоставен от вашия доставчик парите се освобождават за 3-4 дни.Така че ако нямате кредитна карта или поне 500 капитал + 20 долара за обучения изобщо не се захващайте.Не се захващаите и без да сте гледали обучения и не очаквайте някой да ви води постоянно за ръката.Вземете си обучечнита който струват 20 долара отделете 500 лева и почвайте смело.Нали не очаквате от един обикновен БГ форум да научите всичко свързано с дропшипинга? Никой няма да тръгне да ви обяснава стъпка по стъпка как се правят акаунти в ebay,paypal,как се търсят продукти,какво е customer service и тн.Да работатата не е малко,но които го е страх да работи като подчинен на заплата.
Това са мойте 4 цента.
Успех на всички.

послепис: Не отговарям на лични съобщения на хора,които не са си направили труда да изгледат обучителните видеа на dsd или от друг източник.

Успех на всички.
 

Горе