Няколко съвета от Бил към младите

stuklen

Well-Known Member
На тези съвети е обърнал внимание Бил Гейтс при лекция в някакво американско училище.

1. Животът е несправедлив – свикни с този факт.

2. На света не му пука за твоето самочувствие и самоуважение. Той очаква от теб постижения, преди да вземе под внимание чувството ти за лично достойнство.

3. Малко вероятно е да започнат да ти плащат 40 хиляди годишно веднага след завършването на университета. Няма да станеш вицепрезидент на компания с лимузина и личен шофьор, докато не си го заслужиш.

4. Ако си мислиш, че учителят ти е строг и взискателен – почакай да се запознаеш с шефа си. За разлика от учителя, неговата кариера зависи от това как ти си вършиш работата.

5. Да пече сандвичи в „Макдоналдс” не е под достойнството на никого. Прадедите ни биха нарекли такава работа – всъщност всяка работа – „отличен шанс”.

6. Не бързай да обвиняваш родителите си за всеки свой неуспех. Не хленчи и понасяй несгодите си, като се учиш от тях.

7. Преди да се родиш, майка ти и баща ти не са били скучните, сиви хорица, каквито ти се струват днес. Те са станали такива, защото са печелили пари, за да е безоблачно детството ти, за да са изпрани дрехите ти и да има кой да изслушва безкрайните ти тиради колко си велик. Затова преди да тръгнеш да спасяваш амазонските гори от алчното поколение на своите родители, се опитай първо да си подредиш стаята.

8. Училището ти отмени разделянето на децата на победители и неудачници, но животът не го е направил още. В някои училища вече не слагат лоши оценки и разрешиха на учениците да правят контролните си колкото пъти си искат. Това няма нищичко общо с онова, което се случва в реалния живот.

9. Животът не е разчертан на семестри, летни ваканции в него няма и много малко работодатели са готови да ти помогнат да търсиш собственото си „аз”. Ще се наложи да го правиш в свободното си време.

10. Не бъркай реалния живот с това, което дават по телевизията. В живота на хората им се налага да прекарват по-голямата част от времето си не в кафенето, а на работното си място.

11. Поддържай добри отношения със зубрачите-очилатковци. Един ден те ще бъдат твоите шефове.
 
От: Няколко съвета от Бил към младите

Да, така е! Съгласна съм с Били. Поста ме кефи, затова имаш плюсче от мен. 8)
 
От: Няколко съвета от Бил към младите

Бил, е живял във съвсем различни времена от нашите, и в държавата на как беше "Неограничените възможности". Бих стиснал ръката на всеки който в днешно време успее да постигне нещо такова тук. и сега. в България. ;)

А бил или който и да е 500 000 съвета да ми дава пак няма да е прав защото не може да го направи това нещо в БГ. Тук нищо не става. Тук всеки те мачка. Тук всеки ти е*ава!
 
От: Няколко съвета от Бил към младите

Бил, е живял във съвсем различни времена от нашите, и в държавата на как беше "Неограничените възможности". Бих стиснал ръката на всеки който в днешно време успее да постигне нещо такова тук. и сега. в България. ;)

А бил или който и да е 500 000 съвета да ми дава пак няма да е прав защото не може да го направи това нещо в БГ. Тук нищо не става. Тук всеки те мачка. Тук всеки ти е*ава!

То това има предвид, че може и да се мислиш за шпец, но докато не докажеш нещо те мачкат. Тука в бг-то сме като в гето за съжъ. Но за едно е прав. Не обвинявай другите.

Аз съм на принципа "бори се докрай, пък да стаа квот ще". Човек трябва да си постави цели и да се бори с всички сили, НО не на всяка цена. Резултат ще има. Опитът поне на мен ми го показва.
 
От: Няколко съвета от Бил към младите

последния кърти миФки :D

a седмия не мога да го разбера..ако може някой да ми го разясни :) (особено края)
 
От: Няколко съвета от Бил към младите

Що не каже чичко Бил той как натрупа милиардите?
 
Последно редактирано:
От: Няколко съвета от Бил към младите

Ами след грешката на ИБМ, друг да им развие ОС-то.

Иначе Гейтс, говори за психичната нагласа, не случайно е един от най-добрите предприемачи на 20 век.
 
От: Няколко съвета от Бил към младите

Бил, е живял във съвсем различни времена от нашите, и в държавата на как беше "Неограничените възможности". Бих стиснал ръката на всеки който в днешно време успее да постигне нещо такова тук. и сега. в България. ;)

А бил или който и да е 500 000 съвета да ми дава пак няма да е прав защото не може да го направи това нещо в БГ. Тук нищо не става. Тук всеки те мачка. Тук всеки ти е*ава!

Не съм съгласен. В България има много примери на успели компании, които са започнали преди 3-4-5 години с по 1-2ма човека (собствениците) и сега имат по 20-200 човека персонал. В момента в България всички е възможно, точно както е било "едно време" в Америка, а специално примера с Бил когато е започвал със софтуер и операционни системи е все едно в момента да започнеш да правиш планове за колонизация на марс. Бил Гейтс е бил детенце, а големите фирми като HP, IBM, Intel са били чудовищни корпорации, не по-малки отколкото са сега разбира се спрямо тогавашните стандарти.

По повод на "Тук нищо не става. Тук всеки те мачка. Тук всеки ти е*ава" си спомних един мач на националите не си спомням срещу кой, ама направо ни съсипаха, тогава накрая излезе Любо Пенев (като футболист) ако не се бъркам и каза нещо от рода на "взеха топката и не ни я дадоха да играем". За да играеш и да си играч, трябва първо да вземеш топката ;)
 
От: Няколко съвета от Бил към младите

Бил, е живял във съвсем различни времена от нашите, и в държавата на как беше "Неограничените възможности". Бих стиснал ръката на всеки който в днешно време успее да постигне нещо такова тук. и сега. в България. ;)

А бил или който и да е 500 000 съвета да ми дава пак няма да е прав защото не може да го направи това нещо в БГ. Тук нищо не става. Тук всеки те мачка. Тук всеки ти е*ава!

Уни, мога ти дам пример за такова нещо от БГ, но не с размерите на Microsoft, това е Chaos Group И техния V-Ray, може би филмовавата и изцяло визуалната индустрия нямаше да е същата, без този рендер!

Иначе си прав там където може лесно се реализираш е много добре от колкото примерно в БГ, но Гейтс говори за начин на мислене, психична нагласа, лични качества и т.н неща за предприемачество(който ни лиспават), а и не на последно място филантропия.
 
От: Няколко съвета от Бил към младите

заобикалящата ни среда оказва голямо влияние - отвсякъде като те залива само помия и негативизъм, трудно е да игнорираш всичко и да продължиш напред докато успееш. И тука не са ти шефове зубрачите очилатковци, а простите дебеловратковци.
 
От: Няколко съвета от Бил към младите

заобикалящата ни среда оказва голямо влияние - отвсякъде като те залива само помия и негативизъм, трудно е да игнорираш всичко и да продължиш напред докато успееш. И тука не са ти шефове зубрачите очилатковци, а простите дебеловратковци.

Хубавото е, че в нета и онлайн бизнеса нещата са коренно различни :)
Давам пример моят най-добър приятел бачака в една голяма уебмедия с огромен трафик стотици хиляди уникални на ден - над 20 човека бачкат Варненски офис + САЩ, моя човек обикаля света за големите ивенти на мобилни устроява. Фирмата е Варненска и оперира на Хамериканския пазар и като цяло запада, според вас какво ги касае средата?! Тук се говори именно за различни неща от средата. Имаме огромно богатство наречено интернет използвайте го и търсете начините не причините!
 
От: Няколко съвета от Бил към младите

Все още не доумявам, какво значи ТУК?! Това форум за интернет предпремачи ли е или женския пазар? Единствено парите си получаваме в България, а пазарът няма ограничения. Стига да имаш нет. Нищо не не пречи на никой, освен собствената му некадърност разбира се, да си е сам шеф и да работи на чуждия пазар. Което да значи - да получава възнаграждение, като за специалист на западния пазар.
 
От: Няколко съвета от Бил към младите

Хубавото е, че в нета и онлайн бизнеса нещата са коренно различни :)
Да, и аз познавам такива успели хора, правилно ориентирали се за нещо, извън границите на БГ. @ Viko - точно това и аз казвам, трудно е за повечето хора да си променят нагласата след като постоянно ги заливат с помия. Не говоря за себе си лично. Иначе съветите на Били са надъхващи - леко груби, но мотивиращи. С мрънкане и оплакване нищо не се постига
 

Горе