ОТ Уин към Линукс

От: ОТ Уин към Линукс

Да, но при Linux-а, за да "буташ" се изискват знания и време. При Mac OS X просто си стартираш операционната система и си работиш. Ако нещо е съвместимо и работи - работи, ако не - търси се алтернатива. А при Linux имаш нужда да търсиш много алтернативи. Mac OS X има и още едно предимство - плащаш и няма ядове. Така е и при Windows. Плащаш си софтуера и получаваш съпорт до края на договора или нещо подобно. А повечето софтуер при Linux няма такава възможност. Единственото, за което се сещам е, че теглиш LTS версия и получаваш фиксове и поддръжка следващите 5 години, а за потребителския софтуер не ми идва на ума нищо относно Linux.
Всяка ОС си има предимства и недостатъци. В никоя друга ОС не може да напишеш sudo apt-get install skype и оп скайпа веднага пред очите ти. :)
 
От: ОТ Уин към Линукс

е айде сега глупости - Red hat enterprise linux - плащаш и получаваш съпорт. IBM - AIX - плащаш и получаваш съпорт. HP-UX плащаш и получаваш съпорт. Това, че за Mac OS X не ти трябват знания, също не мисля, че е вярно, защото ще ми е инетерсно с коя команда под конзола си нулираш DNS кеша, за да се отразят промените, които си правил по /etc/hosts примерно?!? Не ми казваш, че го правиш с кликане.
 
От: ОТ Уин към Линукс

Ако имаше откроен лидер, другите нямаше да съществуват.
Под Уин ХР са ми работели всички програми коректно. Под Уин 7 за близо година не съм имал син екран, но, освен че някои програми не работят коректно, има и такива, които бозата директно ги затваря. Без никакво смислено обяснение. И не, не са кракнати програми!
Проблем с вируси не съм имал от не знам кога.

Има безплатни легитимни Уиндоуси в България. Не знам дали са орязани функционално, както изрази съмнение мой познат - не разбирам до толкова.
 
От: ОТ Уин към Линукс

Ако имаше откроен лидер, другите нямаше да съществуват.
Под Уин ХР са ми работели всички програми коректно. Под Уин 7 за близо година не съм имал син екран, но, освен че някои програми не работят коректно, има и такива, които бозата директно ги затваря. Без никакво смислено обяснение. И не, не са кракнати програми!
Проблем с вируси не съм имал от не знам кога.

Има безплатни легитимни Уиндоуси в България. Не знам дали са орязани функционално, както изрази съмнение мой познат - не разбирам до толкова.

Дефинирай безплатен легитимен Уиндоус ?
За пръв път чувам.
 
От: ОТ Уин към Линукс

Те бяха пуснали Windows 8.1 Blue за безплатно изтегляне за определено време. Но не знам дали са раздавали и безплатни ключове. Иначе няма смисъл да даваш 200 лв. за оригинален Windows. Колкото и да си говорим, че си по-сигурен и защитен, 200 лв. са си 200 лв.. Аз изобщо не харесвам Windows 8, смятам да си карам на Windows 7, докато не кракнат повечко игри за Linux. :rolleyes:
До автора на темата - препоръчвам ти да пробваш elementaryOS. Изключително лека и удобна. Изчистен интерфейс, абе като цяло разгледай. Иначе ако си баш начинаещ никакъв шанс да се справиш, защото според мен тази ОС е за хора с опит, понеже е голяма промяна ако си бил на Windows. Ама като му свикнеш на Linux-а (на едно просто начинаещо ниво) ще видиш колко добре ще ти е. :p
//Проверявайте дали ви се поддържат drivers под Linux. Например аз нямам drivers за мишката и клавиатурата. :/
 
От: ОТ Уин към Линукс

Дефинирай безплатен легитимен Уиндоус ?
За пръв път чувам.

Уиндоус за учители.
Намери някой познат учител и ще можеш да си изтеглиш безплатно легитимен с ключ. Единственото условие е да не се качва на повече от две машини такъв пакет. Презумпцията е, че всеки учител може да го ползва на личен и служебен компютър.
Налице са 32 и 64 битови версии на ХР, 7 и 8. Плюс офис пакети.

Не знам доколко е орязан по функционалност, един познат изрази такова съмнение.
 
От: ОТ Уин към Линукс

Не е легитимен ако го инсталира човек нямаш нищо общо с даденото учебно заведение(било то училище или университет) :).

Специлано университете, които работят по тази програма с М$ получават всичките им продукти - нямаше орязани версии, поне аз не видях такива (предполагам и при училищата е така).
 

Горе