Обработка на изображения - Windows 7

waldes

Well-Known Member
Някой може ли да помогне със следния случай:
В отделна папка имам 100 различни изборажения, които съм им дал rename и са: 1 (1), 1 (2), 1 (3)........,1 (100). Как мога да ги ''клонирам'' два или повече пъти, така че в същата папка да се подредят по следния начин: 1 (1) 1 (1) 1 (1), 1 (2) 1 (2) 1 (2), 1 (3) 1 (3) 1 (3)......., 1 (100) 1 (100) 1 (100). Тоест всяко следващо изображение да е в съседство с още два свои близнака.

С ctrl и ляв клик на мишката се клонират една по една, но за 100 ще е мъка:)
 
От: Обработка на изображения - Windows 7

С ctrl и ляв клик на мишката при мен не става нищо.
С ctrl А - ctrl С - ctrl V (3 пъти) ги докарвам до подредба:
01 - Copy (2), 01 - Copy (3), 01 - Copy, 01. Четири еднакви изображения едно до друго. Следват 02 - Copy (2), 02 - Copy (3), 02 - Copy, 02 ...
 
От: Обработка на изображения - Windows 7

С ctrl и ляв клик на мишката при мен не става нищо.
С ctrl А - ctrl С - ctrl V (3 пъти) ги докарвам до подредба:
01 - Copy (2), 01 - Copy (3), 01 - Copy, 01. Четири еднакви изображения едно до друго. Следват 02 - Copy (2), 02 - Copy (3), 02 - Copy, 02 ...
Хммм при мен яко се омешват по твоя начин. Пъряият ctrl А - ctrl С - ctrl V си е ОК и се дублират, обаче после става мешаница. Направих го по следния начин: ctrl А - ctrl С - ctrl V---->пак rename всичките и отново ctrl А - ctrl С - ctrl V. Крайният резултат е 4 изображения еднакви едно до друго. Изглежда това ''Cоpy'' е правило мизерията.
Обаче идейката от теб дойде, репче:mrgreen:
 
От: Обработка на изображения - Windows 7

:lol:
Колкото бози, толкова решения! :confused: Шах и мат с осмак купа!

А как правиш преименуване на всички? Аз опитах една група (с мишката), но ми дава да преименувам само една снимка (върху която цъкне мишока).

Въпрос: Да не си пропуснал аранжиране по име след третия ctrl V? Че ти става мешавица.

Още един въпрос: За какво ти е нужно всичко това? Може и на ЛС отговора. (Този въпрос ме терзаеше още одеве.)
 
Последно редактирано:
От: Обработка на изображения - Windows 7

Няма нужда да съкаш на снимка. Маркираш с мишката дадена група от изображения и просто натискаш f2, ще ти се отвори произволно изображение да едитнеш, като по този начин едитваш всички в маркираната група.
 
От: Обработка на изображения - Windows 7

И на мен ми е интересно
:lol:
Колкото бози, толкова решения! :confused: Шах и мат с осмак купа!

А как правиш преименуване на всички? Аз опитах една група (с мишката), но ми дава да преименувам само една снимка (върху която цъкне мишока).

Въпрос: Да не си пропуснал аранжиране по име след третия ctrl V? Че ти става мешавица.

Още един въпрос: За какво ти е нужно всичко това? Може и на ЛС отговора. (Този въпрос ме терзаеше още одеве.)
 

Горе