Онлайн магазин на Opencart

От: Онлайн магазин на Opencart

Момчета, моля ви това не е тема за обсъждане на складови програми.. Който има нужда от съдействие да пише на лично или да отвори нова тема.
Стига оф топик.

Поздрави,
Ник
 
От: Онлайн магазин на Opencart

Много благодаря на samba много бързо ми помогна за голям проблем с моя сайт. Големи благодарности.
 
От: Онлайн магазин на Opencart

Здравейте,
От няколко седмици се занимавам с правене на онлайн магазин на опенкарт 2,0,2 или тав новата версия
имам един такъв нъпрос
В артикулите мога да задам варианти - т.е. ако един и същи артикул е с различни цветове - например боя за коса , клиента да има право да си избира цвят
Отивам във варианти и задавам вариант тип падащо меню като задавам и имена на различни признаци
Добавям различни признаци и се получава полето в магазина като може да се избират признаците - цветовете на боята
обаче за признаците мога да задам и картинка . Задавам и картинка която не ми се появява в магазина
Как да направя така че като си избера признак - цвят да се появи и съответната картинка ?
Благодаря предварително на разбиращите !!!
 
От: Онлайн магазин на Opencart

Когато създаваш вариантите не трябва да са тип падащо меню а тип картинка.
Ако искаш в продукта да се изобразяват картинки в падащо меню се слага допълнителен модул за това.
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=7176
 
От: Онлайн магазин на Opencart

Благодаря за отговора
Идеята ми беше :
Като избера цвят от падащото меню и главната картинка да ми се сменя
Явно за това трябва допълнителен модул или може и без

Пример :

Не мога за копирам линк
 
Последно редактирано:
Re: От: Онлайн магазин на Opencart

Говоря пред Вести за сео оптимизацията, като цяло от 30 минути интервю са срязали на 2 минути и доста от нещата са изрязани.
http://www.vesti.bg/lyubopitno/lyubopitno/kak-gugyl-reshava-kakvo-da-ni-pokazhe-video-6053780

Поздрави,
Ник

Браво, Ники. Супер се е получило, лошото е, че е само в по-малко от 3 мин. Щеше ми се да те бяха поразпитали повече, за да стане още по-дълго и интересно. И как така са ти забравили линкчето в контента. :) Не им ли го обясни и това като стана дума за SEO. :)
 
От: Re: От: Онлайн магазин на Opencart

Браво, Ники. Супер се е получило, лошото е, че е само в по-малко от 3 мин. Щеше ми се да те бяха поразпитали повече, за да стане още по-дълго и интересно. И как така са ти забравили линкчето в контента. :) Не им ли го обясни и това като стана дума за SEO. :)

30 минути запис има.. доста изрязаха, за което бях ядосан, но нищо не мога да направя, продължаваме със СЕО одитите на опенкарт / Скоростните одити и оптимизацията на онлайн магазините :)
 
И аз искам много да благодаря на samba понеже имах голям проблем с бързината на зареждането на 1 сайт.
Сайта ми е на OpenCart (ver. 2.1.0.2) + Journal 2 тема.
Първоначално като избирах и купих темата не знаех, че освен че е красива тя е и доста тежка и бави зареждането на всеки сайт на който е сложена и не е добро решение.
Според Gtmetrix се оказа че се зарежда за около 17-18 сек. което беше пагубно за целият сайт и усилията ми.
Той оптимизира разни модули + пипна нещо вътре по сайта и свали времето до около 3-4 сек. което е голяма разлика.
Ако не беше го направил бях принуден или да сменявам по-скъп и бърз хостинг, понеже мислех че е от хоста или щеше да бъде много неприятно да сменя направо темата (макар че бях вложил доста време по нейното разучаване и внедряване)
Големи благодарности!
 
Одавна не съм писъл в темата вече предлагаме миграция от различни платформи: PrestaShop, Seliton (summercart), WordPress, Magento и къстъм.
Интеграция със складов софтуер по индивидуален проект.
Повече информация на www.elenkov.net

Поздрави,
Ник
 
Само добри думи можем да Elenkov.net, установиха неподозиран бъг в Journal Theme, поради който губехме продажби и експресно предложиха решение. Един от малкото истински специалисти в бранша, които са в час с актуалните тенденции.
 
Това лайно се ползва от много народ, със сигурност ще ти бъдат много благодарни ако споделиш бъга
 
Сайта губеше връзка с база данни и пада. Качени 2000 продукта, тясна ниша със слаб трафик. Ползвахме един от популярните хостинг компании, но отричаха до последно за проблема, няма да им правя антиреклама публично, който се интересува да пише на ЛС. Uptime monitor системите не прихващаха, когато е down. Докато се свържем със хостинг съпорта, че е паднал - сайта отново се връщаше онлайн. Разбрахме за проблема от клиенти, които се оплакваха, че сърфирайки сайта им дава 503 Service Unavailable. По-големият проблем беше при изоставени колички - гледаме през Yandex Metrica как клиента си попълва данните, натиска "Поръчай" и сървъра пада...

Сменихме хостинг, Еленков направи няколко модификации(не знам какво е бутал) и вече е пушка. Server Response Time също намаля при новия хостинг.

На снимката са паданията, които uptime monitor е успявал да отчете, но реално са тройно повече.

Untitled.png
 
Последно редактирано:
Проблема с журнал 2 е "ясен" на всички с възможността да бъде мега бавен и разбира се при "пълен капацитет" на споделен хостинг в малка компания сайта гърми при не ясни причини за клиента.
Сложихме lite cache с допълнителна конфигурация от стандартната, вдигнахме php.ini стойностите, сменихме от 5.6 php на 7.0.
Стандартни неща за един опенкарт са това и допълнително пипах контролера на журнала като го модифицирах с код от 3.х версията.

Поздрави
 

Горе