Освободители и освобождаване

От: От: Освободители и освобождаване

Т.е., ако една държава ни взима като роби от друга и прави робството ни дори още по-тежко, то това да го наричаме как? Освобождение, поробване или просто поредния на опашката?

Най-малко начина на поробване е бил по-различен. Да не забравяме, че сме били на страната на Германия - държавата която ще извърши едно от най-големите зверства на 20 век.
Нормално е големите сили да има политическо влияние върху по-малки страни, то и сега е така. Само, че сравнение със сега - преди ни се вижда по-явно.
Турското и руското робство не може да се сравняват, най-малкото защото държавата при едното не е изчезвала от картата :) Имало е комунизъм - да, но времето не може да се върне. Явно е имало подходящи условия. :shock: То и сега има комунизъм...
Беларус на която толкова се радвате (има няколко теми за нея) е наречена - "последната диктатура, останала в сърцето на Европа"
 
От: Освободители и освобождаване

Да сме били на страната на Германия по време на освобождението ни, ми идва в повечко.
А по време на едното робство имаме право на собственост, образование и пътуване извън страната, а при другото не.
 
От: От: От: Освободители и освобождаване

Няма по-безправен и по-клет роб на този свят от роба по дух. И този форум непрекъснато го доказва.

Напълно съм съгласна, strana и колкото и да рипат форумните патриоти, ние сме точно такива роби, които винаги ще молят някой да ги зароби. Да обвиняваме Русия, че ни е поробила е, като жена да прелъсти мъж и после да се оплаче, че я изнасилил. А колкото до комунизма у нас - да, имало е гадни ограничения и липса на елементарни права, но от това ''робство'' сме имали и икономически ползи, което доста противоречи на определението за ''робство''. Сега, като обслужваме американските интереси с молба да ни заробят, каква полза имаме? Сами, очевидно не можем да се управляваме, а само да се оплакваме, че някой друг ни бил виновен за дереджето.
 
От: Освободители и освобождаване

Да сме били на страната на Германия по време на освобождението ни, ми идва в повечко.

не съм казал това...ставаше дума за нещо което се е случило 60 год. след освобождението
 
От: Освободители и освобождаване

И то оправдава поробването от 60 години по-рано??

Нани, нема как да обвиниш нацията ни, че си е просела руското робство. Цялата ни интелигенция и всичките ни национални герои са изпитвали сериозна нетърпимост към това племе, няма как да намериш дори намек за прелъстяване от наша страна.


ПП да, изнасилването си е изнасилване и е достатъчно гнусно деяние, независимо дали жената е флиртувала с мъжа преди това.
 
От: Освободители и освобождаване

И то оправдава поробването от 60 години по-рано??

Нани, нема как да обвиниш нацията ни, че си е просела руското робство. Цялата ни интелигенция и всичките ни национални герои са изпитвали сериозна нетърпимост към това племе, няма как да намериш дори намек за прелъстяване от наша страна.


ПП да, изнасилването си е изнасилване и е достатъчно гнусно деяние, независимо дали жената е флиртувала с мъжа преди това.

Проданов (бих желала по-фамилярно обръщение, но не знам какво име стои зад буквата ''Т'')
не омаловажавам изнасилването, като акт на насилие, а само уточнявам, че някои жени го правят доброволно и после решават, че е било акт на насилие.
Винаги сме си просили робството, независимо какво е мислела интелиганцията по въпроса. Тя винаги е била малцинство и резултатите от изборите в последните години го доказват.
 
От: Освободители и освобождаване

Аз не знам как реши, че сме си просили робството и дали имаш поне един аргумент в полза на това ти твърдение...
 
От: Освободители и освобождаване

Аз не знам как реши, че сме си просили робството и дали имаш поне един аргумент в полза на това ти твърдение...

Единствен аргумент - не сме роптали, за да се разбере, че сме били поробени, а и целувките уста в уста с Брежнев и Хрушчов едва ли биха могли да се тълкуват, като акт на изнасилване.
Пак пояснявам, че интелигенцията, на която това не се е харесвало е била малцинство, съответно не изразява мнението на цялата нация.:)
 
От: Освободители и освобождаване

Целувките с Брежнев и Хрусчов как успя да ги свържеш с руското поробване?
Мисля, че пак бъркаш периода, за който говорим...
 
От: Освободители и освобождаване

Целувките с Брежнев и Хрусчов как успя да ги свържеш с руското поробване?
Мисля, че пак бъркаш периода, за който говорим...

Ми аз говоря за ''45 години стигат'' - ти не знам за кой период говориш, може да поясниш ако искаш.:)
 
От: Освободители и освобождаване

Ами все пак говорим за руското поробване - това са двете години руско робство, които следват веднага след освобождението ни от турското такова. Като разликата между двете е, че правата ни са още по-силно ограничени.

Ти вероятно говориш за съветското, но дори и там не си права. Опитай се да разбереш малко повече за горяните. Опитай се да разбереш и защо именно у нас руският ботуш беше най-тежък.
 
От: Освободители и освобождаване

Всъщност, Русия ни поробва тогава.

Интересно поробване - нефт на преференциални цени, природен газ на преференциални цени, трактори и камиони, книги и учебници... Самостоятелен глас в ООН. Международно признати граници, флаг, валута и правителство.
etc
 
От: Освободители и освобождаване

Поредният, който няма идея за кой период от историята говорим... Взех да свиквам с експерти по всичко, но не знаещи факти от 6ти клас....
 
От: Освободители и освобождаване

Честит празник!
[video=youtube;Gix6pUO_he4]https://www.youtube.com/watch?v=Gix6pUO_he4[/video]

според мен свободата/(независимостта, доколкото може да съществува независима държава днес) НЯМА цена :shock: в този ред на мисли - няма смисъл да гледам клипа..
сигурно пак ще се мели за някакво злато..каквото и сега имаме в излишък, но получаваме само трохи
 
От: Освободители и освобождаване

според мен свободата/(независимостта, доколкото може да съществува независима държава днес) НЯМА цена :shock: в този ред на мисли - няма смисъл да гледам клипа..
сигурно пак ще се мели за някакво злато..каквото и сега имаме в излишък, но получаваме само трохи

Честит празник на всички!
Независимостта няма цена! Само аз ли не откривам никаква връзка между заглавието и съдържанието на клипа? :shock:
 
От: Освободители и освобождаване

Естествено, че имаше "цена" и това беше Македония! Всичко си има цена. За съжаление в политиката това означава и много човешки съдби, а не само икономически ползи и компромис по принцип.
 

Горе