Относно Push notification

Има ли реален смисъл от Push notification

  • Да

    Votes: 7 87.5%
  • Не

    Votes: 1 12.5%

  • Общо гласове
    8
  • Poll closed .
Няма смисъл от спора, всеки има различни разбирания и различен опит

* От 1 ден събирам абонати с мобилен трафик от фейса 90% и въпреки всичко събрах около 200. Когато станат няколко хиляди ще пусна публикация и ще пиша каквъв е ефекта при мен
 
Приятелю! Аз ползвам да кажем Sendpulse и имам над 90 000 абонирани и над 1.4 Милиона кликвания което в пари са ми около 2000 евро приход (ей тей от космоса) ! Ходи лафи глупостите си някъде другаде! Никой не го е*е кво ползваш ти и кви са ти теориите! Файда дали има или няма зависи кой за кво го ползва. Както споменах по-горе предимно трафика е десктоп тоест от хора посетили сайта през компютър! НА всеки му е ясно, че предимно се ползват телефони, а не десктоп устройства, но именно и за това е толкова нисък %-та абониране и кликване, ако беше 100% за всичко всеки щеше да си къса гъза да го ползва и нямаше да е безплатно ;) Бас държа че няма един който да твърди че няма "Файда" тъй като това ти е безплатен инструмент който не ти коства нищо да ползваш! Тоест файдата е + а не 0 ;) От година разчитам единствено на тези пушове и съм повече от доволен. Успех :)

Приятелче, като ти казах, че отговаряш с пълни глупусти на въпросите на човека се засегна и реши да си ги изкараш на показ тез 2к в евро ли. Боли ме знаеш ли къде за твойте абонати и парите които вадиш от тях, не те познавам, може да ме лъжеш до утре, но за съжаление слабо ме вълнува какъв ти е дохода. Ако имаш желание да научиш нещо ново (в което се съмнявам), може да провериш в интернет - процентното съотношение на използваните барузъри, а да, и разликата между сайт и приложение няма да е лошо да погледнеш, ако ти остане време. Просто дадох гледна точка на човека, ако потребителите му са главно от фейсбук с мобилни устройства, аз мога да му гарантирам, че от този плъгин ще има точно 0 файда ;).
 
Хора не давайте акъл/информация след като не сте запознати с материята.

Приложението на Facebook ползва браузъра на телефона ви. Просто го стартира в "подходящ режим на работа" ако мога така да се изразя. Предполагам и другите са на този принцип, особено инстаграм който е фейсбук разработка.

Защо спорите за неща, от които не разбирате?

Първо си изяснете какво е Web push:



след това прочетете от кои браузъри се поддържа:
- за декстоп: Edge, Firefox, Chrome, Safari и разните му там Chromium базирани браузъри;
- за мобилни: Firefox, Chrome

Тоз другия професор. Вчера писа апове, :D Въобще се чудя защо се занимавам да пиша тук. Това което казваш не го ли прави автономен браузър само по себе си?

“In-app browsers” are not actual browsers, but a webview window running off your device’s core browser.
 
Приятелче, като ти казах, че отговаряш с пълни глупусти на въпросите на човека се засегна и реши да си ги изкараш на показ тез 2к в евро ли. Боли ме знаеш ли къде за твойте абонати и парите които вадиш от тях, не те познавам, може да ме лъжеш до утре, но за съжаление слабо ме вълнува какъв ти е дохода. Ако имаш желание да научиш нещо ново (в което се съмнявам), може да провериш в интернет - процентното съотношение на използваните барузъри, а да, и разликата между сайт и приложение няма да е лошо да погледнеш, ако ти остане време. Просто дадох гледна точка на човека, ако потребителите му са главно от фейсбук с мобилни устройства, аз мога да му гарантирам, че от този плъгин ще има точно 0 файда ;).

Казвам, че имам 1.4м клика + от тая 0 файда. Не се хваля кви пари вадя или друго! Бас ловя, че нямаш 1 абонат, но иначе много разбираш и говориш. Всичко което съм написал е 100% вярно, говоря когато имам какво да кажа, за разлика от други хора (ДА ОТ ТЕБ) най вероятно.

Каквото ми трябва да чета го правя, така че си спести съветите :)

Най-добре да спреш верно да пишеш.

Успех!
 
Казвам, че имам 1.4м клика + от тая 0 файда. Не се хваля кви пари вадя или друго! Бас ловя, че нямаш 1 абонат, но иначе много разбираш и говориш. Всичко което съм написал е 100% вярно, говоря когато имам какво да кажа, за разлика от други хора (ДА ОТ ТЕБ) най вероятно.

Каквото ми трябва да чета го правя, така че си спести съветите :)

Най-добре да спреш верно да пишеш.

Успех!

Ем пич, сериозно ако започна да споря със стола на който стоя сигурно ще имам по-голям успех :). Имай си ги тези абонати, това какво общо има с файдата за която аз ти говоря? Някаква връзка правиш ли въобще? Как са свързани твойте абонати с условията поставени в предните ми постове? Аз ти говоря за съвсем конкретна ситуация, ся, че в твоя сайт влизат 100 процента десктоп льольовци без да блокират скрипта за notifications и ти върши работа си е твоя работа и чиста далавера, аз не го коментирам, ама грам! Ддз чудя се има ли смисъл да ти го обясня още веднъж като на малоумен, но май ще пропусна. Аз нямам нито един абонат, поради простата причина, че не събирам абонати :). Нямам даже уеб сайт или фейсбук група.. какви абонати ми търсиш не те знам, защо е необходимо да имам някакъв брой абонати, за да разбирам как работи дадена платформа/апликация/плъгин и т.н, отново не ти хващам логиката, но спрях да си давам и зор да си призная. Лек ден, няма да си правя труда да ти чета отговора, и да отговарям, щом според теб мога да бъда авторитет само, ако имам нколко хиляди абоната :D, успехи и още 1 милион абонати да имаш!
 
@C.Cenov професор? Хем не разбираш, хем искаш да се правиш на по умен от колкото си, защо бе младеж?

С правилните настройки в Facebook app-а (с него съм запознат, защото ми се е налагало) така нареченият от теб "In-app browsers" ще се държи по същият начин както бразуъра който използваш на телефона си. Или казано по научно ще работи със същият профил

Успя ли да си преведеш това изречение:
“In-app browsers” are not actual browsers, but a webview window running off your device’s core browser.

Хем не е браузър, хем е твоя основен браузър (safari за iphone, и според случая за андроид)?

п.с. И наистина по добре не пиши тук, че като се съберете толкова много експерти само заблуждавате питащите.
 
@C.Cenov професор? Хем не разбираш, хем искаш да се правиш на по умен от колкото си, защо бе младеж?

С правилните настройки в Facebook app-а (с него съм запознат, защото ми се е налагало) така нареченият от теб "In-app browsers" ще се държи по същият начин както бразуъра който използваш на телефона си. Или казано по научно ще работи със същият профил

Успя ли да си преведеш това изречение:
“In-app browsers” are not actual browsers, but a webview window running off your device’s core browser.

Хем не е браузър, хем е твоя основен браузър (safari за iphone, и според случая за андроид)?

п.с. И наистина по добре не пиши тук, че като се съберете толкова много експерти само заблуждавате питащите.

Използва просто същото ядро на браузъра, все едно да кажеш че мозила и хром са един и същи браузър(ако разчитат и изпълняват по един и същи начин страницата). Ами не е така, различни браузъри са. Виж не ми се спори, ако мислиш че можеш да си го настройш да работи и за потребители отварящи от приложението на фб, много се радвам за теб. Предполагам, че не е невъзможно, ставаше въпрос за конкретно този плъгин. Нямам идея ти от къде се включи и с каква цел.
Лека
 
Последно редактирано:
Моля Ви! Пишете по темата!

Кога е най - доброто време да се пуска "ПУШ" известие?
Предполагам вечер? Защото тогава повече хора са на декстопа? Може би бъркам?

Моля хора с реален опит да отговорят! Благодаря Ви!
 
Моля Ви! Пишете по темата!

Кога е най - доброто време да се пуска "ПУШ" известие?
Предполагам вечер? Защото тогава повече хора са на декстопа? Може би бъркам?

Моля хора с реален опит да отговорят! Благодаря Ви!

В най-късните часове е най ефикасен, освен уикенда, тогава и през деня е окей. В скапано време също е ефикасен :D
 
@C.Cenov не са ти ясни техническите неща затова писах директно към теб. Попитай някой твой познат да ти поясни, а до тогава недей заблуждава хората.

@V.Andreev за всеки е различно. Пробвай и виж твоите потребители кога ще реагират най-добре.

Пресен пример от вчера с около 18к абонати:

- час 14:30: достигнато до 17600 човека
- час 17:30: достигнато до 17000 човека

Не съм ги сравнявал един по един потребителите, но реално при по късен час при мен нотификацията достига до 600 човека по малко.

При теб може да е обратно или пък да няма промяна - тествай и ще видиш.

Интересно ще бъде след месец-два като вкарам в списъка и всичко мобилни потребители. Все пак масово хората си носят телефоните постоянно с тях.
 
Благодаря за включването!

Ще видим какво ще правя, но за сега поне да събера няколко хиляди...

Когато потребител е натиснал на "No" след колко време отново ще се покаже отметката? Сложил съм плъгина на "OneSignal"

На Sendpulse след 24ч вади отново. Би трябвало при всички да е така.
 
Колко би струвал профил в sendpulse с 90 000+ абоната и 1 503 929 клика? от кампаниите които са пускани пред абонатите?
 
Искам да попитам ползващите push notifications какъв ви е процента на unsubscribe? Моят процент е много притеснителен - около 2-3 % на пратен push notification.

Понякога дори достига почти половината отколкото за самия ден съм събрал абонати.
 
Искам да попитам ползващите push notifications какъв ви е процента на unsubscribe? Моят процент е много притеснителен - около 2-3 % на пратен push notification.

Понякога дори достига почти половината отколкото за самия ден съм събрал абонати.


Рядко го ползвам, но процента е ГОЛЯМ - такива са нещата..
 
Искам да попитам ползващите push notifications какъв ви е процента на unsubscribe? Моят процент е много притеснителен - около 2-3 % на пратен push notification.

Понякога дори достига почти половината отколкото за самия ден съм събрал абонати.
Може би е от голямо значение как се абонират. Ако просто си изтапанчил поискването на абонамент веднага при отваряне на сайта е цяло чудо, че някой изобщо се абонира. Нормално е и след това да си премахнат абонамента.

Пробвай да направиш pop up с който да предложиш на потребителя да се абонира ръчно ( т.е. след потвърждение ) и да обясниш какво ще получава с този абонамент. Може и да имаш по-малко абонати, но ще са по-качествени.

Това е като ФБ лайковете - онзи ден гледам една страница, която има 14 000 лайка и engagement-a на постовете им е по-малък от моята страница със 750 лайка ( които обаче са събрани натурално ). Така и е с абонатите. Такива, които са се объркали и са натиснали да се абонират не ти трябват така или иначе.
 
Pop up се показваше на 5-та секунда, сега го вдигнах на 10 секунда. Ще видим разликата каква ще е :)
 
Аз имам около 10К абонати. Около 5%-10% от общите посещения на ден се абонират. Аз си направих custom push notifications, което ще рече, че аз се грижа за изпращането. Броят на затворените нотификации ми е около 6К, докато на тези които са кликнали са 761 (повече от 10%). Като аз не спамя. Потребителите трябва да не са влизали в сайта най-малко 24 часа и им предлагам съдържание, подобно, на това което са разглеждали при последното им посещение. И им го пращам в часа, в който са посещавали последния път сайта. Най-голям е процентът на нотификациите, които нито са кликнати, нито затворени - 7560. Това ще рече, че браузърите не са активни или имат блокъри някакви.

Гледам от 24.08 до днес съм пратил 800 нотификации. Кликнати са 27. Затворени са 201. Съотношението затворени-кликнати е 10% кликнати. Другите не се знае какво става с тях.
 
Привет, приятели, водите безсмислени спортове което и как е по-голямо.....

Към автора, ползвай OneSignal доста добра услуга и идва безплатно, ако вече имаш частен и сериозен случая ще си направиш къстъм решение. Известията са супер за кампания тип eMag..... или уникална промоция.


Поздрави,
Станимир
 
1. Ползвам Sendpulse, много по удобен от Onesignala и е според мен и по ефикасен. Ако сайта ти е с SSL абонатите се случват с 1 кликване "разрешавам" докато сайт без SSL иска 2 - второто за потвърждение. Преди бях говорил за предимството на SSL в случая това е една причина защо го предпочитам!

2. Какъв брой ще се абонират е много относително спрямо сайта.
Давам пример: На сайт за музика, с 1000 посещения дневно трупам по 100 д/г абоната - това е 10%
На сайт за забавление, новини и прочие на 100 000 се абонират 200-300-1000 максимум. В случая за да вдигнеш абонати ти трябват хиляди всеки ден и след месеци да имаш нещо на лице.

3. Когато спамиш абонатите ПАДАТ тоест се отписват. Всяка една публикация ти струва отписани.
В случая днес са се абонирали 1000, пускаш 2 спама 800 са се отписали.
Трябва постоянен и силен трафик, с 10к на ден нищо няма да направиш поне не скоро, а с 5к абонати в пуша файда никва.

4. Кликове. Средно 1 спам се доставя до 20-25% от хората и от тях кликат 2-3%
В началото ще са по активни, но след 50тия спам си става просто спам.

Колкото е по досадно съдържанието толкова повече отписани ще имаш.

5. Изпращане / достигане.
Принципно съм забелязал, че когато се спамне трафика е предимно десктоп в аналитикс, но когато съм се логнал през телефона ми излиза и там известие. Тук не мога да кажа с точност какво що спрямо мобилните, но трафика е предимно десктоп устройства.

6. Дали върши работа?
Прикачам снимка с която мисля, че всеки може да си извади изводи. http://prikachi.com/images.php?images/691/9395691C.jpg

И последно 7. Спрямо всички останали сайтове например фейсбук, тук не се притесняваш че някой ще те блокира и да се съобразяваш как да подготвиш публикацията си! Пишеш каквото ти е кеф Пари ли има кликове!
Не знам как да спра автоматичното изпращане. Може ли да ми помогнете.
 

Горе