ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Статус
Not open for further replies.
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

лумпен говорим за домейните в супера , ти тъп ли си ?

Дишай и си пий хапчетата по-редовно! Оцветявам те малко да се успокоиш...
 
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

лумпен говорим за домейните в супера , ти тъп ли си ? хората ти обясняват в тема за супера, че изпитват някакви ограничения , просто вмъквам един дребен детаил или ако искаш да ти го обясня по подробно ?

С такова държание няма да изкараш дълго!
 
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Незнам но за суперхостинг чувам от ден на ден все по лоши неща. Днеска един познат ми каза, че ГДБОП са му дошли на гости няма да казвам кой е или какъв сайт е имал. Самия сайт бил е хостван преди в суперхостинг, но сега в чужбина. Цялата работа е че суперхостинг нарушават човешките права дават каквато информация са имали. Може сега някои да пишат какво общо има с темата, но това е цялата истина.
 
От: От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Незнам но за суперхостинг чувам от ден на ден все по лоши неща. Днеска един познат ми каза, че ГДБОП са му дошли на гости няма да казвам кой е или какъв сайт е имал. Самия сайт бил е хостван преди в суперхостинг, но сега в чужбина. Цялата работа е че суперхостинг нарушават човешките права дават каквато информация са имали. Може сега някои да пишат какво общо има с темата, но това е цялата истина.

:lol: Батенце ако ГДБОП дойдат при теб не само ще нарушиш човешките права ами ще се окаже, че си правил неща дето не си и спомняш. Как може да плещите толкова глупости само в едно изречение така и не разбирам
 
От: От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

:lol: Батенце ако ГДБОП дойдат при теб не само ще нарушиш човешките права ами ще се окаже, че си правил неща дето не си и спомняш. Как може да плещите толкова глупости само в едно изречение така и не разбирам
Споко и при мен са идвали, но не съм изпадал до такова положение хостинг компания да им предостави цялата информация това просто преминава всякакви граници. Каква е гаранцията, че не я предоставят на всеки това имам предвид няма значение на кой.
 
От: От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Споко и при мен са идвали, но не съм изпадал до такова положение хостинг компания да им предостави цялата информация това просто преминава всякакви граници. Каква е гаранцията, че не я предоставят на всеки това имам предвид няма значение на кой.

Всяка фирма има общи условия. Когато закупиш дадена услуга ти се съгласяваш с тези условия. Там пише каква е гаранцията и какво става с данните ако бъдат поискани от трето лице. С други думи - имате договор. Ако смяташ, че договора е нарушен можеш да си търсиш правата в съответната инстанция. Има доставчици които по един или друг начин НЕ предоставят никаква информация на никого. В Швеция има доста.
 
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Като цяло хостинг компаниите са длъжни да предоставят такава информация, бъде ли тя поискана. С две думи те правят разследване срещу теб, а хостинга ако не даде информация пречи на разследването.. Не би трябвало само да ти спират сайта, ако не нарушава общите условия на хостинга, а само чужди интереси :)

Едит:

Чл. 8. (1) "СуперХостинг.БГ" предоставя на държавни органи лични данни на Ползвателите на услугите след изрично писмено нареждане и в предвидените от закона случаи и в обем, който не надвишава целите, за които са поискани.
 
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Хора, нещо се бъркате. Тук е България, пет пари никой не ти дава за никакви ти там „ToS“, с които се съгласяваш. Всичко се bypass-ва по един или друг начин все някога. Това, че 99% няма „опарени„, а 1% има - си е показател отвсякъде.

За справка дори слагам и май позабравената новина, където Разследват София за злоупотреба с данните на над 1 милион столичани - ePay.bg/EasyPay.bg. Значи от ePay, тъй като едни и същи са собствениците и на EasyPay (а ePay пък си е електронният вариант на EasyPay) могат да „leak“-нат данните еди си къде, които имат 59329523 лицензи и процедури са минали, а в някаква си хостинг компания (пък и била тя №1 по ползваемост в BG) не могат!???

За бонус за протокола също ще кажа, че от ePay са leak-нати данните и на познато лице и то САМО по КИН НОМЕР, тъй като го беше споделил публично (с онея „бутончета“). От КИН номера > профила с данните > някой е звъннал > leak-нали са данните > 3rd party лицето се е възползвало с тях и от там шапка на тояга (тъй като няма друго място, откъдето баш тези да бъдат взети, поне не и от „интернет профили и регистрации“).

Накратко: по-рядко „общувайте“ и си имайте взимане-даване с български домейни, хостинги, регистрации и прочие. Да, наясно съм, че 99% няма да го спазят, но аз пиша за оня 1% все пак, който си го знае в България как стоят нещата :) :D. По-горе някой дори е споменал за др. страна.

---

Плачевната ситуация от 1-ва страница си е за без коментар (l0l).
 
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Стига дигайте темата е изчерпана, само вредите на Български работодател в момента нищо друго не правите...

Политиките в офтопика теми валяло там да си чешим езиците. ;)
 
Ако затворя тази ще затворя и другата за ICN... за да е максимално честно направо незнам как да го направя....

кажете вие как да стане


а и супер хостинг може да го оправят това правило накрая аз ако продавах cpanel хостинг щях да съм разрешил хотлинкинга ама щеше да има IO лимит
 
От: Re: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

* ама щеше да има IO лимит

Че то е така във всички по-големи фирми. И е елементарно да се приложи. Добави и "i/o cluster" и си свиркай.

Затваряй темите и без това приказват само глупости без капка покритие. Някой ден когато имам време и повечко сървъри пръснати из България ще направя една хубава статистика за хостингите с цифри кое как са направили.
 
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Затваряйте ги тея теми или направо ги изтривайте. Някви вечно недоволни от всичко си чешат езиците на гърба на що годе свестни бг компании. Разбирам да ставаше въпрос за някакъв кой знае какъв проблем, то само простотии.... Един човек да предпочете чужд хостинг вместо български, заради прочетеното тук и в другата тема си е загуба и за нас, не само за хостинг фирмите. Тука правим същото с бг хостингите, като телевизиите с онлайн бизнеса, а уж сме представители на един и същ сектор.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе