Подаден сигнал

Споко, две години минават бързо.
 
много от опиталите марихуана прибягват след това до по-тежки наркотици.
Това няма абсолютно нищо общо с легализирането. Забраната очевидно не влияе на употребата по никакъв начин. Децата пафкат свободно, даскалите ги слухтят като по времето на соца, а междувременно болни, които имат нужда от медикаменти базирани на канабис сатива, са принудени да се крият като престъпници (щото стреса им е малко) и да плащат солена цена. Тези, които си отглеждат за собствени нужди са третирани още по-зле от закона, без закона да го е еня, че това е единственото, което наистина им помага.

Темата е индиректно свързана с вечния спор "за" или "против" легализацията. Нямаше начин да не се стигне до него отново. :)
 
Крайно време е да се наредим до "белите" страни и да легализираме марихуаната. То вече ще почнат да издевателстват над дечурлигата и за това, че ядат сапун. Тоя директор/директорка сигурно е решил всички тийн проблеми, та се загрижил за здравето им. Образователната система уврежда психиката на подрастващите много по-трайно и фатално от ганджата, ама никой не подава сигнал за ходене на училище... А трябва. :)
То и по наше време такава глупост. За една цигара правят досие на някое хлапе и после го има по компютрите на великото ни МВР. Нямам думи. Не, че съм ЗА някакви тийнове да се размотават и да пушат трева където им скимне, но и съм много против това да е топ престъплението в тази държава, че и даже да ги затварят за 24 часа. По мое време не малка бройка от мои познати ей така получиха по едно досие, защото или са ги хванали да пушат, или да притежават макс една цигара, а в същото време някой сваля на някоя кола фаровете, или разбива банкомат или кара с 1.2 промила алкохол. И цялата картинка е някак мега нелепа.
 
или кара с 1.2 промила алкохол
Това е истинската вреда за обществото, а е най-леко наказуема в страната ни. Мен не ме интересува пуберите с лабилна психика по какъв начин ще копират американските филми (там е яко да пушиш трева, ама сакън да не е тютюн, че много опасно). Тъпото е, че в българия се вихри някаква бесна полицейщина, без реално да имаме полиция, когато ни е нужна помощ.
 
Това е истинската вреда за обществото, а е най-леко наказуема в страната ни. Мен не ме интересува пуберите с лабилна психика по какъв начин ще копират американските филми (там е яко да пушиш трева, ама сакън да не е тютюн, че много опасно). Тъпото е, че в българия се вихри някаква бесна полицейщина, без реално да имаме полиция, когато ни е нужна помощ.
То не е толкова полицейщина, колкото много странно приоритизиране на това кое е истинско престъпление и кое не и кое в какъв мащаб е по-добре да бъде разкрито. Нали, сигурно работата им не е лесна, но явно е по-лесно да закопчаеш някакъв тийн за 24 за 0.2 грама марихуана, отколкото да глобиш идиот с джип, профучаващ с 120км/ч в градски условия. :)

Мен това малко ми е тъпо. Демек им плащаме заплатите, за да гонят пишлегари, правещи се на хамерикански рап звезди, вместо дастигнат нивото на престъпност така, че като излизаш някъде да не теглиш 20 резета на апартамента си. Но уви, това е нивото.

Не казвам, че трябва да му се размине безнаказано на тийна, ама докато тарашат някакъв такъв образ, през това обират някъде някоя баба в някое село. Нали, за мен това не е работата, за които ми се плаща данък, респективно техните заплати.
 
Ми те някой от тия дето ти разбиват резетата, са от тия дето търсят кинти за двата грама.
 

Горе