Помогнете за вътрешна оптимизация.

banditko.info

New Member
Здравейте,
както може би съм споменавал преди в момента разучавам текстпатърн и правя сайт използвайки този CMS. Досега я карах доста спокойно но се оказа че времето ме притиска и трябва да го довърша възможно най скоро. Страниците и статиите са готови, остава само да ги линкна и да започна линк билдинг.
Проблемите които имам са следните, и ще Ви помоля за компетентна помощ.

1. Използвам clean URL за адреси на отделните статии. URL са от вида hxxp://imenasaita.bg/title-na-statiya Проблема е че ако се индексират с наколнена черта накрая CSS файла не се прочита и страницата изглежда кофти. т.е. Има разлика между вида на статията с и без наклонена черта. Каква е вероятността google да го индексира с наклонена черта ако входящите линкове са ОК.

2.Подходящо ли е връзките към статиите да сочат към пълния адрес на статията, или е за предпочитане да ползвам href="/adres-na-statiq" ?
 
И двата метода са подходящи, но аз лично харесвам с пълни урл-та. Така кода е с по-голям контент като обем и също така ако някой тръгне да скрейпва сайта - ще получиш трагик от там. Абе става адски трудно да се копира сайт с пулни урл-та в кода. :)

Ако си забелязал и главният домейн е индексиран и излиза в резултатите с наклонена черта накрая. Мисля че не е толкова голям проблем. Просто как го захапва бота, както и браузъра.:) Това не трябва да те притеснява.

Успехи....
 
Интересното е че при главния домейн няма проблем като се изпише с наклонена черта накрая.
За да вървят clean URL в текстпатърн ползвам следния .htaccess

Код:
Options +FollowSymLinks
Options -Indexes

<IfModule mod_rewrite.c>
	RewriteEngine On
RewriteBase /

	RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
	RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
	RewriteRule ^(.+) - [PT,L]

	RewriteRule ^(.*) index.php

	RewriteCond %{HTTP:Authorization}  !^$
	RewriteRule .* - [E=REMOTE_USER:%{HTTP:Authorization}]
</IfModule>

php_value register_globals 0

Ако някой има идея как да пренасоча URL завъшващи с "/" към тези завършващи без "/" да свирка.
 

Горе