Помощ за Total Import Pro

От: От: Помощ за Total Import Pro

Честно казано не виждам начин това да стане...

Иначе съм мислил и в/у друг вариант - да се направи един междинен магазин, в който да се правят всички ъпдейти и като всичко е наред, да се експортват в реалния.
Лошото е, че трябва да се направи за всеки фийд/доставчик по отделно...

Просто не виждам как да стане ...
Ехеее, ти пък...
Става с няколко последователни импорта (грубо е, знам и дървено - но работи).
С първия добавяш новите, деактивирайки тези в магазина, които липсват файла.После ъпдейтваш с файловете на другите доставчици, давайки Ignore на всички други продукти.Накрая остават деактивирани/занулени само липсващите на въпросния доставчик.
(като не забравяш да ъпдейтнеш все пак и продуктите на "проблемният доставчик", но...с още един импорт ;) )
 
От: От: Помощ за Total Import Pro

Трябва да има и по-фин начин:)
Със сигурност, затова се записах да следя темата ;)
Но това работи в интерес на истината, налагало ми се е неведнъж.
 
От: От: От: Помощ за Total Import Pro

Със сигурност, затова се записах да следя темата ;)
Но това работи в интерес на истината, налагало ми се е неведнъж.

Благодаря ти за съвета, това може да помогне.
Аз дадох пример с два доставчика, единия от които не си води правилно наличностите.

Лошото е, че при мен от 20 доставчика имам 10 такива...

И вече става задача с много неизвестни... Пълна боза демек :)
 
От: Помощ за Total Import Pro

Благодаря на всички за съветите, ще го мисля.
Поздрави!
 
От: Помощ за Total Import Pro

Най-важното е файловете за импорт от доставчиците да имат уникално поле за всеки продукт (независимо дали ID, SKU или прочие).Оттам-нататък е лесно и с повече въображение, независимо дали с елегантни или не толкова похвати, нещата стават.
Да не говорим че, на третата стъпка (ако не греша) има много удобна опция да променяш, добавяш, вадиш и прочие екстри към полетата, възможност.
Ако обаче е немарливо направен файлът за експорт, не съвпадат SKU-Продукт или нещо друго е сгрешено...жална му майка на магазина.
Връщал съм бекъп заради импортиране на идиотски csv файл.
Успех, @Angell! :)
 
От: Помощ за Total Import Pro


Да обновиш продукт означава да промениш нещо по неговата информация, зануляването и изтриването е обновяване, ако искаш да не се случва нито едно от двете му казваш да не прави нито едно то двете, ако искаш нищо да не правиш, задаваш си критерийте по който да не обновява продукт, не работя с опенкарт, нито с това което споменавате и не познавам кода, но определено с един if нещата ще станат за 3 мин.

Привет, би ли пояснил какво е "if"?
Благодаря предварително!
 

Горе