Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

На rila съм. Ще видим утре, пак да кажа :)
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Вчера с 4000 по-малко посещения, и 90.63мин процесорно време. бих казал че има ефект.
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Вчера с 4000 по-малко посещения, и 90.63мин процесорно време. бих казал че има ефект.

Ехеее, това е добре. Значи прав бях като казвах, че проблема не е в Суперхостинг, а е в оптимизацията на сайта. И в тоя ред на мисли v0id и Petko Voivoda не бяха въобще прави да те убеждават, че проблема е в хостинга, изненадан съм, че пишат по тема, по която въобще не разбират! :)
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Да, вчера времето нарастна отново до 270 минути със 67000 страници (според австатс и кеш активен 24 часа). Което вече не знам дали е нормално...
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Един ъпдейт на темата:

Вчера, въпреки тройно повече посещения, и двойно повече динамично заредено съдържание (почнах да го меря в логове, колко пъти страниците ги отваря динамично, а не от кеш), времето на процесора изкара 32 минути.

Писах до Суперхостинг, да ми отговорят, какво е станало изведнъж че на тройно повече посещения, изразходих 10торно по-малко време. (аз от седмица не съм пипал нищо).

Ще пиша когато получа отговора.
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Ехеее, това е добре. Значи прав бях като казвах, че проблема не е в Суперхостинг, а е в оптимизацията на сайта. И в тоя ред на мисли v0id и Petko Voivoda не бяха въобще прави да те убеждават, че проблема е в хостинга, изненадан съм, че пишат по тема, по която въобще не разбират! :)

Странник, не ми знаеш автобиографията за да твърдиш че не разбирам. Ако все пак желаеш мога да ти я пратя. Имам стаж като системен администратор над 10 години. С уеб дизайн и програмиране се занимавам също над 10 години. За този период от време съм използвал услугите на почти всички хостинг доставчици в България + над 10 извън България. Това че по някакъв начин Vbarlakoski си е решил проблема не значи че хостинг компанията му предоставя перфектни условия. Не всеки е длъжен да инсталира специални плъгини за да може да работи на специалния хостинг. Всъщност на мен не ми пука кой къде се хоства, оправяйте се само не ми обяснявай кое разбирам и кое не. Ей сега след 2 дни ще изреве пак че сайта му е на мах не се ли сещаш ? Махнал 2 реда решил проблема... ти сериозно ли ? Мен ме караха да махам cron, махнах го пооправи се и какво ? Аз не искам да се движа около максимума и да се притеснявам че утре ще скочи трафика и ще ми умре сайта. Ами пропуснатите ползи тогава ? Кой ще ги плаща ? Ей при coolice мога да ти покажа скрийншот 240 онлайн на хостинг от 3 евро. На VPS-a ГАРАНТИРАМ че ще държи 1000 !!! ГАРАНТИРАМ !!!!!!!! Ти 1000 виждал ли си 1000 онлайн някога изобщо ? Защото аз съм виждал много повече и съм инсталирал от 0 машини, които са ги носели тези 1000++++
Изобщо като ми скачаш на мен замисляй се моля те, не ми харесва да споря за глупости и никога не говоря празни приказки. Ако имаш някакви въпроси попитай културно, ще ти отговоря ама да търсиш конфронтация по добре недей, и без това почти съм те игнорирал ама отвреме на време ми идваш в повечко.
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

...Ей при coolice мога да ти покажа скрийншот 240 онлайн на хостинг от 3 евро. ...

Ами честито значи, имаш сравнително добър сайт и евентуално потенциал да се развиваш.

Само не разбирам защо се хвалиш с нещо, което лесно може да се постигне от всеки? Хвали се с нещо, което трудно може да се направи и което е при ограничени, лоши условия.

Хвалиш се с 240 онлайн при coolice? А пък на мен толкова ми беше минималния трафик, на Суперхостинг, сайта е на така мразената от всички система Уордпрес, на споделен хостинг, а не на VPS?! И сам ще те оставя да си отговориш на въпроса дали съм виждал 1 000 онлайн!

...и без това почти съм те игнорирал...

А може би е крайно време съвсем да ме игнорираш? А?! Така поне няма да се дразниш когато те хващам в крачка и посочвам грешките ти!

И въобще, ама ни най-малко не ме интересува колко стаж имаш, след като аз се оказах прав, и конкретния проблем не е от Суперхостинг, а се дължеше в оптимизацията на сайта!
 
От: От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Ами честито значи, имаш сравнително добър сайт и евентуално потенциал да се развиваш.

Само не разбирам защо се хвалиш с нещо, което лесно може да се постигне от всеки? Хвали се с нещо, което трудно може да се направи и което е при ограничени, лоши условия.

Хвалиш се с 240 онлайн при coolice? А пък на мен толкова ми беше минималния трафик, на Суперхостинг, сайта е на така мразената от всички система Уордпрес, на споделен хостинг, а не на VPS?! И сам ще те оставя да си отговориш на въпроса дали съм виждал 1 000 онлайн!



А може би е крайно време съвсем да ме игнорираш? А?! Така поне няма да се дразниш когато те хващам в крачка и посочвам грешките ти!

И въобще, ама ни най-малко не ме интересува колко стаж имаш, след като аз се оказах прав, и конкретния проблем не е от Суперхостинг, а се дължеше в оптимизацията на сайта!
В суперхостинг е проблема ти си изключение. Не може 10 човека да се оплакват 1 да казва, че няма проблем и да не е проблема в тях. В случая ти си изключение явно си на сървър с по малко клиенти не знам как да го обесня обаче има много недоволни. Също така зависи и темата, която използваш за сайта си някой са по оптимизирани други не са толкова оптимизирани. В началото с колегата hristo.iliev бяхме преместили hooliganstv при суперхостинг на най големия план споделен хостинг и още същия ден (даже не се бяха обновили днсите хубаво) му писаха да ъпгрейдва на VPS ... , така че каквото и да казваш за суперхостинг всички ние знаем, че не струват.
 
От: От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Също така зависи и темата, която използваш за сайта си някой са по оптимизирани други не са толкова оптимизирани.

Дойдохме си на думата. Винаги съм казвал, че използвам оптимизирана тема!
 
От: От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Ами честито значи, имаш сравнително добър сайт и евентуално потенциал да се развиваш.

Само не разбирам защо се хвалиш с нещо, което лесно може да се постигне от всеки? Хвали се с нещо, което трудно може да се направи и което е при ограничени, лоши условия.

Хвалиш се с 240 онлайн при coolice? А пък на мен толкова ми беше минималния трафик, на Суперхостинг, сайта е на така мразената от всички система Уордпрес, на споделен хостинг, а не на VPS?! И сам ще те оставя да си отговориш на въпроса дали съм виждал 1 000 онлайн!



А може би е крайно време съвсем да ме игнорираш? А?! Така поне няма да се дразниш когато те хващам в крачка и посочвам грешките ти!

И въобще, ама ни най-малко не ме интересува колко стаж имаш, след като аз се оказах прав, и конкретния проблем не е от Суперхостинг, а се дължеше в оптимизацията на сайта!

Не се хваля пич, просто коментирам с цифри. Ще го кажа кратко точно и ясно :
50 онлайн - 980 мб запълнени при суперхостинг на 60 човека съобщения за достигнати лимити и сайта пада
Местя на VPSH 500 онлайн - 300 МБ запълнени, другите лимити изобщо не ги помирисва
Сигурно имат хубав сървър за теб специално, сигурно имаш специални условия като тяхно рекламно лице знам ли ? В крайна сметка ми е все тая, оправяйте се. Не ми пиши повече.
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Не се хваля пич, просто коментирам с цифри....

Аз също не се хваля и разбира се, говоря с цифри. Споменавам факти, които мога да докажа, говоря за неща, които много хора са видели и могат да потвърдят.

Сигурно имат хубав сървър за теб специално, сигурно имаш специални условия като тяхно рекламно лице знам ли ?

Въобще не им знам сървъра им хубав ли е или не, щом го ползвам и съм доволен - значи е хубав. И не, нямам никакви специални условия, не съм тяхно рекламно лице, напротив - техен обикновен клиент съм.

Но ти благодаря за идеята, има хляб в нея - да бъда тяхно рекламно лице.

Успех в бизнеса! :)
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Та така. Изпратих любезно писмо до суперхостинг със малко статистика, че да си подкрепя въпроса - какво аджеба е станало че така абракадабра спадна десеткратно времето.

Отговорът е: Не сме правили никакви промени по сървъра.

Да резюмирам: Аз 1 седмица се отказах от оптимизиране, те не са правили нищо, посещенията скочиха двойно, времето спадна десеткратно. Супер!

За да убедя малко заспалите администратори в Суперхостинг, вкарах един php код във футъра, който да ми записва в HTML файл, номер на заявка и странца - т.е. да записва колко пъти страниците в сайта са заредени динамично, а не кешвани, за да докажа че няма как 400 динамично заредени страници които се зареждат за по-малко от секунда, да правят 12 000 секунди време.

В крайна сметка се оказа, в деня когато са заредени 1300 динамични страници, изразходваното време е 30 минути.

При положение че се запознах със един от по-големите в Суперхостинг на един семинар, смятам да му напиша един мейл със сметки, и с това да приключа тормозенето и боренето с процесора и неговото време.

Благодаря на всички за съпорта.
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Преместих 2 мои сайта от суперхостинг при coolice, защото първите взеха да ми пишат за това прословуто процесорно време. Бях скептичен в началото, тъй като всички се опитват тука да ни изкарат некадърници, че не знаем как да си оптимизираме сайтовете и видиш ли суперите са просто супер. Само, че какво се оказа.

Page speed на гугъл докато ми показваше макс 57/100 при суперхостинг изведнъж без никакви промени по сайта при прехвърлянето при coolice стана 87/100. И то съм го тествал няколко пъти движи се между 78-87. Вие ще ми кажете как става това.
Бях дългогодишен клиент на първите и много хора съм пратил там. Никога не съм имал проблеми с процесорно време, макар че съм имал преди време мнооого повече натоварване и посещения на тези сайтове. И изведнъж се почна...

Сега при coolice големите ми сайтове ми зареждат за по 1.5 секунди и нямам ядове с процесорно време.
Що трябва да си тровя живота, като може и да ми е по-лесно.
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Ъп на темата:

Заредих още един Уордпрес сайт който прави по 15К, но не толкова кеширан (на 1 час вместо 24), общото време на процесора е половин час :) Дали не са пипали нищо по сървъра както бяха казали?
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Интересна тема :)
Забелязах, че и аз съм писал тук преди доста време та да кажа как се развиха нещата при мен. :)
Както си имах големите проблеми с това пусто процесорно време и изведнъж изчезнаха. Говорих си тогава доста по телефона с съпорта на СХ правих кви ли не гиманстики, ама ми писна и зарязах всичко. И опааа.. нещата се оправиха от ей така си, нищо не съм правил по сайтовете, само се качват нови неща и натоварването от мноого време насам не се качва над 50-60 мин с около общо за хоста ми 6-8К посещения. А от къде беше оня стария пик и това зверско натоварване, грам идея нямам. Сега може би са оптимизирали сървъра ли.. кво ли е, не знам, но определено оправиха нещата.
Сега пък обаче се замислих.. що трябва да давам 129лв на суперхостинг като аз от тия сайтове пари не правя /само някакви смешни стотинки от адсенс/, ей така за кеф са ми. Дет се вика, чеша си крастата и мисля да мигрирам на някъде на по добра цифра, че след около 2 месеца хоста свършва. :)
 

Горе