Препоръчайте ми застраховател за имот под наем

pisara

Well-Known Member
Интересуваме някой, който има преки наблюдения и е доволен от конкретен застраховател. Ако има някой, който е застраховал жилище за отдаване под наем би било перфектно.
 
в много сложен казус вкарваш форума някакъв мижав едноцифрен процент на бъгарите имат застраховка на жилищата (което ми е много странно понеже не се застраховат неща който можеш да си ги купиш лесно отново ако има проблем със тях)

иначе булстрад плащат (за едно малко наводнение от съседите– не искам да се стига да се налага да плащат за нещо по голямо но по добре да има) само че незнам дали важи при отдаване под наем, разитай някой брокер с който работиш за други

но мисля че важи защото имаше и някакви клаузи за загуба на доход и тнт... на пазара има западни застрахователи със сигурност при някой има
 
От: Препоръчайте ми застраховател за имот под наем

И аз влизам в %, които не използват застраховка за жилище :), там където живея де. Обаче за жилище, в което единствените използвани неща са телевизора и миялната за чинии и където ще живеят чужди хора е задълже подобна застраховка. Мисля, че повечето предлагат, все пак реших да питам ако някой евентуално има преки наблюдения, за да се насоча по-конкретно.
 
еми ние имахме по случайност имахме застраховка на апартамента някаква минимална сума бонус към друга услуга и като съседката се наводни и протече по едната стена в нас и се напука щпакловната по тавана и платиха 200 - 250 лв над 200 под 250 беше преди доста години и същата застраховка мисля че свободно струва около 30 лева на година по 5 лева към вноската за каското на някакво допълнително на промо и беше за щети до 5-10к...

А след по миналогодишните наводнения имаме на всичко, не на продажна, цена де, гледам да е на цена на построяване, 100 к застраховка с различните екстри за мълнии токови удари, наводнение без да се води природно бедствие излиза около 200 лв даже и малко .. затова ми странен бълагрина дава по 600-700-800 лв да си застрахова колата за 10к не му се дават да си застрахова жилището 100 лв да си го застрсхова за 50 к

За земетресението в Перник там сега на хорицата и то не на всички им построиха сглобяеми къщета от по 15 к и доколкото чух държавата е отхвърлила всички искания за помощ над 10к ако имаха застраховка от 30 лева на година нямаше да чакат за тези пари а да си ги получат... не се майтапя с тяхното нещастие просто констатирам а процента на застрахованите е едноцифрен


http://www.hdi.bg/ тези са част от една от най големите световни застрахователни групи и имат онлайн калкулатор може да си поиграеш с различните покрития

http://bulstrad.bg/bg/sproduct/булстрaд-бонус-дом

на тези има презададен планове ама не ги гледай могат да ти сметна изяло къстъм с различни опции
 
От: Препоръчайте ми застраховател за имот под наем

Ами аз не съм много съгласен.
Застрахователите изплащат смешни пари...
След земетресението ми се напука стената, която е еркер.
Е платиха, около 150-200лв, което не стига само за материалите...
 
От: Препоръчайте ми застраховател за имот под наем

Аз в момента живея под-наем и апартамента е застрахован , недай си боже стане нещо по моя вина какво следва ?
 
От: Препоръчайте ми застраховател за имот под наем

... недай си боже стане нещо по моя вина какво следва ?

Е, няма какво толкова да стане, изключвам нещо нарочно. И все пак, да речем, че е станал пожар, банята на съседите над теб тече или има кражба чрез взлом. Ако в застраховката са включени и тези клаузи, би трябвало застрахователя да плати щетите. Ако си коректен и наемодателя ти не е някой изперкал няма от какво да се притесняваш.
 
От: Препоръчайте ми застраховател за имот под наем

Да точно това имах предвид,не че ще тръгна да чупя и ломя,а и хазяите са ми много пекани .
Такива хора се срещат рядко,чак им се кефя колко положително са настроени
Е, няма какво толкова да стане, изключвам нещо нарочно. И все пак, да речем, че е станал пожар, банята на съседите над теб тече или има влизане с взлом. Ако в застраховката са включени и тези клаузи, би трябвало застрахователя да плати щетите. Ако си коректен и наемодателя ти не е някой изперкал няма от какво да се притесняваш.
 
От: Препоръчайте ми застраховател за имот под наем

Да точно това имах предвид,не че ще тръгна да чупя и ломя,а и хазяите са ми много пекани .
Такива хора се срещат рядко,чак им се кефя колко положително са настроени

Хубаво е да се срещат и нормални хора :). Щом нещата при теб са така няма от какво да се притесняваш и да го мислиш.
 
От: Re: Препоръчайте ми застраховател за имот под наем

http://www.hdi.bg/ тези са част от една от най големите световни застрахователни групи и имат онлайн калкулатор може да си поиграеш с различните покрития

http://bulstrad.bg/bg/sproduct/булстрaд-бонус-дом

на тези има презададен планове ама не ги гледай могат да ти сметна изяло къстъм с различни опции

Мислех си точно за тези първите или Алианц.

А от булстрад съм изненадана, виж какво предлагат:

Клауза Ж: НОВО!
Злополука на член от семейството / домакинството

Клауза З: НОВО!
Злоумишлен палеж и злоумишлено взривяване
:lol:
 
Последно редактирано:
Ами аз не съм много съгласен.
Застрахователите изплащат смешни пари...
След земетресението ми се напука стената, която е еркер.
Е платиха, около 150-200лв, което не стига само за материалите...

g0g0 къде си застрахован при нас толкова платиха за няколко квадрата шпаловка замаска и латекс и с какво покритие аз не искам да разбирам дали работи при земетресение ама все пак съм си избрал поделение на световен застраховател... за колите нямаме избор трябва да сме при мутренските застрахователи да не ни ги крадат ама за имотите само поделения на световни

да видят ако не искат да плащат за което не пожелавам на никой са попада в такава ситуация, какво ще е статия по световните скам сайтове с името на компанията майка и бългаската девизия снимки на щетата написано какво покритие имам например 50000 евро за земетресение и как са ми платили само 75 и после или после здраво линкване:) техните PRи харчат 6-7 цифрени суми в евро за реклама всеки месец ще видят аз как ще ги направя криви за много по малко пари отколкото ми е цялото покритие...
 
Re: От: Re: Препоръчайте ми застраховател за имот под наем

Мислех си точно за тези първите или Алианц.

А от булстрад съм изненадана, виж какво предлагат:


:lol:

хди е хубаво та имаш някакъв сот - дори и локално свързан само да пищи или подсилени брави тогава например клаузите за кражба стават наполовина по евтини, поне това видях като си играх с калкулатора май други интересни и различни моменти няма... не разбрах какво е според тях общо имущество и дали се има предвид нещо по имота или е отделна застраховка.. ако с някой братовчед имате общи неща вътре например




еми това на Булстрад е ако някой те мразят, хейтъри много иначе и хди го има като клауза в калкулатора, иначе аз за тях предположих че имат за под намем,

Клауза И:

Загуба на доход от наем

това предполагам е удобо ако имаш някакви заеми и вноската по тях е обезпечена със прихода от наем.... имат неща за който системата в България не предполага че може така

сега се чудя имали банка която да дава заем с такова обезпечение...
 
От: Re: От: Re: Препоръчайте ми застраховател за имот под наем

хди е хубаво та имаш някакъв сот - дори и локално свързан само да пищи или подсилени брави тогава например клаузите за кражба стават наполовина по евтини, поне това видях като си играх с калкулатора май други интересни и различни моменти няма... не разбрах какво е според тях общо имущество и дали се има предвид нещо по имота или е отделна застраховка.. ако с някой братовчед имате общи неща вътре например

Е, баш сот ми се струва излишно, но е сменена вратата с една по-стабилна и една желязна + подсилени брави. Освен това, на вратата на съседите пише, че коридора е под видео наблюдение. :lol:

еми това на Булстрад е ако някой те мразят, хейтъри много иначе и хди го има като клауза в калкулатора, иначе аз за тях предположих че имат за под намем,

Клауза И:

Загуба на доход от наем

това предполагам е удобо ако имаш някакви заеми и вноската по тях е обезпечена със прихода от наем.... имат неща за който системата в България не предполага че може така

Така като гледам загубата от доход не е голям проблем, ако си взел депозит и ако следиш дали са платени сметките.

сега се чудя имали банка която да дава заем с такова обезпечение...
Това пък за какво ти е?


Определено имат доста опции булстрад. Много ми хареса една клауза за кранчетата и за вандализъм:

"[4] Измокряне в резултат на авария на водопроводна, канализационна, отоплителна и паропроводна инсталации (включително от забравени отворени кранове); [5] Злоумишлени действия на трети лица (вандализъм);"
 
това последно си е в стандартана клауза :)


иначе под сот имах на предвид сигнално охранителна техника локално нещо такова

http://dx.com/s/WIRELESS+HOME+ALARM

по скъпите от по $100 имат опция да звънят по гсм или с смс за включване а в белите държави поне в сащ може да си ги вържеш към 911 безплатно да звънят на полицията :)

а за такъв тип заем не ми трябва ама наличието ще покаже че пазара се развива
 

Горе