Проблем с индексиране на страници в конзолата

bgtifo

Well-Known Member
Здравейте,

имам следния проблем... преди 2 дни фетчнах две страници в конзолата, за да се индексират по-бързо и всичко мина окей. Вчера обаче се опитах да дам нови две страници за индексиране, но ударих на камък. Излиза ми следното съобщение:

(Indexing request rejected
During live testing, indexing issues were detected with the URL)

Сайтът използва SEO плъгина Yoast, но не знам дали това има нещо общо...

На какво може да се дължи този проблем?
 
Пише ми това:

Page cannot be reached
This could be because the page is unavailable or blocked by robots.txt

Страницата не може да бъде достигната
Причината може да е, че страницата не е налице или е блокирана от robots.txt

Интересното е, че преди малко заявката за една страница мина след няколко опита, а за другата не иска...

Защо да е блокирана от robots.txt като при него всичко си е наред и до момента не е имало проблеми?
 
Инсталирай си подобен на този плъгин - https://add0n.com/useragent-switcher.html
И си сложи user agent с който гугъл бота ти отваря сайта. Може би се получава някакъв редирект за ботовете.

Предполагам страницата при теб се вижда както трябва и се зарежда, за това няма и да питам.

А дали е блокиран от robots.txt можеш лесно да провериш, има го и в сърч конзолата, но предполагам и това вече си направил. Ако все пак не си - виж дали имаш нещо от рода на "Disallow: /"

А имаш ли noindex тагове ?
 
Между другото в Yoast ми показва един проблем:


Открихме следните проблеми, които оказват ефект върху SEO оптимизацията на вашия сайт.

Разширението Google XML Sitemaps може да създаде проблеми при съвместна работа с Yoast SEO.

Както Yoast SEO, така и Google XML Sitemaps могат да създават XML карта (sitemap). Наличието на две XML карти не носи ползи за търсещите машини, а същевременно може да забави вашия сайт.

Имам опция за деактивиране на Google XML Sitemap и Превключване на Yoast SEO's XML картата на сайта

Това може ли да бъде причина за случващото се?
 

Горе