Проблем с пътя до снимка в HTML

martyyy

Member
Здравейте , не знам дали точно тук е мястото за тази тема, ако не се извинявам.


Проблема ми е следният : от споделен хостинг местим OpenCart магазин на VPS.

Проблема е там , че има снимки с имена на кирилица на шер хостинга няма проблем ,
но на VPS-a снимките не излизат.

От хостинг компанията ни казаха , че проблема бил при нас.

Какво мога да направя в случая и прав ли съм , че това е абсолютно от настройките на самият VPS?

Благодаря за помоща.
 
От: Проблем с пътя до снимка в HTML

Мисля, че е от енлрипшъна. Реално при преместването има вероятност да са се умазали нещата. Виждали лато ги свялиш при теб ги отваряш и после дали ги отваряш като си заредиш и локално сайта. Ако при теб е ОК, значи при тях нещо не е добре. Само да те питам, сменяш ли платформи? От Windows на Linux? Питам, защото така ми се получи преди няколко дни - снимки на бг на Windows, архивирани и после разархивирани под Linux и дърво. Виж го този момент.
 
От: Проблем с пътя до снимка в HTML

Може да пробваш с режима на прехвърляне в опциите на Filezila.
Погледни меню Прехвърляния, Файлове типове
най-долу дай отметка на Файлови имена започващи с точка са ASCII

Понеже и аз прехвърлях база с голям обем снимки и стана развалени снимки накрая. И по препоръка на съпорта се оправих така.
 
От: Проблем с пътя до снимка в HTML

Ако снимката ти е на кирилица името може да става на маймуни.

Случи ми се при един сайт скоро. Качените от мен при мен им се виждат коректно имената, но съпорта ги виждаше като :/%+"=". При повторно качване на снимките от интерфейса се получи обратното - снимките се визуализираха, но аз ги виждах с +№/%+%+=/"

"Проблема бил в кирилицата" Странно защо при предишния хост нямаше такъв проблем.
 
От: Проблем с пътя до снимка в HTML

charset utf-8!

Ако сайта ви съдържа файлове на кирилица, когато експортвате базата данни от MyPhpAdmin > изберете "Export Method", като Custom и от дроп менюто "utf-8".
Това е проблема. В случая, който е експортвал db от старият хост не се е съобразил с това. Надявам се да е полезно това.
 
От: Проблем с пътя до снимка в HTML

Добре , но след като и на другият сървър за на маимуница имената им но излизат правилно , аз каквото и да правя на при прехварлянето, няма да има смисъл .

Освен да проверявам и да конвертирам името сървер сайд , но така ми се струва , че пак няма да излизат. И дори да проверявам с PHP , коя ще

тази функция , която да докара името от базата в този формат "-Лежанка-inSPORTline-Adjust-100x100.jpg "
 
От: Проблем с пътя до снимка в HTML

Не съм сигурен, но при качване на изображение написано името на файла на бг, при браузване то не излиза с името.jpg а, както е твоя случай d%40/h%%t.jpg примерно. Предполагам, че последното се е променило при новия ти хост. От съпорта, какво решение ти дадоха?
 
От: Проблем с пътя до снимка в HTML

При мен е същото.

Като кача старите файлове аз ги виждам в Мозилата на кирилица, съпорта ги вижда на маймуница обаче.
Като кача файловете през сайта наново съпорта ги вижда добре, визуализират се в сайта, но май Гугъл не ги открива. Аз пък ги виждам на маймуница.

Т.е. обратното.

Хоста е Хостбългария, да уточня.

Казаха: "Оправете си файловете, да не са на кирилица..." Решението на решенията...
 
От: Проблем с пътя до снимка в HTML

Да, това е най-голямата идиотщина, когато се прехвърля хост. Повечето пъти бягаш от един проблем и се хвърляш направо с краката напред при още повече. Аз май не видях колко изображения касаят проблема, но явно ще ги преправя на латиница. Освен, ако някой не му даде друго решение.
 
От: Проблем с пътя до снимка в HTML

ще пробвам още една отметка на файл зила , съпорта при мен отговора беше сащият оправете си снимките .


Но интересното е ,че имената не се променят при прехварляне те са едни и същи на двете места просто единият сървъв направо ги маха а другият си ги показва правилно.
 
Последно редактирано:
От: Проблем с пътя до снимка в HTML

Пробвай да качиш името.jpg на друг хост и да видиш, ще има ли проблем.
 

Горе