Проблем с хостинг ИЦН

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Здравейте , имам проблем, имам хостинг при ICN на ултима план. Вече от 1 месец получавам емайл съобщения от тях , за това че превишавам процесорните минути на хостинга. Нямам представа как да оптимизирам нещата така че да не е проблем това. Не виждам и много голямо увеличение при посетителите. Крайно беше днес да ми пишат , че ми спират хостинга, понеже не съм взел мерки. Някакви съвети как да оправя този проблем.. Как да оптимизирам , че да няма превишаване и да си запазя сегашния хостинг, да не минавам на по-горно.
 
От: Проблем с хостинг ИЦН

Като начало сподели сайта или поне каква система ползваш
 
От: Проблем с хостинг ИЦН

сайта е http://betpicks.org и е на wordpress.
Като допълнение имам .. http://betpicks.org/top
(топ класация на разни сайтове, като лекото увеличение започна именно, след като от ICN ми забраниха бутона от топ сайта, защото не е било позволено според правилата)
оттогава имам увеличение на процесорното време.
Имам и http://betpicks.org/poker - пак е wordpress ,
но от хостинга ми написаха че главното увеличение е към главния домейн .
 
От: Проблем с хостинг ИЦН

Тук вече не мога да ти помогна
 
От: Проблем с хостинг ИЦН

Здравейте,

Ние предлагаме специална платформа оптимизирана за Wordperss. Няма ограничения за изразходвано процесорно време. Плановете се базират на място и месечен трафик. Ако решите да сменяте хостинга не се притеснявайте да се свържете с нас. :rolleyes:
 
Re: От: Проблем с хостинг ИЦН

сайта е http://betpicks.org и е на wordpress.
Като допълнение имам .. http://betpicks.org/top
(топ класация на разни сайтове, като лекото увеличение започна именно, след като от ICN ми забраниха бутона от топ сайта, защото не е било позволено според правилата)
оттогава имам увеличение на процесорното време.
Имам и http://betpicks.org/poker - пак е wordpress ,
но от хостинга ми написаха че главното увеличение е към главния домейн .

гато погледнах набързо не ползваш кеширане мисля виж тази тема и си пусни кеш плъгин

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=40244
 
От: Проблем с хостинг ИЦН

Това тяхно ограничаване на тези ЦПУ минути си е направо дразнещо.. Това ми беше първият хостинг и докато съществува някакво подобно нещо, никога няма да ги ползвам отново. Сигурно е важно, но то това за най-малко те притесняват, та да се чуди човек някаква полезна работа ли да свърши за себе си или да се мъчи да оправя сайта си без да има нужните компетентности за това. Блъскат 200* клиента сигурно на една машина (*хаотична цифра, не зная колко е) и нека после да няма ресурс...
 
От: Проблем с хостинг ИЦН

Здравейте,

Ние предлагаме специална платформа оптимизирана за Wordperss. Няма ограничения за изразходвано процесорно време. Плановете се базират на място и месечен трафик. Ако решите да сменяте хостинга не се притеснявайте да се свържете с нас. :rolleyes:

Ти не се ли чувстваш леко нагъл ? Човека пита как да си реши проблема, а не как да го смени! След като имате такива специални предложения пусни си тема в раздела или още по-добре иди на http://adx.bg уговори се за рекламна кампания и ще спечелиш доста повече клиенти от това да наглееш ...
 
От: Проблем с хостинг ИЦН

Ти не се ли чувстваш леко нагъл ? Човека пита как да си реши проблема, а не как да го смени! След като имате такива специални предложения пусни си тема в раздела или още по-добре иди на http://adx.bg уговори се за рекламна кампания и ще спечелиш доста повече клиенти от това да наглееш ...

Смяната на сървъра/хостинга в повечето случай е част от решението на проблема. При хостинг компания Х можеш да имаш Y изразходвани ресурси, а в същото време с напълно идентична конфигурация при компания Y, Z изразходвани ресурси.

Кеширащите добавки са временно решение и рано или късно пак ще чукне лимита.

Човека може или да си играе с настройка на добавки или да опита нещо ново и различно. Това си зависи само от автора на темата.

Ще се пусна и тема и рекламна кампания ще се направи, когато преценим, не се притеснявай за това.

П.П. - по твоята логика всеки, който предлага нещо тук е нагъл :D
 
От: Проблем с хостинг ИЦН

Не, не всеки който предлага нещо е нагъл. Нагъл си ти защото се предлагаш в тема на друг колега/конкурент, където въпроса е дали да ходя в Костинброд, имаме въпрос който е как да си оптимизирам скрипта.
 
От: Проблем с хостинг ИЦН

смяната на ICN с друг хостинг е решението - аз също бях в тази ситуация с въпросната хостинг компания, и факт е че за първи път ми случва
 
От: Проблем с хостинг ИЦН

И аз съм на мнение, че трябва да се обмисли вариант за смяна на хостинга. Това за специалната платформа за Wordperss е много интересно. Темата доколкото виждам не е пусната от ICN, тъй че е напълно в реда на нещата да се предлагат услуги на конкурентни компании. Когато една компания иска да спре услугите на свой клиент е напълно нормално конкуренцията да опита да го зариби.
 
От: Проблем с хостинг ИЦН

Не, не всеки който предлага нещо е нагъл. Нагъл си ти защото се предлагаш в тема на друг колега/конкурент, където въпроса е дали да ходя в Костинброд, имаме въпрос който е как да си оптимизирам скрипта.
Не, твоето е наглост, защото веднага щом видя, че се предлага решение чрез смяна на хостинга, опонира конкурента си като в същото време искаш да си представиш алтернативата за хостинг решение от твоя подпис..
 
Re: От: Проблем с хостинг ИЦН

Не, твоето е наглост, защото веднага щом видя, че се предлага решение чрез смяна на хостинга, опонира конкурента си като в същото време искаш да си представиш алтернативата за хостинг решение от твоя подпис..

защо пък да е наглост на драго иазкаването му в стил да не става стане вълчи бизнес хостинга :) и дева ли иска да си представи като алтернатива ултима струва 4,68 лева при драго няма шеърд има само впс който е с почти 500 процента по скъпа услуга така че не конкуренция


иначе герила маркетинга е разрешен във форума а форума ще реши кое е прекалено нагло ама ще представя ситуацията като във авто форум пък форума да си вади мения

генерик авто форум пишат клиенти, влиза клинет на рено и пише имам проблем товари се двигателя... част от участниците му казват имаш проблем със софтуера трябва подобрения който за щастие са лесни....

Представителя на шкода се намесва казва че имат специална шкода със софтуер който не товари двигателя :)

Представителя на мазерати казва че не е хубаво да се продава така агресивно да не стане нишата вълчи бизнес :)

Някой участник обвинява мазерати че се опитва да продаде на първия решение и продавал понеже имал линк в подписа, което не може да е вярно поради различния ценови клас на услугите

webmasters мдам не звучи ли като сапунка :)


иначе най лесното за потребителя и му се решава проблема засега слага с три клика Hyper Cache Extended активира и гледа какво става... аз съм сигура че 80% ще му реши проблема засега след време ако не му стига може да смени хостинга решението си е негово...
 
От: Проблем с хостинг ИЦН

Абе сайта му прави по 150 посещения дневно според тиксо брояча.. И да му правят такъв проблем.. Да си решат проблема сами, за да задържат клиента си.. Най-лесно е.. Плати още, пък после може и още.. Вярно, че който и да е бизнес, не работи без да пари, но пък чак толкова ядене..
 
От: Проблем с хостинг ИЦН

Всички Български хостинги си имат лимит на процесорното време, така, че дори да смени хостинг-а няма да си реши проблема с процесорното време.

Според мен си сложи кеш модула, който си препоръча шефчето и ограничи достъпа до wp-admin и wp-login.php, понеже сега е модерна BF атака към логин формата, което дърпа яко процесорно време. Освен това виж ако са ти отворени коментарите си сложи някаква капча или ги затвори за да изгониш ботовете.

Хубаво ще е ако можеш да видиш заявките към самият сайт за да добиеш представа дали си погнат от ботове или просто си сложил нещо, което не е особено добре оптимизирано и ти гълта повечко ресурси.
 
От: Проблем с хостинг ИЦН

Не знам дали е чак за смяна на хостинга и т.н Май мнението ми отива извън темата вече, като гледам горните коментари,

- виж какви добавки ползваш, изключи примерно половината и виж процесорното време дали ще падне значително,
- инсталирай си кешираш плугин има хиляди теми за това
- ползваш безплатна тема и има някакви линкове, виж какви точно скриптове зарежда и откъде, много често някой ги "доокрасяват" за да си докарат още трафик.
- разкарай добавките от типа свързани постове ( Related Posts Plugin)
- махни добавките са статистика от типа Statpress
- пак виж какво не изполваш и го изключи като добавки
- качи снимките от темата на още едно място (CDN or Amazon S3)
- W3 Total Cache
- провай с по-добра тема

Ако направиш всичко написано ти гарантирам ще намалиш процесорното време поне с едно 70 % ако пак не е достатъчно можеш да послушаш съветите са смяна на хостинга.
 
От: Проблем с хостинг ИЦН

Инсталирах си Hyper Chache E

Но ми дава следните грешки..

Warning: include(/home/devilx/public_html/wp-content/plugins/wp-cache/wp-cache-phase1.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/devilx/public_html/wp-content/plugins/hyper-cache-extended/options.php on line 22

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/home/devilx/public_html/wp-content/advanced-cache.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php5.3/lib/php') in /home/devilx/public_html/wp-content/plugins/hyper-cache-extended/options.php on line 22

Още една

Warning: Your server load is above `Max server load average` config option
Your cache will NOT be recreated until server load goest below

Не съм пипал никакви настройки, само инсталиране и активиране.
 
От: Проблем с хостинг ИЦН

По-горе беше дадено предложение да се забрани wp-login.php, поради bruteforce атаки и да си позволиш само твоето IP. Токущо гледам в моя лог, че от 20 април са започнали при мен и продължават и в момента.. Как не ги е срам :D Та идеята ми бе да обърнеш внимание на това, както и на останалите предложения.
Едит: Даже някой, ако може да засече истинското ip според лога ми, тъй като са най-различни, може да ми пише на лично да му го пратя и поне да добавя още едно в списъка с deny :)
 
Последно редактирано:
От: Проблем с хостинг ИЦН

Аз да попитам един неудобен въпрос? Ако redrum или mihliuzin пуснат тема за поддръжка на ФБ страници и добавяне на FB фенове в раздел Продажби и дойде някой все още бизнес неориентиран келеш да си предлага своите услуги в техните теми, колко мнения от сорта на "Направи си твоя тема и там предлагай" ще нанижете? Ама честно :) Coolice това не е герила маркетинг, това което виждаш тук е булгериа маркетинг :)
 

Горе