Проверете си Браузърите през които си гледате резултатите в серпа

mantaman

Well-Known Member
От няколко дни забелязах че Г. ми дава странни резултати в Серпа - Усъмних се и проверих дали не е включена опцията да ми таргетира резултатите по посетени сайтове и така и се оказа - Проблема е че това е станало и на двата браузъра на които никога не се логвам с Г. акаунт и ги ползвам само за проверки - това ме навежда на мисълта че по някакъв начин от Г са променили автоматично настройките.

За тези които не знаят това е линкчето горе в дясно на Търсачката където пише Посетени сайтове - Там трябва да ви пише Активирайте - Ако ви пише Деактивирайте значи ви таргетира и трябва да го кликнете за да го спрете.

Ако се чудите дали вашият браузър ви показва реалните резултати ги сравнете с резултатите от тулчето в Г. Адуордс - От зелената лента кликате на Инструменти и Анализ и след това на подменюто - Визуализация и диагностика на Рекламите - Там можете да си посочите каквото ви трябва - език търсачка и тн. мисля че там резултатите са най точни.
 
От: Проверете си Браузърите през които си гледате резултатите в серпа

Друг вариант е просто да сложите на браузера си настройки да чисти историята (кукута) си при затваряне и така Г няма как да знае кой сте били предишния път

Кофти е наистина тая работа с шпионажа и опитите да ти пробутват разни неща - мързелива схема УЖ която ти помагала
 
От: Проверете си Браузърите през които си гледате резултатите в серпа

Моето мнение е че отново има някакъв ъпдеит, защото видях един от сайтовете си в търсене по ключова дума на 5 страница а на следващия ден бе на 16. Става въпрос за 11-12. февруари. И в търсенето си използвам функцията инкогнито на Хром.
 
От: Проверете си Браузърите през които си гледате резултатите в серпа

Има нещо гнило преди 5 дена като пуснах темата го бях направил да не ме таргетира - днес гледам пак ме таргетира - тия си одат по главата
 
От: Проверете си Браузърите през които си гледате резултатите в серпа

Има нещо гнило преди 5 дена като пуснах темата го бях направил да не ме таргетира - днес гледам пак ме таргетира - тия си одат по главата

При мен като го деактивираш, затвориш браузъра и влезеш на ново пак си е активирано.
 
От: Проверете си Браузърите през които си гледате резултатите в серпа

Явно и при мен така се получава - но преди не ми го е правило този номер - а не мисля че е коректно след като си му дал да деактивира функцията за проследяване да ти я активират отново
 

Горе