Проверка за уникалност

luba

Active Member
На коя програма имате най-голямо доверие при проверка за уникалност на текстовете?

Може ли да се разчита на Адвего без да се променят някакви настройки? При ползването му трябва ли да ни притеснява появата на проценти различни от приетите за добри?
Пример: обичайни (добри) резултати 95,96,97,98,99% / 100%, притеснителни резултати 97% / 59%

Питам за авторски теми и текстове на български, изключвам пренаписване и каквито и да е форми на преразказ/преработка на текст.

Благодаря предварително на колегите, които ще отделят време да се занимават с моите въпроси.
 
От: Проверка за уникалност

Това е дъвкано хиляда пъти, потърси ли във форума преди да пускаш подобна тема?
 
От: Проверка за уникалност

Мисля, че е ок адвегото, не го ръчкай много, много, защото се бъгва понякога. А и реално няма друга безплатна алтернатива на софта, която да си струва.
 
От: Проверка за уникалност

@Luba, ако сама си пишеш текста- нямаш нужда от адвего, той просто ще си е уникален.
Вече, ако пренаписваш чужда статия, можеш да ползваш този тул: http://ganbox.com/textdiff
 
От: Проверка за уникалност

@Luba, ако сама си пишеш текста- нямаш нужда от адвего, той просто ще си е уникален.
Вече, ако пренаписваш чужда статия, можеш да ползваш този тул: http://ganbox.com/textdiff

И сам да си пишеш текста няма никаква гаранция, че ще е уникален. Много фрази и изречения ги използваме неволно постоянно.
 
От: Проверка за уникалност

Страно като видите женски ник и няма червени репи, няма нареждане - за сбъркан раздел и т.н.
Несериозно е съфорумци :)
 
От: Проверка за уникалност

Страно като видите женски ник и няма червени репи, няма нареждане - за сбъркан раздел и т.н.
Несериозно е съфорумци :)

Смятай, ако си сложи снимка к'во ще става.. ;д
 
От: Проверка за уникалност

Нова съм и обърках раздела явно, съжалявам и да знаете, че точно сега съм миловидно руса и пърхам с мигли, нищо, че няма снимка. Това за репите не го схванах, наистина. Колкото по темата, рових и четох стари неща точно от тук, нямаше нещо, което да осветлява странните проценти или има, но на руски в някой сайт. Сама си ги пиша, освен когато ме ангажират за пренаписване на новини, което знаете как е, но колегата Ivo94 е парв и точно това ме притеснява за изразните средства и фразите. Даже не толкова, колкото шантавите двойни проценти от програма, която се води много добра и разчитам, че ми помага в това, което няма как да свърша аз.
 
От: Проверка за уникалност

Първото ти е процент уникалност, който трябва да е възможно най-голям. Второто е процент пренаписване, това хич не го гледай, защото не е ясно колко адекватно го определя. Съответно неуникалните фрази ти ги дава с жълто, а пренаписаните със синьо.
 
От: Проверка за уникалност

Аз ще кажа за репите - в този форум така се нарича репутацията, която ти дават другите участници (зелено - положителна репутация, червено - отрицателна репутация), червени репи = неодобрение за твое конкретно мнение.
 
Последно редактирано:
От: Проверка за уникалност

Остава да не се впрягам много на програмата освен, благодаря за отговорите и разясненията.
 
От: Проверка за уникалност

Luba, както ти каза Ivo94, дори и сама да си пишеш текстовете в повечето случаи няма да са 100% уникални. Разбира се зависи от темата на която пишеш. Ако пишеш на тема лечение на грип, примерно е нормално повечето термини да се повтарят. Просто какво и да правиш няма как да ги избегнеш, защото ще се загуби смисъла. При положение, че пишеш за нещо, за което няма много информация или е нещо ново, е нормално да достигнеш 100% без проблем. Тези проценти, които си изписала в първото си мнение са повече от задоволителни.
 
От: Проверка за уникалност

Страно като видите женски ник и няма червени репи, няма нареждане - за сбъркан раздел и т.н.
Несериозно е съфорумци :)

щот са джентълмени. :)
 
От: Проверка за уникалност

щот са джентълмени. :)


Направо съм възхитена от обноските тук с леки изключения, но то съвсем без тролово форум не бива все пак.
 
От: Проверка за уникалност

Както колегите ти казаха ползвай адвегото, върши добра работа,а когато се налагат малки промени е незаменимо. Важно е да знаеш, че има 2 начина за проверка винаги избирай втората иконка!
 
От: Проверка за уникалност

Както колегите ти казаха ползвай адвегото, върши добра работа,а когато се налагат малки промени е незаменимо. Важно е да знаеш, че има 2 начина за проверка винаги избирай втората иконка!

Нея си ползвам, самата програма ми е на шантав език, ако изобщо мога да го наричам език, но си проверява все пак.
 
От: Проверка за уникалност

Нея си ползвам, самата програма ми е на шантав език, ако изобщо мога да го наричам език, но си проверява все пак.

На какъв език? Не е ли на руски? Или искаш да кажеш, че менюто горе е с йероглифи (маймуница). При мен е така, аз натискам бутончето кръгче -чернобялото "Глубокая проверка". radki, ти за иконката с червения флаг ли говориш?
 
От: Проверка за уникалност

На този компютър я нямам за да кажа иконата точно как изглежда, но по принцип има 2 начина за проверка и с единият не даваше добри резултати. Където е малкото бутонче за проверка до него има още едно, но сега говоря наизуст, като погледна ще пиша пак да не излъжа но мисля ще беше това да.
 
От: Проверка за уникалност

На този компютър я нямам за да кажа иконата точно как изглежда, но по принцип има 2 начина за проверка и с единият не даваше добри резултати. Където е малкото бутонче за проверка до него има още едно, но сега говоря наизуст, като погледна ще пиша пак да не излъжа но мисля ще беше това да.
Аха, добре. На мен ми излизат едни и същи проценти. Но интересното е, че понякога на дадена статия излиза линк къде се намира съвпадението, а понякога не ми излиза къде е. (Така откривам къде са публикувани продадените ми теми, защото не всеки път знам къде ще се публикува.) Та, това може ли да се запамети в настройките или съм извадила някакъв късмет тогава, че са ми излезли линковете?
 

Горе