Продажба на стоки от Китай като физическо лице

milnik

New Member
Здравейте! Не съм счетоводител и се обръщам към вас за помощ. Напоследък се занимавам с внос от Китай на дребни неща,които изпращам по Еконт на частни лица. Искам да го правя законно. Необходимо ли е да регистрирам фирма (работя и се осигурявам на друго място) или мога да продавам така като ФЛ и накрая да подам данъчна декларация? И ако продавам като ФЛ признават ли ми се направените разходи във вид на инвойси от Китай?
Надявам се да ми помогнете. Благодаря ви!
 
Ако декларираш като ФЛ ще дължиш 15% от оборота , като данък ... Ако регистрираш фирма - 10% от печалбата (разходите за покупка на стоките ще се признават , ако изискаш китайците да ти пратят фактура )
 
Благодаря за отговора! Интересува ме дали от НАП могат да ме санкционират затова,че не съм се регистрирала като фирма,а извършвам търговска дейност? Т.е.има ли право ФЛ да извършва тази дейност при условие,че си подава данъчна декларация?
И значи ФЛ плаща данък върху целия оборот,не му се признават фактурите за покупките?
 
Може и нищо да не плащаш, ако знаеш как.

Вече имам чувството, че всяка втора тема е за китайските джундурийки от алиекспрес, НАП, Еконт, имам ли право, възможните санкции, колко ще е глобата, да правя ли фирма, да регистрирам ли ЕООД, и.т.н... Четете, бе хора. В Интернет пространството има много информация, ЧЕТЕТЕ!
 
Ако декларираш като ФЛ ще дължиш 15% от оборота , като данък ... Ако регистрираш фирма - 10% от печалбата (разходите за покупка на стоките ще се признават , ако изискаш китайците да ти пратят фактура )
и 5% дивиденти ако ще вадиш $$ от дружеството
 

Горе