Продажби в eMag Marketplace

bluefighter

Active Member
Здравейте,

има ли търговци в eMag Marketplace BG RO HU или другаде?

Правите ли добри продажби?

Споделете тактики за по-добри продажби.
 
след 20% комисионна не си струва особено... евентуално да изчистиш нещо залежало
 
Пуснах си регистация за БГ миналата година, като видях комисионните няма смисъл... Все пак тази година (преди месец) реших да кача 10-20 продукта които имам с добър марж за тест - освен, че постоянно те карат да подбиваш цените и да се включваш в разни кампании, почти за всеки артикул с потенциал, който качвам, ми се налага да пиша до съпорта за одобрение тъй като 5 от 10 артикула получиха автоматично неодобрение заради "неправилно избрана характеристика" - такава, която избирам от техен преварителен списък?
Иначе за 2 седмици от както качих продукти имам продажба цяла една и то на цена по-висока от колкото в моя сайт имам същия артикул... Явно има будали там и за някои продукти с добър марж има някъв смисъл. Ако качваш неща, на които печалбата ти като цяло в малка няма никакъв смисъл
 
Пуснах си регистация за БГ миналата година, като видях комисионните няма смисъл... Все пак тази година (преди месец) реших да кача 10-20 продукта които имам с добър марж за тест - освен, че постоянно те карат да подбиваш цените и да се включваш в разни кампании, почти за всеки артикул с потенциал, който качвам, ми се налага да пиша до съпорта за одобрение тъй като 5 от 10 артикула получиха автоматично неодобрение заради "неправилно избрана характеристика" - такава, която избирам от техен преварителен списък?
Иначе за 2 седмици от както качих продукти имам продажба цяла една и то на цена по-висока от колкото в моя сайт имам същия артикул... Явно има будали там и за някои продукти с добър марж има някъв смисъл. Ако качваш неща, на които печалбата ти като цяло в малка няма никакъв смисъл

Това го практикуват едно 90% от продавачите, завишават цената на артикула в Емаг с едно най-малко 30%, за това като купувач винаги посещавам сайта на продавача и поръчвам от неговия сайт, но както каза сигурно има доста балами и не проверяват ;)
 
Аз продавам в EMAG MARKETPLACE. Основно GSM аксесоари и компютърна периферия, плащам 23% комисионна и поемам поне 1/3 от доставката, защото се изисква да се посочи константна цена за доставка, а тази сума не може да бъде една и съща за всяка една точка на България. Аз съм посочил символичната сума от 5 лв за доставка на артикулите. Ако е над 5 лв - доплащам аз. Конкуренцията е огромна, имай в предвид, че там продават и директни вносители и производители, така шансът ти да успееш сред тях, е нулев. Поръчки - има, понеже EMAG пуска доста реклами и кампании навсякъде, а ако питаш за печалби - не очаквай да се издържаш от търговия в ЕМАГ. Всеки емаг вендор си има акаунт мениджър, по принцип са много любезни госпожици и ти звънят на ден по 2-3 пъти да те питат как си, как се справяш, изпитваш ли затруднения, помагат ти за абсолютно всичко. Другият недостатък е, валидацията на артикулите - повече от половината артикули, които качваш се отхвърлят поради една или друга причина. Най-лесно е да добавиш артикул, който вече съществува и ти просто да предложиш нова оферта.
 
Последно редактирано:
Имах регистрация,но я прекратих. При тези комисионни, които искат трябва доста да завиша цените, за да мога хем да имам печалба, хем да мога да се включвам в постоянните намаления. Забелязах, че и други, които продават там са звишили значително цените в сравнение с тези, на които продават в онлайн магазините си. Отделно, както отбелязват и колегите по-горе качването и валидацията на продуктите е доста досадно занимание, особено ако започнат и да ги отхвърлят и всичко започва отначало..
Честно казано смятам, че си изгубих времето с тях.
 

Горе